اخبار عمومی

میلیاردر معروف آمریکایی معتقد است تاثیر تورم بر ارزش دلار، تعادل را به آمریکا برمی‌گرداند

چاماث پالیهاپیتیا (Chamath Palihapitiya)، میلیاردر معروف معتقد است علیرغم بحران اخیر و اتفاقاتی که علیه دلار در چند ماه گذشته رخ داده است، این ارز همچنان به تسلط خود بر جهان ادامه می‌دهد. علاوه بر این، این میلیاردر معتقد است کاهش ارزش دلار اتفاق بدی برای اقتصاد آمریکا نیست.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش دیلی هودل، پالیهاپیتیا معتقد است کاهش ارزش دلار اقتصاد آمریکا را تقویت می‌کند چراکه سایر کشورها می‌توانند با سرمایه پایین‌تری در این کشور سرمایه‌گذاری کرده و محصولات آن را خریداری کنند.

وی در گفتگویی در رابطه با وضعیت دلار گفت:

وضعیت دلار آمریکا تغییری نکرده است. همچنان باید به خاطر داشته باشید که بسیاری از دولت‌های خارجی، حدود ۱۸۷ کشور هنوز به دلار متکی هستند. آنها نمی‌خواهند پول خودشان را استفاده کنند.

وی افزود:

تورم بر ارزش دلار تاثیر می‌گذارد اما این تاثیر، تعادل قدرت را به آمریکا برمی‌گرداند. با کاهش ارزش دلار، سایر کشورها می‌توانند با پول کمتری واردات کالاهای آمریکایی را انجام دهند که به اقتصاد کمک می‌کند. بنابراین، مجموعه پیچیده‌ای از تعاملات نسبی وجود دارد.

بیشتر بخوانید: چشم‌انداز اقتصاد کلان در سال ۲۰۲۳؛ بررسی احتمال رکود، «دلارزدایی» و تاثیر آنها بر قیمت بیت کوین

پالیهاپیتیا مدعی است تصمیم‌های سیاستمداران همچنان به کاهش ارزش دلار در طولانی‌مدت منجر می‌شود. با این حال، این میلیاردر توصیه می‌کند سرمایه‌گذاران برای جلوگیری از کاهش ارزش پول خود، به سراغ دارایی‌های پرریسکی مثل ارزهای دیجیتال و سهام بروند.

وی افزود:

ما در درازمدت عرضه پول را دوباره افزایش می‌دهیم چراکه تنها راهی است که سیاستمداران می‌توانند با آن انتخاب شوند و من معتقدم بهترین کار برای مقابله با این مسئله خرید دارایی‌های پرریسک است.

این مطلب صرفا ترجمه خبر منبع است و به هیچ عنوان توصیه خرید، فروش و یا سرمایه‌گذاری در بازار رمزارزها نیست.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا