استخراجویدیو

بحث و گفتگوی میهن بلاکچین در رابطه با آینده ماینینگ (استخراج) در ایران! + ویدیو

در این ویدیو بحث و گفتگویی در رابطه با آینده ماینینگ در ایران صورت گرفته است. در این بحث و گفتگو، اشکان و رامتین در رابطه با قانون گذاری و تعرفه های برق برای ماینینگ صحبت کرده اند.

کاربران گرامی میهن بلاکچین، در صورتی که ویدیوی این مطلب برای شما به‌نمایش درنمی‌آید، VPN خود را خاموش کرده و سپس صفحه را رفرش کنید. بعضی ویدیوهای سایت آپارات برای IPهای خارج از ایران به نمایش درنمی‌آیند.

با توجه به اتفاقات اخیر برای صنعت ماینینگ (استخراج) در کشور، از جمله اطلاعیه ی توانیر برای شرکت های برق و قطع برق برخی از ماینرها و پلمب کردن برخی از فارم های ماینینگ، برای بسیاری از ماینر ها و فعالان حوزه ماینینگ این دغدغه ایجاد شده است که فرجام ماینینگ در ایران چگونه است و به چه شکل خواهد شد؟!

در این ویدیو مسائلی مانند قانون گذاری دقیق صنعت ماینینگ مورد بحث قرار گرفته است. همانطور که مطلع هستید، ماینینگ توسط دولت به عنوان یک صنعت به رسمیت شناخته شد اما متاسفانه قانون دقیقی در این راستا وضع نشده است. پیش تر واردات دستگاه های ماینینگ تحت عنوان قطعات کامپیوتری و قانونی انجام می شد اما واردات آن ممنوع شد و این امر باعث شد تا ماینرها دستگاه های خود را به صورت قاچاق وارد کنند. بنابراین با توجه به پتانسیل این تکنولوژی، اگر تمهیداتی در این راستا صورت گیرد می تواند خروجی مالی بسیار مناسبی برای کشور و در کنار آن برای فعالان این حوزه داشته باشد.

حتی در صورتی که تعرفه برق صادراتی برای ماینینگ در نظر گرفته شود باز بهتر از حالتی است که قانون خاصی برای این حوزه وجود نداشته باشد.

در این ویدیو به بیان مطالبی از این قبیل و بررسی این صنعت از نظر قانونی و آینده آن در ایران پرداخته شده است.

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا