همکاری دو شرکت غول در دنیای کریپتو: صرافی بیتمکس و CasperLabs !!

شرکت کسپرلبز (CasperLabs) که وظیفه توسعه نسخه گواه اثبات سهام شبکه اتریوم را به عهده دارد، تصمیم به عرضه بلاک چین خود را گرفته است. طبق اعلان اخیر کسپرلبز، این شرکت با همکاری صرافی ارز دیجیتال واقع در سنگاپور بیتمَکس (BitMax) در صدد عرضه بلاک چین گواه اثبات سهام خود است.

بیتمکس میزبان عرضه تاییدکننده مبادلاتی (EVO) کسپرلبز خواهد بود و به خرده سرمایه گذاران امکان خواهد داد تا توکن های CLX این شبکه را بخرند. این صرافی هم چنین نود کاملی از این شبکه را در زمان عرضه اجرا خواهد کرد تا استیکینگ را برای شرکت کنندگان در خرده فروشی تسهیل کند.

سازوکار فروش توکن های پروژه CasperLabs

طبق وبسایت فروش این توکن، هدف جذب سرمایه ۳,۰۰۰,۰۰۰ دلار است و ۱۰ درصد موجودی کل ۱۰ میلیارد توکنی ارز دیجیتال CLX فروخته خواهد شد. کسپرلبز (CasperLabs) در نظر دارد تا ۲۰ درصد موجودی کل را طی یک سال پس از عرضه شبکه اصلی وارد گردش بازار کند.

گفتنی است EVO بخشی از دوره تاییدکننده است و تمام توکن های خریداری شده به مدت ۹۰ روز پس از عرضه شبکه اصلی که انتظار می‌رود در سه ماهه سوم ۲۰۲۰ رخ دهد، مسدود خواهند بود. طی دوره مسدودسازی، این توکن ها در استیکینگ تاییدکننده شرکت کرده و پاداش استیکینگ دریافت خواهند کرد. پس از پایان دوره مسدودسازی، آزادسازی توکن ها به مرور و طی ۹ ماه انجام خواهد شد.

قیمت توکن CLX طی EVO، یک سنت یا ۰.۰۱ دلار است، در حالی که در فروش عمومی، حداقل پیشنهاد فروش از ۰.۰۲ دلار شروع خواهد شد. در این اعلان، دلیل این روش فروش توضیح داده شده است:

کسپرلبز تاکنون هیچ فروش یا عرضه توکنی انجام نداده است و تمام جذب سرمایه از طریق تامین بودجه کالای بند A استاندارد انجام گرفته است. تصمیم عدم فروش توکن ها بر این اساس بوده است که از دسترسی آزاد به سیستم مذکور اطمینان حاصل شود. کسپرلبز همراه با BitMax.io از طریق اجرای اولین EVO این صنعت، رویکرد جدیدی برای به چالش کشیدن وضعیت فعلی استیکینگ سازمان ها اتخاذ کرده اند.

ارزش بلاک چین کسپرلبز

مرینال مانوهار (Mrinal Manohar) مدیرعامل کسپرلبز (CasperLabs) به کوین تلگراف گفته است که این شرکت اساسا یک انتشار دهنده نرم افزارهای متن باز خواهد بود و در صدد حضور در این شبکه به غیر از میزبانی از EVO یا اجرای نود کامل نیست.

مانوهار در پاسخ به ارزش این شبکه توضیح داد که شرکت آپ در صدد افزودن محافظت بیت کوین و مقیاس پذیرتر کردن قراردادهای هوشمند اتریوم است. وی گفت:

هدف کسپرلبز مقیاس پذیر کردن بلاک چین ها بدون از بین بردن غیرمتمرکزسازی و امنیت است.

 

مانوهار گفت که شرکت او از استانداردهای برنامه نویسی متن باز استقبال کرده و از زبان های برنامه نویسی نظیر Rust و AssemblyScript که مختص ارز دیجیتال نیستند پشتیبانی می‌کند. او هم چنین بیان کرد که این شبکه از ماشین مجازی اتریوم و زبان برنامه نویسی سالیدیتی (Solidity) پشتیبانی نمی‌کند. وی خاطرنشان کرد که به تدریج، پشتیبانی از سایر زبان های برنامه نویسی که از جانب جامعه یا تیم توسعه دهنده قابل افزوده شدن باشند پشتیبانی می‌کند. مانوهار در این خصوص گفت:

ما از ماشین مجازی اتریوم یا سالیدیتی پشتیبانی نخواهیم کرد. ما در مسیری به سمت پذیرش کامل از استانداردهای برنامه نویسی متن باز قرار گرفته ایم. با این تفاسیر، حرکت اتریوم به سمت eWASM می‌تواند نکته باشد که استفاده از آن در سیستم قراردادهای ما آسان شود.

ماهونار اذعان داشت که بلاک چین کسپرلبز در صدد این است تا با ذخیره سازی قراردادهای هوشمند در آدرس های تغییرناپذیر، داشتن ساختار حساب انعطاف پذیر و میزبانی از چندین گزینه پرداخت تراکنش به جای پرداخت همیشگی کارمزد توسط ارسال کننده، کار را برای توسعه دهندگان آسانتر کند. وی در پاسخ به این سوال که چرا این شرکت تصمیم گرفته است تا به جای کار بر روی پروتکل اتریوم، پروژه خود را پیش ببرد برود گفت:

ما همواره یک پروژه مستقل بوده ایم و تغییری در این موضوع وجود نداشته است. ما یک پروژه متن باز هستیم و همواره از همکاری استقبال می‌کنیم و با اتریوم و سایر پروتکل ها نیز همکاری می‌کنیم.

 

در گذشته، کسپرلبز (CasperLabs) حضور چشمگیری در پروتکل گواه اثبات سهام اتریوم به اسم کسپر داشته است. در اوایل ماه نوامبر ۲۰۱۹، این شرکت اولین نسخه کسپر را عرضه کرد. در سپتامبر ۲۰۱۹، کسپرلبز برای طراحی راهکارهای مقیاس پذیری بلاک چین، ۱۴.۵ میلیون دلار سرمایه جذب کرد.


منبع cointelegraph
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر