اخبار بیت کوین

مایکل سیلور: تقاضا برای بیت کوین در عرض یکسال می‌تواند تا ۱۰ برابر افزایش یابد

در حالی که تنها چند ماه دیگر تا هاوینگ بعدی بیت کوین فاصله است، مایکل سیلور (Michael Saylor)، بنیانگذار شرکت مایکرواستراتژی معتقد است تقاضا برای بزرگترین ارز دیجیتال بازار تا پایان سال ۲۰۲۴ تا ۱۰ برابر افزایش خواهد یافت.

به نقل از کوین تلگراف، سیلور روز جمعه در کنوانسیون کریپتو استرالیا در رابطه با چشم‌انداز خود برای بیت کوین و اکوسیستم کریپتو طی سال‌های آتی صحبت کرد و دیدگاه خود را به اشتراک گذاشت.

بنیانگذار مایکرواستراتژی در ابتدا به سال‌های ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۴ اشاره کرد و خاطر نشان کرد طی این بازه، بیت کوین از یک «دارایی غیرقانونی خارجی» به «سرمایه‌گذاری سازمانی» تبدیل شده است.

سیلور پیش‌بینی می‌کند با توجه به هاوینگ آتی و تاثیر آن بر عرضه و تقاضا، پذیرش بیت کوین تا پایان سال ۲۰۲۴ به طور چشمگیری افزایش خواهد یافت. وی در این رابطه گفت:

من فکر می‌کنم ۱۲ ماه آینده اتفاقات مهمی رخ خواهد داد؛ چرا که تقاضا [به صورت ماهانه] باید ۲ یا ۳ یا حتی ۱۰ برابر شود و عرضه موجود برای فروش در ماه آپریل (فروردین) به نصف کاهش خواهد یافت.

وی ادامه داد:

بنابراین، عرضه بیت کوین‌های در دسترس برای ماینرها در هر ماه به جای یک میلیارد دلار، به نیم میلیارد دلار کاهش خواهد یافت. این اتفاقی بی‌سابقه است که از تعادل عرضه ۱۵ میلیارد دلاری و تقاضای ۱۲ میلیارد دلاری خارج شوید. چه اتفاقی می‌افتد وقتی یکی از این‌ها دو برابر شود و دیگری نصف شود؟ قیمت همسوی آن تغییر خواهد کرد.

سیلور ۱۲ ماه آتی را با عنوان «مهمانی فارغ‌التحصیلی از دانشگاه» برای بیت کوین توصیف می‌کند که طی آن بزرگترین ارز دیجیتال بازار به دنیای واقعی قدم می‌گذارد.

بنیانگذار شرکت مایکرواستراتژی معتقد است بیت کوین بین سال‌های ۲۰۲۴ تا ۲۰۲۸ به دلیل گسترش پذیرش آن توسط شرکت‌های بزرگ فناوری و بانک‌های بزرگ در سراسر جهان و ادغام شدن در محصولات و خدمات آن‌ها همچنان به رشد خود ادامه خواهد داد.

وی همچنین خاطر نشان کرد انتظار دارد شاهد رقابت گسترده‌ای برای خرید بیت کوین و کسب سود از آن بین شرکت‌های بزرگی از جمله اپل و متا (فیسبوک سابق) باشد:

رقابت شدیدی را در بین شرکت‌های وال استریت برای به دست آوردن بیشترین سهم از بیت کوین شاهد خواهیم بود و صرافی‌ها و شرکت‌های فناوری دیگر نیز درگیر آن خواهند شد. این مورد اول است.

وی افزود:

مورد دیگر زمانی است که بانک‌های بسیار بزرگ یا شرکت‌های حضانتی بیت کوین مثل جی‌پی مورگان، مورگان استنلی، گلدمن ساکس، بنک آو امریکا، دویچه بنک و … به وام دادن، وثیقه کردن، سفارشی‌سازی و خرید و فروش بیت کوین می‌پردازند.

در بازه ۲۵ ساله، سیلور معتقد است بیت کوین عملکرد بهتری نسبت به سایر دارایی‌ها خواهد داشت:

وقتی بیت کوین به نرخ رشد نهایی خود برسد، شاید ۲۰ یا ۲۵ سال بعد، دو برابر سریع‌تر از شاخص S&P 500 یا هر دارایی دیگری رشد خواهد کرد.

وی ادامه داد:

بنابراین، اگر اینطور فکر کنید، می‌توانیم بگوییم قیمت بیت کوین به طور مداوم دو برابر خواهد شد و هر واحد آن ۱ میلیون دلار، ۲ میلیون دلار، ۵ میلیون دلار و ۱۰ میلیون دلار خواهد شد.

شرکت مایکرواستراتژی در حال حاضر حدود ۱۵۸٬۴۰۰ واحد بیت کوین دارد و تا ۲ نوامبر بیش از ۹۰۰ میلیون دلار سود کرده است.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا