اخبار خارجی

رییس جمهور آمریکا در نهایت نسبت به بیت کوین واکنش نشان داد!

رییس جمهور آمریکا ؛ دونالد ترامپ؛ بالاخره سکوت خود را راجع به بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال شکست و البته همانطور که انتظار میرفت مانند رهبران دولتی دیگر؛ موضع منفی نسبت آن نشان داد.

او در آخرین توییت خود پستی منتشر کرد و در آن  بیت کوین و ارزهای دیجیتال را بسیار پر نوسان و بدون پشتوانه قلمداد کرد و گفت این ارزها را نمیتوان پول نامید. در ادامه او اشاره کرد که این ارز ها ذاتا میتواند رفتار مجرمانه و تخلف را افزایش دهد.

من طرفدار بیت کوین یا دیگر ارزهای دیجیتال نیستم؛ چرا که این ها پول نیستند؛ بسیار پر نوسان هستند و روی هوا پیاده سازی شدند. دارایی ها دیجیتال که قانونی نشده اند فقط میتوانند رفتار مجرمانه مانند قاچاق مواد و … را افزایش دهند.

او توییت های خود در این زمینه را ادامه داد و راجع به پروژه جنجالی فیسبوک با نام لیبرا هم صحبت کرد که به نظر می رسد دلیل واکنش او بعد از این همه مدت همین موضوع باشد.

پروژه لیبرا فیسبوک هم جایگاهی نخواهد داشت. اگر فیسبوک یا هر کمپانی دیگری قصد دارد وارد دنیای بانکداری شود باید به دنبال یک بانک مرکزی باشد و تحت قوانین اون کشور فعالیت خود را آغاز کند.

جرم پاول (Jerome Powell)؛ رئیس فدرال رزرو آمریکا نیز صحبت های راجع به پروژه فیسبوک انجام قبل از شروع کنگره انجام داد و اعلام کرد نگرانی های زیادی در این زمینه وجود دارد.

نگرانی ها راجع به ارز دیجیتال فیسبوک جهانی است!

خیلی عجیب نبود که رییس جمهور آمریکا نسبت به پروژه لیبرا فیسبوک موضع منفی داشت؛ چرا این پروژه به نظر منتقدان و تحلیلگران زیادی میتواند یک رقیب جدی برای ارزهای فیات (ارزهای رایج مانند دلار و یورو و…) باشد و حکومت ها و دولت های زیادی تا امروز احساس خطر را حس کردند و واکنش منفی به این پروژه نشان دادند.

ترامپ توییت های مغرضانه خود را ادامه داد و به ستایش دلار آمریکا پرداخت:

ما فقط یک پول واقعی در ایالات متحده داریم که همیشه محکم و پایدار بوده است؛ آن هم به دلیل پشتوانه داشتن و قابل پشتیبانی بودن است. این پول با اختلاف از پول های دیگر کشور ها قوی تر است و تا ابد هم همین خواهند ماند. اسم آن دلار ایالات متحده (USD) است

واکنش به این توییت چگونه بوده است؟

بعد از این توییت از طرف رییس جمهور آمریکا؛ خیلی از افراد مطرح جامعه اعم از فعال کریپتویی یا غیره؛ پاسخ هایی به ترامپ دادند که غالب آنها همراه با مخالفت شدید بود.

جناب آقای رییس جمهور؛ ایالت وایومینگ به قانونی شدن کریپتو ها خوشامد میگوید و باید سیستم جدید بانکی برای آنها ایجاد شود؛ شما راجع به این ارزها سخت در اشتباه هستید و حتما مشاورانتان شما را درست توجیه نکردند.

اگر در زمینه کریپتو مطالعه کنید؛ حتما با آن موافق خواهید شد. ارزهای دیجیتال یعنی پذیرفتن مسئولیت شخصی و داشتن حق انتخاب؛ یعنی بازاری آزادانه و مهیا بودن فضای رقابت. ارز های دیجیتال راجع علم ریاضی؛ قابل ردیابی بودن و جلوگیری کردن از قوانین زوری است!

اگر بحث شما این است که بیت کوین روی هوا است؛ خود بیت کوین میگوید که این ارز بر پایه ریاضیات است. حالا ما باید کدام را باور کنیم؟

ما انتخاب کردیم که علاقه و پولمان را در قالب یک بستر آزاد؛ به دور از سیاست و به دور از خطای انسانی قرار دهیم.

با اینکه این صحبت ها به نظر می رسید تاثیر زیادی روی قیمت های بازار داشته باشد؛ بیت کوین بعد از این توییت ها ریزش چندانی نداشت و همان روند نزولی کند بازار که از روز گذشته آغاز شده است؛ ادامه داشت.  بیت کوین در زمان انتشار این خبر ۱۱۴۰۰ دلار معامله می شود و حجم کل بازار کریپتو ۳۰۸ میلیارد دلار است.

منبع
u.today

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا