تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال قیمت دوج کوین (DOGE)، شیبا اینو (SHIB) و کاردانو (ADA)؛ ۷ تیر ۱۴۰۳

ظاهرا جو منفی حول بازار در حال کاهش است و گاوها در حال بازگشت هستند. با این وجود هنوز بازگشت گاوها به بازار آن چنان قوی نبوده که تغییر روندی ایجاد شود.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، با اینکه همچنان برتری با خرس‌هاست، اما بازار در حال رسیدن به یک تعادل نسبی است. در ادامه به تحلیل تکنیکال قیمت دوج کوین (DOGE)، شیبا اینو (SHIB) و کاردانو (ADA) پرداخته‌ایم.

تحلیل تکنیکال قیمت دوج کوین

قیمت دوج کوین در ۲۴ ژوئن (۴ تیر)، حمایت ۰.۱۲ دلاری را شکسته و زیر آن بسته شد، اما گاوها در ۲۵ ژوئن (۵ تیر)، شروع به بازیابی قیمت کرده و سطح مذکور را بازپس گرفتند.

نمودار روزانه قیمت دوج کوین - منبع: تریدینگ ویو
نمودار روزانه قیمت دوج کوین – منبع: تریدینگ ویو

گاوها برای سیگنال بازیابی قوی، باید قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۱۳ دلار، موج آبی رنگ) برسانند. در چنین حالتی قیمت دوج کوین می‌تواند تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۰.۱۵ دلار، موج قرمز رنگ) صعود کند. در صورت صعود به این میانگین متحرک، احتمالا با نوسان در محدوده ۰.۱۲ دلار تا ۰.۱۸ دلار برای چند روز دیگر روبرو شویم.

اما اگر قیمت با شیب تندی به پایین بازگردد و سطح ۰.۱۲ دلاری را بشکند، نشان از برتری خرس‌ها خواهد داشت. در این سناریو، ممکن است یک روند نزولی به سمت ۰.۱۰ دلار شروع شود. انتظار می‌رود گاوها در این سطح، از خود حمایت نشان دهند و مانع کاهش بیشتر قیمت شوند.

تحلیل تکنیکال قیمت شیبا اینو

قیمت شیبا اینو در ۲۴ ژوئن (۴ تیر) به زیر سطح ۷۸.۶٪ فیبوناچی اصلاحی در ۰.۰۰۰۰۱۷ دلار رسید که نشان از فشار فروش قوی است.

نمودار روزانه قیمت شیبا اینو - منبع: تریدینگ ویو
نمودار روزانه قیمت شیبا اینو – منبع: تریدینگ ویو

گاوها در ۲۵ ژوئن (۵ ژوئن) برای بازیابی قیمتی تلاش کردند، اما تلاش آنها قدرت کافی نداشت. خرس‌ها دوباره قیمت را به ۰.۰۰۰۰۱۷ دلار رسانند و در صورت شکسته شدن این سطح، احتمال کاهش قیمت تا ۰.۰۰۰۰۱۴ دلار و در نهایت به ۰.۰۰۰۰۱۰ دلار وجود دارد.

خریداران برای بازگشت باید سریع عمل کرده و قیمت را به سطح مهم ۰.۰۰۰۰۲۰ دلار برسانند. در صورت موفقیت، راه برای یک رالی به سمت میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۰.۰۰۰۰۲۳ دلار، موج قرمز رنگ) هموار خواهد شد.

تحلیل تکنیکال قیمت کاردانو

قیمت کاردانو از ۱۸ ژوئن (۲۹ خرداد) در زیر ۰.۴ دلار به سر برده است، اما گاوها اجازه ندادند قیمت به زیر ۰.۳۵ دلار سقوط کند. این امر نشان‌دهنده یک نوسان در محدوده ۰.۳۵ دلار تا ۰.۴۰ دلار است.

نمودار روزانه قیمت کاردانو - منبع: تریدینگ ویو
نمودار روزانه قیمت کاردانو – منبع: تریدینگ ویو

شیب کاهشی میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰۴۰ دلار، موج آبی رنگ) و قرار داشتن شاخص قدرت نسبی (RSI) در ناحیه منفی، نشان از برتری نسبی خرس‌ها دارد. اگر قیمت از ۰.۴۰ دلار به پایین بازگردد، احتمالا قیمت کاردانو مدت زمان بیشتری در ناحیه نوسانی مذکور بماند.

در صورتی که سطح ۰.۳۵ دلار رو به پایین شکسته شود، نشان از ادامه روند نزولی خواهد داشت. در چنین حالتی می‌توان انتظار کاهش قیمت تا ۰.۲۸ دلار را داشت. اما اگر یک رالی به بالای ۰.۴۰ دلار ببینیم، نشان از عدم موفقیت خرس‌ها دارد. در این سناریو، قیمت کاردانو می‌تواند تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۰.۴۳ دلار، موج قرمز رنگ) و سپس ۰.۵۰ دلار افزایش پیدا کند.

منبع
کوین تلگراف

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا