اطلاعیه صرافیاخبار عمومی

اقدامات جدید صرافی محبوب وال استریت؛ EDXM با بانک انکریج برای خدمات حضانتی همکاری می‌کند

صرافی «EDX Markets» اعلام کرده است که قصد دارد با بانک انکریج دیجیتال (Anchorage Digital) در اتاق تهاتر خود، یعنی «EDX Clearing» همکاری کند و از خدمات حضانتی آن برای نگهداری دارایی‌های دیجیتال استفاده نماید.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به نقل از کریپتواسلیت، Anchorage Digital یک پلتفرم کریپتویی و قانونی است که خدمات مالی و زیرساخت‌های موردنیاز موسسات را ارائه می‌دهد. هدف از همکاری این شرکت با صرافی EDX هم اتصال ساختارهای بازار مالی سنتی با اکوسیستم دارایی‌های دیجیتال است.

اتاق پایاپای یک واسطه مالی است که وظیفه تسویه معاملات بین دو طرف را در بازارهایی مثل سهام، اوراق قرضه، اوراق مشتقه و سایر اوراق بهادار انجام می‌دهد. نقش اصلی این نهاد تضمین اجرای معاملات و کاهش ریسک ناشی از برآورده نشدن تعهدات معامله‌گران است.

جمیل نظرعلی (Jamil Nazarali)، مدیرعامل صرافی EDX، در بیانیه مطبوعاتی خود روی اهمیت این مشارکت تاکید و اعلام کرد:

امنیت، حاکمیت، ریسک و انطباق Anchorage Digital با قوانین و مقررات در هیچ شرکت دیگری پیدا نمی‌شود. Anchorage Digital به عنوان تنها بانک کریپتویی قانونی در آمریکا، بهترین همکار EDX برای تقویت اهداف آن و ایجاد یک عملیات تهاتر قوی و سازگار محسوب می‌شود.

دیوگو مونیکا (Diogo Mónica)، یکی از بنیان‌گذاران و رئیس Anchorage Digital، صحبت‌های نظرعلی را تکرار و خاطرنشان کرد که فعالان نهادی صنعت کریپتو باید از بخش امور مالی سنتی برای تکامل آن استفاده کنند. او در این باره گفت:

تجربیات ما نشان می‌دهد که جدا نگه داشتن خدمات مربوط به حضانت و مبادله دارایی‌های مختلف برای موسسات نه‌تنها امکان‌پذیر است، بلکه اهمیت زیادی هم دارد.

حمایت سرمایه‌گذاران نهادی از صرافی EDX

همان طور که پیش از گزارش دادیم، EDX Markets در ۲۰ ژوئن ۲۰۲۳ (۳۰ خرداد) راه‌اندازی شده و حمایت سرمایه‌گذاران نهادی و موسسات مالی بزرگ زیادی را در اختیار دارد. از بین این موسسات برای مثال می‌توان به ستادل سکیوریتیز (Citadel Securities)، فیدلیتی دیجیتال استس (Fidelity Digital Assets)، ورتو فایننشال (Virtu Financial)، چارلز شواب (Charles Schwab)، سکویا کپیتال (Sequoia Capital) و پارادایم (Paradigm) اشاره کرد.

بخش EDX Clearing این صرافی هم برای تسویه معاملاتی طراحی شده است که در پلتفرم اصلی آن اجرا می‌شوند. صرافی EDX با انجام این کار سعی کرده است روند تسویه حساب خود را ساده کند و سرمایه و کارایی عملیاتیش را ارتقا دهد. بانک انکوریج دیجیتال هم قرار است مسئولیت حضانت دارایی‌های معامله‌شده را برعهده بگیرد و پایه قوی و مطمئنی را برای کاربران صرافی EDX ایجاد کند.

گفتنی است که Anchorage Digital در سال ۲۰۱۷ راه‌اندازی شده و خدمات مختلفی مثل حضانت دارایی‌های مختلف را ارائه می‌دهد. این بانک کاملاً قانونی است و قابلیت‌ها و کارایی زیادی را ارائه می‌کند. به نظر می‌رسد پلتفرم EDX هم با همکاری با این بانک قصد دارد خود را به عنوان صرافی مناسب شرکت‌های کریپتویی و موسسات مالی بزرگ معرفی کند.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا