اخبار اتریومتحلیل تکنیکال

یک هفته تا هاردفورک مهم اتریوم؛ قیمت اتر پس از ۷ ماه به ۱۹۰۰ دلار رسید

به‌روزرسانی شاپلا (شانگهای+ کاپلا) شبکه اتریوم در تاریخ ۲۳ فروردین در شبکه اصلی انجام می‌شود و اکنون یک هفته پیش از این هاردفورک مهم، قیمت اتر پس از ۷ ماه به سطح ۱۹۰۰ دلار رسیده است.

به گزارش کوین تلگراف، افزایش قیمت اتریوم می‌تواند به این دلیل نیز باشد که سرمایه‌گذاران انتظار دارند فدرال رزرو سیاست‌های خود در خصوص افزایش نرخ بهره که یکی از دلایل بحران بانکی اخیر در آمریکا است را تغییر دهد. البته افزایش تقاضا برای اتر در پی برداشت راحت‌تر ETH پس از هاردفورک هفته بعد و احساسات پیرامون این آپدیت، در رشد قیمت تاثیرگذار بوده است.

همانطور که در تحلیل قبلی اتریوم مطالعه کردید، فشار فروش در محدوده ۱۷۰۰ تا ۲۰۰۰ دلار بالا است. تصویر زیر از داده‌های آنچین نیز نشان می‌دهد از آنجا که در گذشته بیش از ۲۰۰٬۰۰۰ آدرس در ناحیه ۲۱۰۰ تا ۲۱۵۰ دلار بیش از ۱۸ میلیون اتر خریداری کرده‌اند، این ناحیه می‌تواند مقاومت مهم بعدی برای اتریوم باشد.

تحلیل نمودار اتریوم در برابر بیت کوین

کالئو تحلیلگر و تریدر مشهور ارزهای دیجیتال در توییتی وضعیت نمودار ETH/BTC را بررسی کرده است. وی با انتشار تصویر زیر، برگشت نسبت اتر به بیت کوین را قابل توجه دانست؛ با این حال او معتقد است که این رشد نسبت به بیت کوین تنها فرصتی موقتی است و قبل از آنکه BTC سطح ۳۰٬۰۰۰ دلار را بشکند و روند این نسبت خرسی شود، سود حاصل باید به بیت کوین باز گردد.

نمودار اتریوم در برابر بیت کوین
نمودار ETH/BTC؛ تایم فریم روزانه- منبع: توییتر
  • هاردفورک شاپلا اتریوم کی انجام می‌شود؟

 با توافق تیم توسعه اصلی، هاردفورک شاپلا (Shapella) در تاریخ ۱۲ آپریل (۲۳ فروردین) در شبکه اصلی اتریوم فعال خواهد شد.

  • مقاومت بعدی اتر در چه سطحی قرار دارد؟

براساس داده‌های آنچین، به دلیل خرید ۱۸ میلیون اتر در گذشته در سطح ۲۱۰۰ دلار تا ۲۱۵۰ دلار، این ناحیه می‌تواند مقاومت مهمی پیش روی اتریوم باشد.

احمد محمدیان

من فعالیتم در حوزه بلاکچین رو از تولید محتوا به صورت فریلنسری شروع کردم و کم کم با علاقه‌ای که به ریاضیات داشتم به این حوزه هم علاقه‌مند شدم. من معتقدم باید برای شروع فعالیت در این حوزه، دنبال یادگیری مطالب پایه رفت و از اینکه بیشتر و بیشتر تحقیق کرد، ترسی نداشته باشیم. من دوست دارم تو این حوزه تا جای ممکن تحقیق کنم و منطق تکنولوژی بلاکچین‌ها و ریاضیات اونهارو متوجه بشم و فکر می‌کنم این موضوع هم بتونه به تحلیل‌های ما کمک بیشتری کنه.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا