چرا قبل از سرمایه گذاری بر روی ارز‌های دیجیتال باید در مورد آنها تحقیق کرد؟

انجام دادن تحقیق در فضای بلاک چین (blockchain) و ارز دیجیتال بسیار رایج است و هر فردی باید با انجام تحقیق مسئولیت سرمایه‌گذاری و تصمیم‌گیری‌های خود را بپذیرد. این امر مخصوصا برای تازه‌وارد‌ها خیلی اهمیت دارد زیرا آنها بیشتر مستعد خطا و اشتباه هستند. خوشبختانه امروزه منابع زیادی برای کمک به این افراد موجود است.

مهمترین اشتباهاتی که تازه‌وارد‌ها مرتکب می‌شوند

مبتدیان اکثرا برای سرمایه‌گذاری متکی بر مشورت افراد دیگر هستند اما سرمایه‌گذاری کاملا قضیه‌ای شخصی است. تازه‌وارد‌ها اغلب انتظار دارند که یک‌شبه پولدار شوند و وقتی چنین چیزی به حقیقت نمی‌پیوندد، خیلی سریع ناامید می‌شوند. آنها فراموش می‌کنند که فضای ارز دیجیتال نیازمند صبر و تحمل زیادی است و گاهی برای نتیجه گرفتن از یک کوین خاص باید مدت زیادی صبر کرد.

بسیاری از مبتدیان در مورد اقدامات امنیتی بی‌توجه هستند و به یادگیری و تحقیق در مورد اموری مانند کلید‌های عمومی، کیف پول‌های دیجیتال و غیره نمی‌پردازند؛ در حالی که برای جلوگیری از سرقت و دیگر مخاطرات، یادگیری این امور ضرورت دارد.

چالش‌هایی که در موقع یادگیری و تحقیق با آنها مواجه می‌شویم

تحقیق

اطلاعات عینی در مورد برخی از موضوعات به سختی پیدا می‌شود. امکان دارد که افراد تحت تاثیر تبلیغات اغراق‌آمیز در مورد یک کوین قرار بگیرند و در نتیجه ترس عقب افتادن از سرمایه، اقدام به خرید آن کوین کنند و در این میان تحقیق و بررسی خود را نیز به عمل نیاورند. از طرف دیگر امکان دارد که تحت تاثیر تبلیغات منفی در مورد یک پروژه خوب قرار بگیرید و آن را از دست دهید.

تایید و درک اطلاعات در این میان ممکن است مشکل باشد. حوزه ارز دیجیتال نیز مانند هر حوزه جدید دیگر نیازمند مطالعه، تحقیق، درک و سوال است و نباید فراموش شود که صبر و تحمل نیز در این فضا بسیار حائز اهمیت است.

انجام تحقیق و بررسی مفید توسط خود افراد

قبل از تصمیم‌گیری در مورد خرید یک ارز دیجیتال خاص، توجه به موارد زیر به شما کمک بسیاری خواهد کرد.

باید اطلاعاتی در مورد حجم بازار کوینی که قصد خریدش را داریم، کسب کنیم که وبسایت coinmarketcap برای این کار بسیار مناسب است و محبوبترین وبسایت در این زمینه است.

باید به زمان عرضه اولیه کوین‌ها توجه داشته باشیم. به عنوان مثال می‌توانیم در وبسایت Tokenmarket عضو شویم و در هنگام شروع فروش توکن‌ها (token) سریعا از طریق این وبسایت مطلع شویم.

مرورگر‌های بلاک (block explorers) به شما کمک می‌کنند که اطلاعاتی در مورد موجودی آدرس‌ها، تاریخچه انتقال تراکنش‌ها و آمار مفید دیگر کسب کنید.

فروم‌ها نیز بسیار اهمیت دارند. ردیت (reddit) احتمالا بزرگترین فروم در جامعه بلاک چین باشد، اما توجه داشته باشید که باید از آن تنها برای انجام تحقیق استفاده کنید. بسیار اتفاق می‌افتد که از طریق این پلتفرم ترس عقب افتادن از سرمایه گذاری کوینی خاص مطرح می‌شود که نباید بدون انجام تحقیق تحت تاثیر این تبلیغات قرار گرفت. مدیوم (medium) نیز یکی دیگر از پلتفرم‌های محبوب برای تفسیر مستقل است.

باید از نمودار‌های مختلفی مانند نمودار میله‌ای، نمودار خطی و غیره استفاده کرد.

از کانال‌های خبری مختلف برای پیگیری اخبار استفاده کنید و تنها بر کانال‌های خبری متمرکز بر ارز دیجیتال اتکا نکنید.

اگر می‌خواهید عمیقا وارد فضای تحقیق در مورد ارز‌های دیجیتال شوید، بهتر است نگاهی بر وایت پیپر (whitepaper) تعدادی از ارز‌های اولیه مانند وایت پیپر بیت کوین بیاندازید.

سوالاتی که باید قبل از سرمایه‌گذاری پرسیده شوند

در اینجا لیستی از سوالات مفید آورده شده است که باید قبل از سرمایه‌گذاری در ارز‌های دیجیتال از خود بپرسید:

 • ویژگی‌های اساسی بلاک چین ارز دیجیتال مورد نظر چیست؟
 • این ارز دیجیتال چگونه توسعه پیدا کرده است و برنامه آن برای توسعه آینده چیست؟
 • آیا این ارز واقعا غیر‌متمرکز است؟
 • کدام صرافی‌ها از ارز دیجیتال مورد نظر شما پشتیبانی می‌کنند؟
 • آیا این ارز مشکلی را حل می‌کند؟
 • این ارز دیجیتال چه تفاوتی با رقبای خود دارد؟
 • آیا مانعی قانونی برای ورود به ارز دیجیتال مورد نظر وجود دارد؟
 • بازار هدف چقدر بزرگ است؟
 • بازاریابی و حضور این ارز در رسانه‌های اجتماعی چگونه است؟
 • تاریخچه تیم ارز دیجیتال مورد نظر تا چقدر معتبر است؟
 • نقشه راه آنها تا چقدر به واقعیت نزدیک است؟

در گوگل (google) به جستجوی هشدار‌هایی بپردازید که در مورد کوین مورد نظر شما داده شده است و عمیقا آن را مورد تحقیق قرار دهید.

اگرچه هیجان و شور زیادی در مورد ارز‌های دیجیتال مطرح است اما فراموش نکنید که دانش همواره پیروزی می‌آفریند. پس همواره تحقیق خود را قبل از سرمایه‌گذاری انجام دهید زیرا با این کار، احتمال موفقیت شما در دراز مدت بالا می‌رود. برای همه شما آرزوی موفقیت می‌کنیم. نظرات خود را با ما در میان بگذارید.


54321
امتیاز 3.3 از 6 رای

منبع college.ibx
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر

جدید ترین قدیمی ترین محبوب ترین
ارزوصبوردربندی

باسلام نظرتان درموردارز دگ کوین چیست؟؟؟؟