اخبار خارجی

آیا خطوط روند بیت کوین از روند صعودی روز عید شکرگزاری خبر می‌دهند؟

قیمت بیت کوین پس از کاهش پیش بینی شده به کانال ۶۰۰۰ دلار، مجددا به کانال ۷۰۰۰ دلار بازیابی شد. تحلیلگران، خطوط روند را بررسی کرده اند تا مشخص کنند که آیا امیدی به روند صعودی عید شکرگزاری یا کریسمس وجود دارد یا خیر.

بررسی روندهای بیت کوین

قیمت بیت کوین پس از کاهش بسیار زیاد به قیمت ۶۵۵۰ دلار در هفته جاری، به محدوده ثبات خود در کانال ۷۰۰۰ دلار برگشت. این ارز دیجیتال به بالاتر از میانگین متحرک ۵۰ ساعته برگشته است و روند قیمت آن چند روزی است بدون تغییر باقی مانده و سطح مقاومتی آن بر روی ۷۲۰۰ دلار می‌باشد.

قیمت بیت کوین نسبت به زمان مشابه هفته گذشته ۱۲ درصد کاهش یافته است و هم چنین شرایط خوبی ندارد. به نظر می‌رسد در صورت ادامه داشتن روند نزولی، میانگین متحرک ۲۰۰ روزه نیز آماده سیر نزولی می‌باشد. آخرین باری که چنین شرایطی وجود داشت ماه می ۲۰۱۸ بود که پس از آن شاهد یک سال کاهش قیمت بودیم.

نمودار هفتگی نیز شرایط خوبی ندارد، به طوری که اولین کندل پس از ماه آوریل در حال شکل گیری پایین تر از میانگین متحرک ۵۰ هفته ای است. میانگین متحرک ۲۰۰ هفته ای که سطح حمایتی مهمی طی زمستان ارز دیجیتال ارائه داده بود، در حال حاضر بر روی ۵۰۰۰ دلار قرار دارد کم می‌تواند کف قیمت این روند نزولی باشد.

تحلیلگران و معامله کنندگان توجه خود را معطوف به احتمال روند صعودی خطوط روند برای عید شکرگزاری یا کریسمس کرده اند. جاش راجر (Josh Rager) با اشاره به نمودار ۵ ساله خاطرنشان کرده است که بیت کوین هنوز در روند صعودی قوی قرار دارد اما در حال از دست دادن این شرایط خود می‌باشد.

نمودارهای خطی در بازه های زمانی کوتاه تر عمدتا نزولی می‌باشند اما نمودارهای لگاریتمی بلندمدت تر هم چنان صعودی اند. جهش سطح حمایتی ۶۵۰۰ دلار می‌تواند بیانگر این موضوع باشد که این قیمت، کف قیمت بوده است. بیت کوین باید چند روزی قیمت خود را در کانال ۷۰۰۰ دلار حفظ کند تا به افزایش قیمت های بعدی دست یابد.

خطوط روند را بر اساس این دو نمودار هر طور که مایلید می‌توانید ارزیابی کنید. یکی از نمودارها به شدت نزولی و دیگری به شدت صعودی است.

شاخص ترس و طمع بیت کوین هم چنان در محدوده “ترس شدید” است و بیانگر وجود احساس نزولی قوی است. بدبینان مجددا روی کار آمده اند و همانند هرباری که بیت کوین با کاهش قیمت شدید مواجه شده است، باز هم به انتشار FUD (ترس، عدم اطمینان و شک) می‌پردازند.

اگرچه تمام نظر تمام افراد نیز منفی نیست، به طوری که جان بولینگر (John Bollinger) خالق باندهای بولینگر هم چنان به هفته شکرگزاری خوش بین است.

سایر بخش های بازار ارزهای دیجیتال

سایر آلتکوین ها نیز دنباله روی برادر بزرگتر خود می‌باشند و به کف قیمت اخیر خود رسیده اند. ارزش کلی بازار در روز دوشنبه با کاهش به ۱۸۰ میلیارد دلار به کمترین سطح خود در ۷ ماه اخیر رسیده است.

از روز دوشنبه تاکنون، ارزش بازار ارزهای دیجیتال به ۱۹۵ میلیارد دلار برگشته و بازیابی اندکی در سراسر این حوزه صورت گرفته است. قبل از در نظر گرفتن روند صعودی کریسمس، باید بازار در ارزش ۲۰۰ میلیارد دلار به ثبات برسد.

قیمت بیتکوین و دیگر ارزهای دیجیتال را در صفحه قیمت لحظه ای میهن بلاکچین دنبال کنید

منبع
newsbtc

نوشته های مشابه

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا