اخبار بیت کوین

الکس کروگر: این ۵ کاتالیزور بیت کوین را دوباره در مسیر صعود قرار می‌دهند

یک اقتصاددان که طرفداران زیادی دارد، معتقد است که چندین کاتالیزور وجود دارد که می‌توانند در آینده باعث رشد قیمت بیت‌کوین بشوند.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، اقتصاددان الکس کروگر، به ۱۷۶,۳۰۰ دنبال‌کننده خود در شبکه اجتماعی X، می‌گوید که به دلیل ترسی که بین کاربران بوجود آمده ناشی از فشار فروش از طرف دولت آلمان و بازپرداخت بدهی صرافی Mt. Gox، قیمت بیت‌کوین، به زیر حمایت روانی خود در ۶۰,۰۰۰ دلار سقوط کرده است.

کاتالیزورهای افزایش قیمت بیت‌کوین کدامند؟

کروگر می‌گوید، در حالی که فشار فروش وارد شده به بازار از سوی طلبکاران صرافی منحل شده Mt. Gox و دولت آلمان، باعث پریشانی کاربران کریپتو می‌شود، او پنج کاتالیزور را نام می‌برد که به عقیده او باعث افزایش مجدد قیمت بیت‌کوین در پایان سال خواهند شد. او می‌گوید:

این جریان‌های فروش به اعمال فشار به بازار ادامه می‌دهند و کاربران کریپتو را در ماه‌های آینده در معرض خطر قرار می‌دهند. با این حال، تاثیر این موارد محدود است و چشم انداز من به پایان سال بسیار مثبت است. عمدتاً به دلایل زیر:

الف) فرود نرم

ب) آغاز چرخه کاهش نرخ بهره فدرال رزرو

ج) دوباره ظاهر شدن همبستگی کلان رمزارزها با گذشت زمان از فروش آلمان و صرافی Mt. Gox

د) پیروزی ترامپ باعث بهبود چشم انداز نظارتی برای ارزهای دیجیتال می‌شود

ه) آغاز ورود جریان سرمایه از سوی طلبکاران صرافی FTX

طبق تصویری که کروگر به اشتراک گذاشته است، FTX تقریباً ۱۴ تا ۱۶ میلیارد دلار به صورت نقدی به طلبکاران خود پرداخت خواهد کرد، که ممکن است در صورت سرمایه‌گذاری مجدد این سرمایه در بازار توسط طلبکاران، بیت‌کوین و رمزارزها را تقویت کند.

کروگر می گوید:

طلبکاران FTX باید به وجد بیایند. آنها شروع به پس گرفتن پول خود در سه ماهه چهارم سال خواهند کرد، و طلبکاران صرافی Mt. Gox با فروش‌های خود، قیمت های ورودی خوبی را برای آن‌ها به وجود خواهند آورد.

کروگر با نگاهی به نمودار بیت‌کوین، فکر می‌کند که بیت‌کوین برای مدتی در حدود ۵۰,۰۰۰ دلار تثبیت خواهد شد.

از نظر TA، احتمالاً زمان آن است که بیت‌کوین برای مدتی در ناحیه ۵۰,۰۰۰ دلار معامله شود و سپس منطقه‌های بالاتر از آن را پر کند. نکته منفی این سناریو این است، که اگر شاهد فشار فروش شدید از سوی طلبکاران صرافی Mt. Gox باشیم، بیت‌کوین می‌تواند به قیمت های ۵۲,۰۰۰ دلار، ۴۸,۰۰۰ و ۴۹,۰۰۰ برسد (رسیدن به ناحیه‌ نزدیک به ۴۰,۰۰۰ دلار، در سناریو فرود نرم برای من منطقی نیست).

نکته مثبت این سناریو، این است که میانگین متحرک ۲۰۰ روزه (DMA)، در ۵۸،۵۰۰ دلار است. احتمال اینکه به میانگین متحرک ۲۰۰ روزه باز گردد بیشتر است. کسانی که با شدت فروخته بودند و از بازار خارج شده بودند، دوباره آنجا وارد می‌شوند.

نمودار بیت‌کوین - منبع: Alex Krüger
نمودار بیت‌کوین – منبع: Alex Krüger

در زمان نگارش این مقاله، بیت‌کوین در قیمت ۵۶,۵۰۰ معامله می‌شود.

منبع
دیلی هودل

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا