اخبار اتریوم

آپدیت شاپلا اتریوم ۲۳ فروردین انجام می‌شود

بنیاد اتریوم روز گذشته در بلاگ خود اعلام کرد با توافق تیم توسعه اصلی، بروزرسانی شاپلا (Shapella) در تاریخ ۱۲ آپریل (۲۳ فروردین) در شبکه اصلی اتریوم فعال خواهد شد. بدین ترتیب، برای نخستین بار در شبکه اصلی اتریوم، اترهای استیک شده قابل برداشت خواهند بود.

به گزارش د بلاک و بر اساس پست بنیاد اتریوم، بروزرسانی شاپلا در ایپاک ۱۹۴،۰۴۸ شبکه اتفاق افتاد. هر دوره یا epoch در شبکه اتریوم مجموعه‌ای از ۳۲ بلاک در شبکه است، بنابراین انتظار می‌رود ارتقای شاپلا ساعت ۱:۵۷ صبح به وقت تهران انجام شود.

اصطلاح شاپلا از دو واژه شانگهای و کاپلا گرفته شده است. شانگهای و کاپلا ۲ بروزرسانی هستند که به طور همزمان به ترتیب در لایه اجماع و لایه اجرایی شبکه اتریوم انجام خواهند شد.

ارتقای شاپلا طرح بهبود EIP-4895 را در شبکه اتریوم معرفی خواهد کرد و به دنبال آن، برای نخستین بار برداشت اترهای استیک شده امکان‌پذیر خواهد شد. علاوه بر این، این بروزرسانی تغییرات دیگری را با هدف بهینه‌سازی کارمزد تراکنش‌ها برای فعالیت‌های خاص در شبکه اعمال خواهد کرد. گفتنی است این هارد فورک بارها بر روی چندین تست‌نت مختلف آزمایش شده است.

بنیاد اتریوم همچنین اعلام کرد برنامه باگ بانتی (Bug Bounty) برای کشف آسیب‌پذیری‌های ارتقای شاپلا تا ۵ آپریل (۱۶ فروردین) ادامه خواهد داشت. این بنیاد اخیرا پاداش کشف باگ را دو برابر کرده و به ۵۰۰،۰۰۰ دلار رسانده است.

علی ابراهیمی

اول مهندسی کامپیوتر میخوندم اما بعد تصمیم گرفتم برم سمت علاقم و دندونپزشکی، با این حال اونقدر فضای کریپتو واسم جذاب بود که تصمیم گرفتم وارد این دریای عمیق بشم. به نظرم کریپتو یه سبک زندگیه و باید باهاش زندگی کرد تا موفق شد. دیفای علیرغم پیچیدگی‌هایی که داره حوزه مورد علاقه منه و به نظرم زودتر از چیزی که فکرش رو بکنیم جهان رو متحول می‌کنه.

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا