تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال قیمت دوج‌کوین (DOGE)، تون‌کوین (TON) و شیبا اینو (SHIB)؛ ۹ تیر ۱۴۰۳

در حال حاضر اکثر آلت‌کوین‌ها در یک ناحیه باریک در حال نوسان هستند؛ هر چند که برتری نسبی با خرس‌هاست و احتمال شروع یک فاز اصلاحی دیگر بیشتر از بازیابی قیمت است.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، در این مطلب به تحلیل تکنیکال قیمت دوج‌کوین (DOGE)، تون‌کوین (TON) و شیبا اینو (SHIB) پرداخته شده است.

تحلیل تکنیکال قیمت دوج کوین

قیمت دوج کوین در چند روز گذشته بین ۰.۱۲ دلار و ۰.۱۳ دلار در حال معامله بوده است که نشان‌دهنده دفاع موفق خریداران و شکست آن در شروع یک جهش قیمتی است.

نمودار روزانه قیمت دوج کوین - منبع: تریدینگ ویو
نمودار روزانه قیمت دوج کوین – منبع: تریدینگ ویو

شیب کاهشی میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۱۳ دلار، موج آبی رنگ) و قرارداشتن شاخص قدرت نسبی (RSI) در ناحیه منفی نشان‌دهنده برتری خرس‌هاست. فروشندگان تلاش خواهند کرد تا قیمت را به زیر ۰.۱۲ دلار رسانده و حفظ کنند. اگر موفق به این کار شوند، قیمت دوج کوین می‌تواند تا ۰.۱۰ دلار کاهش پیدا کند.

این دیدگاه منفی در صورتی که قیمت از سطح فعلی به بالا بازگردد و میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه را بشکند، برای کوتاه مدت رد خواهد شد. در چنین سناریویی، شروع یک بازگشت قیمتی احتمالی به میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۰.۱۴ دلار، موج قرمز رنگ) مورد انتظار خواهد بود. در صورتی که این اتفاق بیافتد، احتمالا قیمت دوج‌کوین برای چند روز بین ۰.۱۲ دلار و ۰.۱۸ دلار در نوسان باشد.

تحلیل تکنیکال قیمت تون کوین

خریداران در ۲۷ ژوئن (۷ تیر)، توانستند قیمت تون کوین را به بالای مقاومت ۷.۶۷ دلاری برسانند، اما نتوانستند افزایش قیمت آن را ادامه دهند.

نمودار روزانه قیمت تون کوین - منبع: تریدینگ ویو
نمودار روزانه قیمت تون کوین – منبع: تریدینگ ویو

اگر قیمت به پایین بازگردد و میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۷.۳۹ دلار، موج آبی رنگ) را قطع کند، نشان‌دهنده فروش خرس‌ها در رالی‌ها خواهد بود. در چنین حالتی ممکن است تون کوین به زیر میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۷ دلار، موج قرمز رنگ) کاهش پیدا کند. یک شکست و بسته شدن در زیر سطح ۶.۶۰ دلار، یک الگوی سروشانه را کامل خواهد کرد. در این سناریو، قیمت تون کوین می‌تواند تا ۶ دلار و سپس تا ۵.۵۰ دلار کاهش پیدا کند.

اما اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه به بالا بازگردد و به بالای ۷.۶۷ دلار برسد، نشان‌دهنده حفظ برتری گاوها خواهد بود. در چنین حالتی تون کوین می‌تواند تا ۸.۲۹ دلار و سپس تا ۱۰ دلار افزایش پیدا کند.

تحلیل تکنیکال قیمت شیبا اینو

قیمت شیبا اینو در چند روز گذشته در یک محدوده باریک از ۰.۰۰۰۰۱۶ دلار تا ۰.۰۰۰۰۱۸ دلار در حال معامله بوده است که نشان دهنده تعادل بین خریدوفروش است.

نمودار روزانه قیمت شیبا اینو - منبع: تریدینگ ویو
نمودار روزانه قیمت شیبا اینو – منبع: تریدینگ ویو

شیب کاهشی میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۰۰۰۰۱۹ دلار، موج آبی رنگ) و قرار داشتن شاخص قدرت نسبی در نزدیکی ناحیه اشباع فروش، نشان‌دهنده کمترین دفاع در روند نزولی است. اگر سطح ۰.۰۰۰۰۱۶ دلار شکسته شود، کاهش قیمت می‌تواند تا ۰.۰۰۰۰۱۴ دلار و سپس تا ۰.۰۰۰۰۱۰ دلار ادامه پیدا کند.

اما اگر مقاومت این ناحیه رو به بالا شکسته شود، می‌توان انتظار افزایش قیمت تا ۰.۰۰۰۰۲۰ دلار را داشت. اگر خریداران قیمت را به بالای این سطح برسانند، نشان‌دهنده شروع یک بازیابی قیمتی قوی تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۰.۰۰۰۰۲۲ دلار، موج قرمز رنگ) خواهد بود.

منبع
کوین تلگراف

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا