اخبار خارجی

آیا ایلان ماسک و شرکت تسلا اقدام به خرید بیت کوین می‌کنند؟

توییت اخیر ایلان ماسک این احتمال را افزایش داده که شرکت تسلا به دنبال سرمایه‌گذاری در بیت کوین است. در صورت انجام این خرید، میلیاردها دلار به بازار BTC تزریق خواهد شد.

ایلان ماسک، کارآفرین پیشرو و موفق در حوزه تکنولوژی است. عملکرد سهام شرکت تحت مدیریت او در سال ۲۰۲۰ میلادی جزو برترین شرکت‌ها بوده است. او در توییتی اعلام کرد که آیا امکان خرید بیت کوین با سرمایه میلیارد دلاری شرکت تسلا وجود دارد؟

شرکت تسلا وارد بازار بیت کوین خواهد شد؟

مایکل سیلر، مدیر اجرایی شرکت مایکرو استراتژی، یکی از شرکت‌های مطرح سرمایه‌گذاری در جهان است که در ماه‌های اخیر به دلیل سرمایه‌گذاری بیش از ۱ میلیارد دلاری در بیت کوین، در مرکز توجه قرار گرفته است. گفتگویی میان او و ایلان ماسک صورت گرفته که بسیار مورد توجه فعالان بازار ارزهای دیجیتال قرار گرفته است. او خطاب به ایلان ماسک گفت:

اگر مایلید به سهامداران شرکت خود ۱۰۰ میلیارد دلار سود هدیه دهید ، ترازنامه مالی شرکت تسلا را از دلار به بیت کوین تبدیل کنید. سایر شرکت‌ها در سهام امریکا نیز از شما پیروی خواهند کرد و در اینصورت ارزش آن برای سهامداران شما به ۱ تریلیون دلار خواهد رسید.

سهام شرکت تسلا در سال ۲۰۲۰ حدودا ۷۳۰ درصد افزایش یافته است. این شرکت در میان شرکت‌های موجود در شاخص اس اند پی ۵۰۰ بازار بورس امریکا، در جایگاه ششمین شرکت با ارزش بازار قرار گرفته است. ۵ شرکت برتری که بالاتر از تسلا قرار گرفته‌اند اپل، مایکروسافت، آمازون، گوگل و فیسبوک هستند؛ اسامی بزرگی که در حوزه تکنولوژی کاملا شناخته شده هستند. قیمت بیت کوین نیز در سال ۲۰۲۰ میلادی حدودا ۲۳۵ درصد رشد داشته است. اکنون قیمت این ارز دیجیتال رکورد بالاترین قیمت تاریخی خود را شکسته و رکورد جدیدی را به ثبت رسانده است.

ایلان ماسک در پاسخ به درخواست سیلر مبنی بر تبدیل دلارهای شرکت تسلا به بیت کوین گفت:

آیا چنین تراکنش بزرگی در شبکه بیت کوین امکان پذیر است؟

پس از این پاسخ ایلان ماسک، سیلی از نظرات فعالان این حوزه به سمت او سرازیر شد. سیلر در پاسخ به ایلان ماسک گفت که حاضر است تاریخچه معاملاتی خود را در بیت کوین با او به اشتراک بگذارد. کاربران بلافاصله از سیلر سوال کردند که آیا جزئیات معاملات بیت کوین خود را با ایلان ماسک به اشتراک گذاشته است؟ اما او به این پرسش، پاسخی نداد.

سیلر نزدیک به ۵۰۰ میلیون دلار در بیت کوین سرمایه‌گذاری کرده است. با توجه به رشد قیمت بیت کوین، ارزش سرمایه‌گذاری او دو برابر شده است. این شرکت در ماه جاری اعلام کرد که با انتشار اوراق بدهی، به دنبال خرید مجدد بیت کوین به ارزش ۶۰۰ میلیون دلار است.

گفتگوی میان ایلان ماسک با سیلر این احتمال را افزایش داده که شرکت تسلا نیز به یکی از سرمایه‌گذاران بیت کوین تبدیل شود. برای مثال آنتونی پامپلیانو، محقق مشهور حوزه بلاکچین در توییتر خود نوشت:

اگر ایلان ماسک دارایی تسلا را از دلار به بیت کوین تبدیل کند، اینترنت منفجر خواهد شد.

پیتر شیف، سرمایه‌گذار مطرح امریکایی که نظر مساعدی در مورد بیت کوین ندارد خطاب به ایلان ماسک گفت:

مایکل سیلر همانند تمامی افرادی که در بیت کوین سرمایه‌گذاری کرده‌اند به دنبال جذب افراد جدید به این بازار هستند. الان ماسک نباید برای سهامداران شرکت تسلا همان چیزی را خریداری کند که شرکت مایکرواستراتژی انجام داده است.

باید دید آیا شرکت تسلا راهی را که شرکت مایکرواستراتژی را ادامه خواهد داد؟ در صورتی که این شرکت اقدام به خرید بیت کوین کند، قعطا مقبولیت این دارایی دیجیتال در میان مردم افزایش خواهد یافت و شرکت‌های زیادی این کار را انجام خواهند داد.

منبع
forbes

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا