اخبار خارجی

ایلان ماسک به هیئت مدیره توییتر پیوست؛ آیا دوج کوین به توییتر می‌آید؟

ایلان ماسک پس از اعلام مالکیت ۹.۲٪ از سهام توییتر در روز دوشنبه، برای پیوستن به هیئت مدیره توییتر دعوت شده است. این مقدار سهم او را به بزرگترین سرمایه‌گذار در Twitter تبدیل می‌کند.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از یوتودی، پاراگ آگراوال (Parag Agrawal)، مدیرعامل فعلی توییتر که جانشین جک دورسی شد، خبر پیوستن ایلان ماسک به هیئت مدیره Twitter را منتشر کرده است.

طبق شرایط سرمایه‌گذاری، ایلان ماسک و افراد و شرکت‌های مرتبط با او، حداکثر اجازه دارند ۱۴.۹٪ از سهام توییتر را تحت کنترل داشته باشند.

او به عنوان «مدیر رده دوم» عضو هیئت مدیره توییتر خواهد بود و دوره عضویت تا دو سال دیگر (۲۰۲۴) به انتها می‌رسد.

در سال گذشته میلادی، امکان پرداخت پاداش با بیت‌کوین و اتر در Twitter فعال شد. بیلی مارکوس (Billy Markus) هم‌بنیان‌گذار دوج‌کوین، خواستار فعال‌سازی امکانی مشابه برای Dogecoin بود. امکان دارد با حضور بزرگ‌ترین مدافع دوج‌کوین در هیئت مدیره توییتر، این خواسته هواداران میم‌کوین معروف محقق شود.

خرید مجدد بیت‌کوین توسط مایکرواستراتژی

مایکل سیلور، بنیان‌گذار و مدیرعامل مایکرواستراتژی، خرید مجدد بیت‌کوین توسط این شرکت را اعلام کرد. حجم خرید جدید ۴٬۱۶۷ BTC به ارزش حدودی ۱۹۰ میلیون دلار است. در توییت مایکل سیلور می‌خوانیم:

مایکرواستراتژی ۴۱۶۷ بیت‌کوین دیگر را به قیمت ۱۹۰.۵ میلیون دلار و با قیمت متوسط ۴۵٬۷۱۴ دلار به ازای هر بیت‌کوین، خریده است. تا تاریخ ۴ آوریل ۲۰۲۲ (۱۵ فروردین ۱۴۰۱) مایکرواستراتژی جمعا ۱۲۹٬۲۱۸ بیت‌کوین را با صرف هزینه ۳.۹۷ میلیارد دلار خریده است. متوسط کل قیمت خرید BTC برای مایکرواستراتژی ۳۰٬۷۰۰ دلار است.

مایکرواستراتژی خرید بیت کوین BTC
مایکل سیلور خرید جدید بیت کوین توسط مایکرواستراتژی را اعلام کرد
منبع
u.today

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا