تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال قیمت دوج کوین (DOGE)، شیبا اینو (SHIB) و آوالانچ (AVAX)؛ ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳

با وجود ظهور نشانه‌های مثبت در بازار آلت‌کوین‌ها، تریدرهای میم‌کوین‌های برتر همچنان در بلاتکلیفی قرار دارند و هنوز راهی به بالا یا پایین نیافتند.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، با وجود افزایش قیمت ناگهانی پپه و گیم‌استاپ (GME) در هفته گذشته، میم‌کوین‌های برتر واکنش خاصی نشان ندادند. ظاهرا تریدرها منتظر مشاهده یک روند غالب برای میم‌کوین‌های برتر هستند. در این مطلب به تحلیل تکنیکال قیمت دوج کوین (DOGE)، شیبا اینو (SHIB) و آوالانچ (AVAX) خواهیم پرداخت.

تحلیل تکنیکال قیمت دوج کوین (DOGE)

دوج کوین در چند روز گذشته بین ۰.۱۷ دلار و ۰۱۲ دلار در حال معامله بوده است که نشان‌‌دهنده بلاتکلیفی گاوها و خرس‌های دوج کوین است.

نمودار روزانه قیمت دوج کوین
نمودار روزانه قیمت دوج کوین – منبع: تریدینگ ویو

شیب میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۱۵ دلار، موج آبی رنگ) مسطح شده و شاخص قدرت نسبی (RSI) هم در نزدیکی خط میانه قرار دارد که نشان‌دهنده تعادل بین عرضه و تقاضا است. اگر قیمت دوج کوین بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه حفظ شود، گاوها تلاش خواهند کرد مقاومت بالاسری ۰.۱۷ دلار را بشکنند. یک شکست به بالای این سطح می‌تواند قیمت را تا ۰.۲۱ دلار افزایش دهد.

از طرف دیگر، یک شکست به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه می‌تواند راه را برای کاهش قیمت تا سطح حمایتی ۰.۱۲ دلار هموار سازد. یک شکست به زیر این حمایت، یک الگوی سر و شانه کاهشی را کامل می‌کند. هدف این الگو ۰.۰۸ دلار است.

تحلیل تکنیکال قیمت شیبا اینو (SHIB)

قیمت شیبا اینو در ۱۶ می (۲۷ اردیبهشت)، از خط مقاومت الگوی مثلث متقارن به پایین بازگشت که نشان‌دهنده دفاع خرس‌ها از این سطح است.

نمودار روزانه قیمت شیبا اینو - منبع: تریدینگ ویو
نمودار روزانه قیمت شیبا اینو – منبع: تریدینگ ویو

شیب میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۰۰۰۰۲۴ دلار، موج آبی رنگ) مسطح شده است و شاخص قدرت نسبی در بالای خط میانه قرار دارد که نمی‌توان سیگنالی از جهت شکست قیمت از آنها دریافت کرد. بنابراین، بهتر است قبل از بررسی روند، منتظر یک شکست به بالا یا پایین این مثلث باشیم.

اگر قیمت همچنان کاهش پیدا کرده و مثلث رو به پایین شکسته شود، نشان‌دهنده شکسته شدن بلاتکلیفی به سود خرس‌ها خواهد بود. در چنین حالتی، قیمت شیبا می‌تواند تا سطح ۷۸.۶٪ فیبوناچی اصلاحی در ۰.۰۰۰۰۱۷ دلار کاهش پیدا کند.

اما اگر قیمت به بالا بازگردد و مثلث رو به بالا شکسته شود، نشان‌دهنده برتری گاوها خواهد بود. در چنین سناریویی، رالی می‌تواند تا ۰.۰۰۰۰۳۰ دلار و سپس ۰.۰۰۰۰۳۳ دلار ادامه پیدا کند.

تحلیل تکنیکال قیمت آوالانچ (AVAX)

آوالانچ در چند روز گذشته بین ۲۹ دلار و ۴۰ دلار در حال معامله بوده و هیچ سیگنالی از شکست قیمتی به بالا یا پایین از خود نشان نداده است.

نمودار روزانه قیمت آوالانچ - منبع: تریدینگ ویو
نمودار روزانه قیمت آوالانچ – منبع: تریدینگ ویو

خریداران در ۱۷ می (۲۸ اردیبهشت)، قیمت آوالانچ را به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۳۵ دلار، موج آبی رنگ) که راه را برای رالی تا ۴۰ دلار هموار می‌سازد، رساندند. اگر خریدران سد ۴۰ دلاری را از میان بردارند، قیمت می‌تواند تا ۵۰ دلار افزایش پیدا کند.

اما اگر قیمت از سطح فعلی یا مقاومت بالاسری با شیب تندی به پایین بازگردد و میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه را بشکند، نشان‌دهنده ماندگاری احتمالی قیمت آوالانچ در محدوده نوسانی مذکور برای چند روز دیگر خواهد بود.

منبع
کوین تلگراف

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا