اخبار عمومیایردراپ

فاز اول توزیع ایردراپ آیگن لیر شروع شد + نحوه دریافت

آیگن‌لیر (EigenLayer)، پروژه‌ای که بسیاری در فضای بلاکچین مشتاقانه منتظر آن بودند، ایردراپ توکن EIGEN خود را از طریق بنیاد Eigen آغاز کرد که نقطه عطف مهمی برای این پروژه محسوب می شود.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، با این حال، علی‌رغم هیجانی که پیرامون این ایردراپ وجود داشت، توکن‌های توزیع شده در حال حاضر غیرقابل انتقال هستند و امکان معامله آنها به زمانی در آینده موکول شده است. شایعات منتشر شده در جامعه حاکی از آن است که ارزش بازار کاملاً رقیق شده توکن EIGEN می‌تواند به ۱۵ میلیارد دلار برسد.

آیگن‌لیر که به‌خاطر خدمات ری‌استیکینگ خود در شبکه اتریوم شناخته می‌شود، با حمایت سرمایه‌گذاری قابل توجه بیش از ۱۰۰ میلیون دلاری از حامیان بزرگی مانند آندریسن هوروویتز (Andreessen Horowitz)، توجه‌ها را در جامعه بلاکچین به خود جلب کرده است. سیستم امنیت ادغامی (Pooled Security) این پلتفرم در حال حاضر دارای ۱۶ میلیارد دلار سپرده کاربران است که به پذیرش گسترده آن در فضای کریپتو کمک می‌کند.

نارضایتی کاربران از توزیع آیگن

علیرغم هیاهویی که پیرامون آیگن وجود دارد، توکن‌ها در حال حاضر غیرقابل انتقال باقی می‌مانند که منجر به عدم اطمینان در مورد قیمت واقعی معاملات آنها می‌شود. قیمت‌گذاری سفته‌بازانه در بازارهای فیوچرز مانند Aevo و Hyperliquid نشان می‌دهد که ارزش آیگن تقریبا ۹ دلار به ازای هر توکن است. با این حال، زمانی که توکن‌ها قابل انتقال شوند، این ارزش‌گذاری ممکن است تغییر کند.

جولیان کو (Julian Koh)، مدیرعامل Aevo، قیمت‌گذاری بازار فیوچرز را به پیش‌بینی شانس بازار (Market Odds) تشبیه کرد و آن را به عنوان نقطه مرجعی برای تخمین قیمت نهایی پس از فعال شدن قابلیت انتقال، دانست. تصمیم به تاخیر انداختن قابلیت انتقال توکن بحث‌هایی را در جامعه به راه انداخته است و بسیاری، نگرانی‌های خود را در مورد عدم شفافیت در رابطه با تاریخ شروع معامله ابراز کردند.

بازخورد جامعه در شکل دادن به استراتژی توزیع آیگن‌لیر بسیار موثر بوده است. انتقادهای اصلی نسبت به طرح توزیع اولیه این پروژه، به ویژه حذف کاربران از کشورهای خاص مانند ایالات متحده، کانادا و چین بود. علاوه بر این، حذف امتیاز لیکویید ری‌استیکینگ شخص ثالث از فاز ایردراپ اولیه باعث ناامیدی کاربران شد.

در پاسخ به نگرانی‌های جامعه، آیگن‌لیر برنامه توزیع خود را اصلاح کرد و توکن‌های اضافی را به گروه‌های کاربری مختلف در فصل اول ایردراپ اختصاص داد. این پروژه همچنین متعهد شد که در «فصل ۲» ایردراپ خود، امتیاز لیکویید ری‌استیکینگ را به طور جامع‌تری در نظر بگیرد تا کوتاهی‌های اولیه را اصلاح کند.

با نگاهی به آینده، آیگن‌لیر در نظر دارد یک رویکرد مرحله‌ای را برای توزیع توکن پیاده‌سازی کند. به این ترتیب، فاز ۲ فصل ۱ برای اواسط ژوئن برنامه‌ریزی شده است و عرضه توکن‌های موجود را تا ۶.۷۵٪ افزایش می‌دهد. این پروژه ۱۵٪ از کل عرضه توکن را با هدف تقویت مشارکت گسترده و مشارکت پایدار جامعه، برای توزیع در تمام فصول رزرو کرده است.

نحوه دریافت ایرپراپ آیگن

بنیاد آیگن فرآیند دریافت (Claim) فاز اول در فصل اول ایردراپ توکن آیگن را در ۱۰ می (۲۱ اردیبهشت) آغاز کرد. این مرحله تقریبا ۶.۰۵٪ از عرضه اولیه توکن را شامل می‌شود که در آن حدود ۱۱۳ میلیون توکن EIGEN توزیع می‌شود. کاربران می‌توانند توکن‌های خود را با مراجعه به این لینک دریافت کنند. مهلت دریافت ایردراپ تا ۷ سپتامبر (۱۷ شهریور) سال ۲۰۲۴ خواهد بود. بنیاد Eigen در پیامی تلگرامی اعلام کرد که توکن‌ها احتمالا در ۳۰ سپتامبر (۹ مهر) قابل انتقال خواهند بود.

کاربران واجد شرایط می‌توانند با شرکت در فعالیت‌های مختلف استیکینگ در آیگن‌لیر، توکن‌های EIGEN را دریافت کنند. همچنین کسانی که قبل از ۱۵ مارس (۱۵ اسفند) ۲۰۲۴، ETH یا سایر توکن‌های لیکویید ری‌استیکینگ را استیک کرده‌اند، پاداش‌های اضافی نیز دریافت خواهند کرد. به علاوه، کاربرانی که در فعالیت‌های DeFi از طریق پلتفرم‌هایی مانند Kelp ،Pendle و Equilibrium مشارکت دارند، مزایایی دریافت می‌کنند.

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا