اخبار خارجی

شهر بیت کوین در السالوادور ساخته می‌شود

دولت السالوادور قصد دارد با همکاری صرافی بیت فینکس و شرکت بلاک استریم که در زمینه توسعه زیرساخت‌های بلاکچین فعالیت دارد، ۱ میلیارد دلار اوراق قرضه بیت کوین منتشر کند تا با استفاده از جمع آوری این سرمایه، طرح شهر بیت کوین خود را تامین مالی نماید.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از بلاک کریپتو، السالوادور برای پیشبرد تلاش‌های خود در بازار بیت کوین با شرکت‌های IFinex و Blockstream قرارداد همکاری منعقد کرده است. بر اساس گفته شرکت بلاک استریم، السالوادور قرار است اوراق قرضه BTC را برای تسریع راه‌اندازی شهر بیت کوین (Bitcoin city) و ارائه یک سیستم مالی جدید بر مبنای این رمز ارز، منتشر کند. این ابتکار اولین بار در کنفرانس هفته بیت کوین توسط نایب بوکله (Nayib Bukele) رییس جمهور این کشور و به دنبال بالا رفتن میزان پذیرش بیت کوین و مشارکت شهروندان، اعلام شد.

توییت درباره شهر بیت موین در السالوادور

بوکله گفت:

ما در شهر بیت کوین آموزش دیجیتال و فناوری خواهیم داشت. انرژی گرمایی زمین برای کل شهر و حمل و نقل عمومی کارآمد و پایدار.

السالوادور قرار است از طریق نقدینگی شبکه بلاک استریم، ۱ میلیارد دلار اوراق قرضه بیت کوین عرضه کند. درآمد حاصل از انتشار این اوراق قرضه نیز بنا است صرف حمایت از توسعه استخراج بیت کوین با استفاده از انرژی آتشفشانی و تامین مالی شهر بیت کوین شود. Blockstream در پستی که در وبلاگ خود منتشر کرد گفت:

طرح پیشنهادی اوراق قرضه به نظر ما برای طیف گسترده‌ای از سرمایه‌گذاران از جمله هولدرها، سرمایه‌گذارانی که به دنبال بازده بالا هستند و مردم عادی جذاب است.

السالوادور که در سال جاری بیت کوین را به عنوان وجه قانونی به رسمیت شناخت، قرار است اولین مجوز فعالیت در حوزه رمز ارز را به شرکت مادر بیت فینکس اعطا کند. پائولو آردوینو از شرکت Bitfinex به بلاک کریپتو گفت:

این شرکت از طرح شهر بیت کوین السالوادور از طریق راه‌اندازی یک پلتفرم اوراق بهادار برای نگهداری اوراق قرضه بیت کوین حمایت خواهد کرد.

او همچنین افزود:

این پلتفرم جدید به زودی میزبان بسیاری از دارایی‌های دیجیتال خواهد بود که مقررات جدید دارایی‌های دیجیتال را در کشور توسعه می‌دهد. السالوادور، بیت فینکس و بلاک استریم با کمک یکدیگر در حال تاریخ‌سازی هستند.

رییس جمهور السالوادور نایب بوکله شهر بیت کوین

نایب بوکله علاقمند است تا شهر بیت کوین را به شهری تبدیل کند که از مناطق مسکونی مختلف، مراکز خرید، رستوران‌ها و یک بندر تشکیل شده است. او می‌خواهد در این شهر همه چیز پیرامون بیت کوین باشد. علاوه بر این موارد، ساکنین این شهر فقط مشمول مالیات بر ارزش افزوده خواهند شد که به گفته وی برای پرداخت اوراق شهرداری، توسعه زیرساخت‌های عمومی و نگهداری شهر، هزینه خواهد شد.

در این کنفرانس، مسئول ارشد امنیت بلاک استریم سامسون مائو (Samson Mao) درباره منابع تامین ۱ میلیارد دلار توضیحاتی ارائه کرد. او گفت:

السالوادور به واسطه همکاری با بیت فینکس، تعداد زیادی نهنگ خواهند داشت. من مشکلی برای پر کردن ۱ میلیارد دلار اوراق قرضه بیت کوین نمی‌بینم.

مائو در ادامه توضیح داد ۵۰۰ میلیون دلار از این اوراق در یک دوره ۵ ساله سپرده‌گذاری و مسدود خواهند شد که باعث می‌شود سرمایه سپرده‌گذاری شده در این مدت از چرخه گردش خارج شود.

در اوایل نوامبر امسال، نایب بوکله همچنین اعلام کرده بود که از مازاد سود بدست آمده درحساب تراست ایالت برای ساخت ۲۰ مدرسه استفاده خواهد کرد:

زمانی که پروژه شروع شد ما فکر نمی‌کردیم تا این میزان سود را در کیف پول تراست پایتخت (FIDEBITCOIN) داشته باشیم؛ بنابراین تصمیم گرفتیم از سود مازاد برای ساخت ۲۰ مدرسه اول بیت کوین استفاده کنیم.

دولت السالوادور در اواسط ماه اکتبر نیز ۴ میلیون دلار از سود بیت کوین خود را برای ساخت یک بیمارستان دامپزشکی در پایتخت این کشور سن سالوادور اختصاص داده بود.

به نظر شما آیا السالوادور می‌تواند در این راه موفق شود؟ آیا بوکله می‌تواند ایده‌های خود را عملی کند؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع
blockcryptocointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا