متوسط مقالات عمومی

مشکلات EOS تمامی ندارد؛ متمرکز گرایی همچنان در این شبکه موجود است

تولیدکننده بلاک EOS به اسم EOS New York، اطلاعاتی را منتشر کرده است که نشان می‌دهد ۶ تولیدکننده ثبت شده در شبکه توسط یک نهاد مدیریت می‌شوند.

در توییت منتشر شده در تاریخ ۲۸ نوامبر، EOS New York نگرانی هایی در خصوص سطح مشخصی از متمرکزسازی و سوء رفتار ابراز کرد و مدعی شد:

۶ تولیدکننده ثبت شده بلاک در EOS توسط یک نهاد مدیریت می‌شود. این موضوع غیرقابل قبول است. ما امضای ۵۰ تولیدکننده ثبت شده برتر را درخواست کردیم تا تمام دارندگان توکن از شرایط نامناسب ایجاد شده آگاه شوند.

تولیدکنندگان بلاک و گواه اثبات سهام وکالتی

در اکوسیستم EOS، تولیدکنندگان بلاک (BP ها) مشابه با ماینرهای بلاک چین بیت کوین مبتنی بر گواه اثبات کار یا نودهای استیکینگ در پروتکل گواه اثبات سهام می‌باشند.

تفاوتی که EOS با موارد ذکر شده دارد در مکانیزم اجماع گواه اثبات سهام وکالتی این شبکه است که طی آن، مطابق با قوانین نظارتی EOS، شرکت کنندگان در شبکه می‌توانند توکن های خود را در اختیار شبکه قرار دهند تا به BP ها به عنوان “نمایندگان منتخب” رای دهند.

تولیدکنندگان بلاک به جای آنکه صرفا توکن های EOS خود را در اختیار قرار دهند (که این موضوع در سیستم گواه اثبات سهام وجود دارد) سرمایه گذاری های خود در شبکه به شکل زیرساخت ها، پشتیبانی از جامعه و توسعه را در اختیار قرار می‌دهند.

یکی از موانع ورود برای کسانی که در صدد کسب رای به منظور تبدیل شدن به BP هستند، داشتن منابع کافی به منظور ارائه زیرساخت مورد نیاز برای اجرای عملکرد مناسب و رشد مستمر اکوسیستم EOS است.

در این توییت، EOS New York مدارک موثقی از دیتابیس ثبت دامنه eos.net ارائه کرده است که اذعان داشته است به نظر می‌رسد تمام این ۶ دامنه ها توسط یک نهاد مدیریت می‌شود، زیرا این دامنه ها در یک زمان و توسط یک فرد یا سازمان ثبت شده‌اند.

واکنش جامعه

جیمز مارت (James Mart) یکی از کاربران توییتر در پاسخ به توییت EOS New York گفت که بررسی قانونی این مشکل صرفا یک راهکار و اصلاح موقتی است و زمان زیادی را نیز صرف خود می‌کند. وی اصلاح نظارت و مکانیزم رای گیری را پیشنهاد کرده و گفته است:

در حال حاضر رای گیری 1T1DV از طریق استخرهای استیکینگ دن (Dan) باید اولویت اصلی ما باشد. این موضوع می‌تواند مسأله مورد نظر را برای همیشه حل کند.

واکنش مارت با پاسخ جاستین باک (Justin Buck) معامله کننده ارزهای دیجیتال مواجه شد. وی مشکل مورد نظر را به دلیل خود مکانیزم اجماع دانسته و گفته است:

گواه اثبات سهام وکالتی مطابق با تحمل خطای بیزانس (BFT) نیست. بهتر است در این مورد صادق باشیم.

طبق گزارش های پیشین، Block.one عرضه نسخه ۲.۰ پروتکل متن باز EOSIO را در ماه اکتبر اعلام کرده بود. هدف از ارائه این نسخه، افزایش عملکرد، امنیت و کارایی قراردادهای هوشمند است.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا