اخبار بیت کوین

تاثیر جلسه استماع و سخنان جروم پاول، رییس فدرال رزرو بر قیمت بیت کوین

بازار کار ضعیف تر از حد انتظار ممکن است فدرال رزرو را مجبور کند به زودی نرخ بهره را کاهش دهد. ناظران بازار نیز پیش‌بینی می‌کنند که بانک مرکزی در سال جاری دو بار نرخ بهره را کاهش دهد. تحلیلگران معتقدند بیت کوین احتمالا در چنین محیطی اوج می‌گیرد. جروم پاول (Jerome Powell)، رییس فدرال رزرو، قرار است امروز و فردا در مقابل کنگره و سنا شهادت (Testify) دهد. سخنان او احتمالا وزن قابل توجهی برای قیمت بیت کوین و بازار ارزهای دیجیتال خواهد داشت.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، حضور پاول در کمیته بانکی سنا در روز سه‌شنبه و کمیته مالی مجلس نمایندگان در روز چهارشنبه در زمانی است که رابطه بین سیاست‌های پولی و دارایی‌های دیجیتال تحت نظارت فزاینده‌ای قرار دارد. این دو جلسه در روز سه شنبه و چهارشنبه ساعت ۱۷:۳۰ به وقت تهران برگزار خواهند شد.

سخنان جروم پاول و تاثیر آن بر قیمت بیت کوین

پاول در این دو جلسه گزارش شش ماهه فدرال رزرو در مورد سیاست‌های پولی را ارائه می‌دهد و سرمایه‌گذاران کریپتو به دقت به هر گونه اشاره در مورد تصمیمات نرخ بهره گوش خواهند داد. گزارش اخیر فدرال رزرو نیز بر احتیاط تاکید کرده است. در این گزارش کمیته انتظار ندارد تا زمانی که اطمینان بیشتری به حرکت پایدار تورم به سمت ۲٪ پیدا کند، کاهش دامنه هدف مناسب باشد. این رویکرد محتاطانه نسبت به سیاست پولی پیامدهای مستقیمی برای قیمت بیت کوین دارد.

در سال‌های اخیر، بیت کوین به طور فزاینده‌ای با عوامل اقتصاد کلان مرتبط شده است و بیشتر شبیه یک دارایی ریسکی حساس به تغییرات سیاست پولی رفتار می‌کند. هر نشانه‌ای از کاهش احتمالی نرخ بهره می‌تواند جرقه‌ای در افزایش قیمت بیت کوین ایجاد کند، زیرا نرخ‌های بهره پایین‌تر معمولا سرمایه‌گذاری در دارایی‌های با ریسک بالاتر را تشویق می‌کند.

بر اساس داده‌های فدواچ گروه CME، به میزان ۷۵٪ از فعالان بازار پیش‌بینی می‌کنند که در سال جاری دو کاهش نرخ بهره توسط فدرال رزرو انجام شود.

ناظران بازار مشتاقانه منتظر بیانیه جروم پاول، رییس فدرال رزرو در رابطه با سیاست‌های پولی هستند و امیدوارند که درمورد کاهش احتمالی نرخ بهره اشاراتی از وی بشنوند. چنین کاهش‌هایی به‌عنوان پاسخی محتمل به ضعف‌های اقتصادی که در گزارش اخیر مشاغل نیز مشخص شد، دیده می‌شود.

دنی دایان (Danny Dayan)، مدیر ارشد سرمایه‌گذاری سابق در دی‌دبلیودی پارتنرز (DWD Partners)، هشدار داد که اگرچه کاهش نرخ‌ها می‌تواند در کوتاه‌مدت از دارایی‌های پرریسک حمایت کند، اما ممکن است فشارهای تورمی نیز تشدید شود. او در رابطه با کاهش نرخ بهره در میان کسری رو به رشد دولت ابراز نگرانی کرد و گفت که ممکن است منجر به چالش‌های اقتصادی در آینده شود.

دایان گفت:

کاهش نرخ بهره در این شرایط ممکن است، فوق‌العاده باشد و از دارایی‌های پرریسک حمایت بیشتری کند، اما به نظر من نتیجه بدی خواهد داشت.

وی در صفحه X خود بیان کرد:

معامله‌ای که من می‌بینم مربوط به زمان نیست، بلکه تورم است. من معتقدم که با نرخ‌های سربه سر ۵ ساله در ۲.۲٪، این احتمال را در نظر نمی‌گیرند که کاهش سریع نرخ بهره بتواند فاز جدیدی از تورم را آغاز کند.

نوئل آچسون، در خبرنامه «Crypto Is Macro Now» از تاثیر افزایش مشاغل دولتی بر ارقام اشتغال و کسری بودجه گفت. او استدلال کرد که این کسری می‌تواند فدرال رزرو را مجبور به چاپ پول بیشتری کند که احتمالا باعث افزایش بیشتر تورم شود.

فلیکس ژاوین (Felix Jauvin)، میزبان پادکست On The Margin در صفحه X خود بیان کرد:

قرار است وضعیت کلان بسیار غیرمسئولانه و نامتعادل شود.

در نتیجه، در حالی که کاهش احتمالی نرخ بهره فدرال رزرو ممکن است به طور موقت باعث سبز شدن بازارها شود، پیامدهای بلندمدت از جمله خطر تورم، تعدادی از سرمایه‌گذاران را وادار می‌کند تا به ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین پناه ببرند.

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا