تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال قیمت تون کوین (TON)، دوج کوین (DOGE) و کاردانو (ADA)؛ ۱۴ تیر ۱۴۰۳

نوسان در بازار آلت‌کوین‌ها همچنان حکم فرماست و این بار محدوده‌های باریک در سطوح پایین‌تر ایجاد شدند که در پی اصلاح اخیر بیت‌کوین رخ داده است.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، تحلیلگران نظرات متفاوتی در رابطه با روند آتی دارند، اما تحلیل‌های تکنیکال نشان از ادامه احتمالی اصلاح دارند. در این مطلب به تحلیل تکنیکال قیمت دوج کوین (DOGE)، تون کوین (TON) و کاردانو (ADA) پرداخته‌ایم.

تحلیل تکنیکال قیمت دوج کوین

گاوها در چند روز گذشته نتوانستند قیمت دوج کوین را به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۱۳ دلار، موج آبی رنگ) برسانند که نشان‌دهنده عدم تقاضا در سطوح بالاتر است.

نمودار روزانه قیمت دوج کوین - منبع: تریدینگ ویو
نمودار روزانه قیمت دوج کوین – منبع: تریدینگ ویو

تثبیت باریک نزدیک به سطح حمایت ۰.۱۲ دلار، خطر ریزش را بالاتر برده است، خصوصا اکنون که در ۰.۱۱ دلار معامله می‌شود. اگر قیمت در زیر ۰.۱۲ دلار حفظ شود، قیمت دوج می‌تواند تا ۰.۱۰ دلار و سپس حمایت مهم ۰.۰۸ دلار کاهش پیدا کند.

اگر گاوها بخواهند مانع از این حرکت نزولی شوند، باید دست به کار شده و فورا قیمت را به بالای ۰.۱۳ دلار برسانند. در چنین حالتی، دوج کوین می‌تواند بازیابی خود به سمت میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۰.۱۴ دلار، موج قرمز رنگ) شروع کند که در چنین حالتی، احتمالا نوسان در محدوده ۰.۱۲ دلار تا ۰.۱۸ دلار برای مدت بیشتری ادامه خواهد یافت.

تحلیل تکنیکال قیمت تون کوین

قیمت تون‌کوین در ۲ جولای (۱۲ تیر) به بالای مقاومت ۷.۸۷ دلاری افزایش پیدا کرد که نشان‌دهنده کنترل و برتری خریداران است.

نمودار روزانه قیمت تون کوین - منبع: تریدینگ ویو
نمودار روزانه قیمت تون کوین – منبع: تریدینگ ویو

با این وجود امروز تون کوین دوباره به پایین بازگشته و اکنون در سطح ۷.۶۱ دلار قرار دارد. در صورتی که گاوها بتوانند قیمت تون کوین را به بالا بازگردانده و مقاومت ۸.۲۹ دلاری را بشکنند، این احتمال وجود دارد که رالی آن تا ۱۰ دلار ادامه پیدا کند. انتظار می‌رود در این سطح خرس‌ها فشار فروش قوی ایجاد کنند.

در سطوح پایین باید میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۷.۵۵ دلار، موج آبی رنگ) را زیر نظر داشت. اگر این سطح شکسته شود، احتمال کاهش قیمت تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۷.۰۸ دلار، موج قرمز رنگ) وجود دارد. این سطح مهمی برای گاوها است که باید از آن دفاع کنند، چرا که در صورت شکست این سطح، کنترل کامل به دست خرس‌ها خواهد افتاد.

تحلیل تکنیکال قیمت کاردانو

نوسان کاردانو بین ۰.۴۰ دلار و ۰.۳۵ دلار در ۱ جولای (۱۱ تیر) در نهایت به حرکت رو به بالا خاتمه یافت که نشان‌دهنده برتری نسبی گاوها است.

نمودار روزانه قیمت کاردانو - منبع: تریدینگ ویو
نمودار روزانه قیمت کاردانو – منبع: تریدینگ ویو

با این وجود، امروز دوباره سطح ۰.۴۰ دلاری روبه پایین شکسته شد. اما اگر گاوها بتوانند دوباره قیمت را به بالای ۰.۴۰ دلار رسانده و بالای آن حفظ کنند، نشان‌دهنده تغییر احتمالی در احساسات از فروش در رالی‌ها به خرید در کف خواهد بود. در چنین حالتی، احتمال رشد تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۰.۴۳ دلار، موج قرمز رنگ) و سپس ۰.۵۰ دلار وجود خواهد داشت.

اما اگر قیمت در زیر ۰.۴۰ دلار حفظ شود، احتمالا گاوهای مهاجم به دام افتاده و قیمت کاردانو به حمایت مهم ۰.۳۵ دلاری برسد.

منبع
کوین تلگراف

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا