اخبار آلتکوین

تغییرات بزرگ در EOS: تغییر توکنومیک، هاوینگ و وعده دوره‌ای جدید

 به دنبال اجماع جامعه ایاس، این پروژه ارز دیجیتال یک مدل توکنومیک جدید را معرفی کرد. به گفته بنیاد ایاس، این توکنومیک نوید یک «عصر جدید» را برای هولدرهای EOS و توسعه‌دهندگان می‌دهد.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین و بر اساس اطلاعیه‌ای که روز گذشته توسط بنیاد ایاس منتشر شد، عرضه توکن EOS از مدل تورمی با حداکثر کپ ۱۰ میلیارد توکنی به عرضه ثابت ۲.۱ میلیارد واحدی تبدیل خواهد شد. بنیاد ایاس معتقد است این تصمیم به مهار تورم توکنومیک این پروژه کمک شایانی خواهد کرد.

جزییات تغییر توکنومیک ایاس

به دنبال این تصمیم، حجم بازار کاملا رقیق‌شده (FDV) توکن ایاس تا ۸۰٪ کاهش خواهد یافت. علاوه بر این، ایاس از این به بعد با اضافه کردن هاوینگ‌های چهار ساله خود، عرضه توکن بومی خود را کنترل خواهد کرد. یکی دیگر از تغییرات توکنومیک ایاس اضافه شدن قابلیت «استیکینگ با بازدهی بالا» است. البته هنوز میزان این بازدهی اعلام نشده است.

توییت ایاس
منبع: X

بنیاد ایاس همچنین قرار است ۳۵۰ میلیون واحد توکن را به بازار رم (RAM) خود اختصاص دهد. در این بازار،‌ توسعه‌دهندگان و کاربران می‌توانند رم یا همان حافظه دسترسی تصادفی را برای توسعه و اجرای اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز در شبکه ایاس خریداری کنند.

تصمیم ایاس برای تغییر توکنومیک این پروژه با واکنش گسترده جامعه رمزارزها همراه شد. یکی از کاربران در توییتی در این رابطه نوشت:

من ایاس را از زمان عرضه اولیه کوین (ICO) آن در سال ۲۰۱۷ هولد می‌کنم. واقعا نمی‌دانم قرار است چه اتفاقی بیفتد و با این اخبار مربوط به بازار رم چه کنم!

در واکنش به این خبر، قیمت ایاس تغییر چندانی نکرد و در حال حاضر نیز در حوالی ۰.۸۱ دلار معامله می‌شود.

پروژه ایاس بزرگترین رویداد عرضه اولیه کوین در صنعت کریپتو را برگزار کرده است. در آن زمان، شرکت بلاک وان (Block.one) که اداره این پروژه بلاکچینی را برعهده داشت موفق شد ۴.۱ میلیارد دلار سرمایه جمع‌آوری کند. با این حال، پس از برآورده نکردن انتظارات سرمایه‌گذاران اولیه، این شرکت با پرونده‌های حقوقی مختلفی مواجه شد.

یکی از این پرونده‌ها به سال ۲۰۱۹ برمی‌گردد. در آن زمان شرکت بلاک وان به دلیل عرضه و فروش اوراق بهادار ثبت نشده در زمان ICO خود، توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا ۲۴ میلیون دلار جریمه شد. شکایت دیگر در سال ۲۰۲۱ رخ داد و در آن، شرکت بلاک وان به خاطر وعده‌های نادرست در زمان عرضه اولیه توکن ایاس، ۲۷.۵ میلیون دلار جریمه شد.

به دنبال این اتفاقات اکوسیستم ایاس در سال ۲۰۲۱ بنیادی برای این پروژه راه‌اندازی کرد تا شرکت بلاک وان را از راس کار برکنار کند. ایو لا رز (Yves La Rose) در حال حاضر نقش بنیانگذار و مدیرعامل این بنیاد را برعهده دارد.

به گفته لا رز، توکنومیک جدید ایاس «اتفاقی مهم برای اکوسیستم EOS» است. وی در این باره می‌گوید:

این بازنگری استراتژیک نه تنها اقتصاد توکنی ایاس را تثبیت می‌کند، بلکه مشوق مشارکت فعال و رشد در شبکه خواهد بود.

ایاس یک شبکه بلاکچینی لایه ۱ است که قابلیت پشتیبانی از اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز را دارد. از این بلاکچین در روزهای ابتدایی به عنوان یکی از جدی‌تری پروژه‌های «قاتل اتریوم» یاد می‌شد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا