اخبار خارجی

۶ درصد کل موجودی دوج کوین در اختیار ۳ آدرس است

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از Bitcoin.com شرکت آنالیز بلاکچین Chainalysis اعلام کرد دوج کوین هم اکنون در سطحی در حال پذیرش توسط سرمایه‌گذاران جدید است که از بازار صعودی اواخر سال ۲۰۱۷ (آذر ۱۳۹۶) تاکنون دیده نشده است. این شرکت همچنین افزود بیشتر این دارایی‌ها متعلق به تعداد محدودی از نهادها است. به طور خاص، ۸۲٪ از موجودی دوج کوین در اختیار ۵۳۵ نهاد قرار دارد که هر کدام بیش از ۱۰ میلیون رمز ارز DOGE در اختیار دارند.

تحلیل شرکت Chainalysis از دوج کوین

Chainalysis که یک پلتفرم تحلیل داده‌های بلاکچین است هفته گذشته گزارشی از وضعیت بازار دوج کوین منتشر کرد. فیلیپ گرادول (Philip Gradwell) اقتصاددان ارشد این شرکت توضیح داد:

آنالیز اختصاصی از زنجیره دوج کوین نشان می‌دهد که این رمز ارز توسط سرمایه‌گذاران جدید در سطحی خریداری می‌شود که از اواخر بازار گاوی سال ۲۰۱۷ (۱۳۹۶) تاکنون دیده نشده است، زیرا سرمایه‌گذاران در حال افزایش سهم خود از ۹ درصد در جولای ۲۰۲۰ (تیر ۱۳۹۹) به ۲۵ درصد در آگوست ۲۰۲۱ (مرداد ۱۴۰۰) هستند.

این اقتصاددان ارشد همچنین اشاره کرد که مالکیت دوج کوین بسیار متمرکز است چرا که تعداد بسیار کمی از نهادها سهمی بسیار زیادی از موجودی این رمز ارز را در اختیار دارند.

او توضیح داد که در حال حاضر بیش از ۴ میلیون هولدر دوج کوین در زنجیره وجود دارد، با این حال ۱۰۶ میلیارد DOGE که ۸۲٪ از کل موجودی آن را تشکیل می‌دهد در اختیار ۵۳۵ نهاد قرار دارد که هر کدام بیش از ۱۰ میلیون دوج کوین یا ۰.۰۱٪ از کل موجودی را در اختیار دارند. او همچنین گفت که این نهادها احتمالا ترکیبی از مشاغل را در بر می‌گیرند. مانند صرافی‌ها که به نمایندگی از میلیون‌ها تریدر و سرمایه‌گذار جدید، دوج کوین‌ نگهداری می‌کنند.

وی همچنین خاطر نشان کرد به غیر از ۴ میلیون دارنده ‌دوج‌کوین، ۲.۱ میلیون نهاد هر کدام کمتر از ۱۰۰ عدد از این رمز ارز را در اختیار دارند که نیمی از آنها حداقل دو سال است که این دوج کوین ها را نگه داشته‌اند. این اقتصاددان توضیح داد که این نهادهای تراز پایین لزوما افراد نیستند اما به احتمال زیاد کیف‌پول‌های پراکنده‌ای هستند که به تعداد کمی از افراد تعلق دارند.

تجزیه و تحلیل داده‌ها نشان می‌دهد ۳۷ میلیارد از ۱۰۶ میلیارد دوج کوین تنها در اختیار ۳۳۱ سرمایه‌گذار است که دوج‌های خود را بین ۶ ماه تا ۲ سال نگهداری کرده‌اند. بدین معنا که هر کدام به طور متوسط بیش از ۱ میلیارد ارز دیجیتال DOGE در اختیار دارند. برخی از آنها ممکن است متعلق به شرکت‌هایی مانند صرافی‌ها باشند.

گرادول با اشاره به اینکه دوج کوین یک دارایی مانند دیگر دارایی‌ها است که با تغییر مالکیت و نقدینگی به تغییرات عرضه و تقاضا واکنش نشان می‌دهد اضافه کرد:

قیمت دوج کوین نشان می‌دهد که رمز ارزها تجربیاتی در زمینه برندسازی برای دارایی‌های مالی هستند که مستقیما به دیوانگی و خلاقیت اینترنت متصل شده‌اند. در حالی که ممکن است بر عکس ارزشهای تجاری برندهای مالی سنتی باشند اما ممکن است این ارزش‌ها با نیاز مصرف‌کنندگان تطابق نداشته باشند.

۶ درصد دوج کوین در اختیار ۳ آدرس است

بر اساس داده‌های Bitinfocharts بیش از ۸ درصد دوج کوین‌های در گردش تنها در ۱۰ آدرس غیرفعال قرار دارند. نمودار ارائه شده توسط این شرکت همچنین نشان می‌دهد که در حال حاضر بیش از ۶ درصد ارزش کل بازار در ۳ آدرس قرار گرفته است.

آدرس های غیرفعال دوج کوین

سه آدرس غیرفعال در مجموع ۷.۸ میلیارد DOGE در اختیار دارند که در مجموع حدود ۲.۴۱ میلیارد دلار با توجه به قیمت دوج کوین ارزش آنهاست. سنگین‌ترین آدرس غیر فعال ۳.۸ درصد از ارزش بازار این رمز ارز که ۱.۶ میلیارد دلار ارزش دارد را در اختیار دارد. این آدرس اولین و آخرین تراکنش خود را در ژانویه ۲۰۱۴ زمانی که قیمت دوج کوین ۰.۰۰۰۹ دلار بود انجام داده است. ۲ آدرس دیگر از ابتدا تاکنون تراکنش خروجی نداشته‌اند.

دومین آدرس غیرفعال در آگوست سال ۲۰۱۴ ایجاد شد و هم اکنون ۶۰۱ میلیون دلار دوج کوین در اختیار دارد. این در حالی است که سومین آدرس ۳۲۴ میلیون دلار از این رمز ارز را در اختیار دارد و در سال ۲۰۱۶ ایجاد شده است.

در مجموع ۸ درصد کل دوج کوین‌های در گردش در ۱۰ آدرس غیرفعال نگهداری می‌شوند که در مجموع ۳.۲۹ میلیارد دلار از ارزش کلی بازار ۴۱ میلیارد دلاری این رمز ارز را در اختیار دارند. در زمان نگارش این خبر قیمت دوج کوین با ۳٪ کاهش نسبت به روز گذشته به ۰.۳۱ دلار رسیده است.

منبع
news.bitcoin.comcryptoslate

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا