اخبار اتریوم

نهنگ قدیمی اتریوم بعد از ۸ سال دوباره فعال شد

یکی از کیف پول‌های قدیمی اتریوم که ۸,۰۰۰ واحد ETH را با شرکت در عرضه اولیه آن در سال ۲۰۱۵ به دست آورده بود، بعد از ۸ سال دوباره فعال شده و تمام توکن‌های خود را به یک کیف پول جدید انتقال داده است.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش کوین‌تلگراف، این سرمایه‌گذار اترهای خود با قیمت ۰.۳۱ دلار خریده بود و ارزش اولیه سرمایه‌گذاری او به ۲,۵۰۰ دلار می‌رسید. با این حال، ارزش این اتریوم‌ها در حال حاضر به ۱۴.۷ میلیون دلار رسیده و سودی ۵۹۰,۰۰۰٪ را برای او به ارمغان آورده است. هرچند که دلیل این انتقال هنوز مشخص نشده است؛ برخی ادعا کرده‌اند که او سعی داشته کیف پول لجر خود را به‌دلیل ارتقا جدید و بحث‌برانگیز آن تغییر دهد.

گفتنی است که فعالیت نهنگ‌های قدیمی اتریوم در ماه‌های اخیر افزایش یافته است. برای مثال، در ۲۴ آوریل (۴ اردیبهشت) کیف پول دیگری که ۲,۳۶۵ اتریوم را در عرضه اولیه آن خریداری کرده بود، بعد از نزدیک به ۸ سال دوباره فعال شد و ۲,۳۶۰ اتریوم را به یک کیف جدید واریز کرد. در ۵ مارس (۱۴ اسفند ۱۴۰۱) هم کیف پول دیگری بعد از ۵ سال دوباره فعال شد و ۱۰,۲۲۶ اتریوم را به یک کیف پول جدید منتقل کرد. نکته جالب این جا است که حتی کیف پول‌ جدید نیز مدت‌ها بود که فعالیت نکرده بود.

عرضه اولیه اتریوم در دو مرحله و بین ژوئیه و سپتامبر ۲۰۱۴ (تیر و شهریور ۱۳۹۳) انجام شد و ۱۸ میلیون دلار سرمایه جمع‌آوری کرد. در این رویداد معامله‌گران با هر بیت کوین می‌توانستند ۲۰,۰۰۰ اتریوم دریافت کنند. البته بلاکچین اتریوم تا ۳۰ جولای ۲۰۱۵ (۸ مرداد ۱۳۹۴) راه‌اندازی نشد و سرمایه‌گذاران آن بیشتر از ۱ سال منتظر ماندند تا بتوانند از توکن‌های خود استفاده کنند.

دلیل فعال شدن کیف پول‌های غیرفعال می‌تواند بسیار متفاوت باشد. گاهی اوقات کیف پول‌های غیرفعال به دلیل هک شدن دوباره بیدار می‌شوند. علاوه بر این، مالکان آن‌ها ممکن است رمز خود را فراموش کرده و بعد از چند سال دوباره آن را بازیابی کرده باشند.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا