اخبار خارجی

تحلیل قیمت اتریوم؛ پدیدار شدن واگرایی مخفی صعودی در نمودار اتریوم

شاخص ترس و طمع بازار رمز ارزها از سطح ۷۳ به ۷۱ کاهش یافته است. این در حالی است که در ماه گذشته که این شاخص در محدوده طمع شدید قرار داشت این عدد برابر ۷۶ بوده است. اکنون انتظار می‌رود که معامله‌گران در صورتی که این شاخص در پایان ماه در محدوده طمع شدید قرار داشته باشد، از ریسک کردن بپرهیزند.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین‌گپ، در این مطلب به تحلیل نمودار اتریوم بر حسب بیت کوین (ETH/BTC) و اتریوم بر حسب تتر (ETH/USDT) می‌پردازیم تا به دیدی در مورد جهت بازار برسیم. در نمودار تایم فریم ماهانه اتریوم بر حسب بیت کوین، افزایش تقاضا برای اتریوم در مقابل بیت کوین را شاهد هستیم. این در حالی است که به اجرایی شدن اتریوم ۲ نیز نزدیک‌تر می‌شویم.

اندیکاتور RSI در قسمت بالای محدوده بین سطوح ۲۵ و ۷۵ قرار دارد؛ علاوه بر آن بسته شدن کندل ماهانه در ۱ آگوست بالاتر از سطح مقاومت ۰.۰۶۹۱۳۸ BTC که بالاترین قیمت ماه می بوده است ادامه روند صعودی را تایید می‌کند.

نمودار ماهانه اتریوم بر حسب بیت کوین
نمودار ETH/BTC تایم‌فریم ماهانه

اما در تحلیل نمودار هفتگی اتریوم بر حسب تتر، همچنان برتری گاوها را مشاهده می‌کنیم و در آن یک الگوی واگرایی مخفی صعودی با حمایت ۱۷۰۰.۴۸ دلار قابل رویت است. در حال حاضر یک اوج تاریخی قیمت برای اتریوم اتفاق افتاده است و پیش بینی می‌شود که به شرطی که کندل قیمت این هفته بالاتر از اوج قبلی قیمت اتریوم یعنی ۴۳۷۹.۲ دلار بسته شود، تقاضای زیادی برای خرید اتریوم به وجود آید.

نمودار هفتگی اتریوم بر حسب تتر
نمودار قیمت اتریوم، تایم‌فریم ۱ هفته

اما در تحلیل تایم فریم روزانه قیمت اتریوم الگوی واگرایی مخفی صعودی را مشاهده می‌کنیم که ادامه روند صعودی را در زمانی که اندیکاتور RSI مقادیر بالای ۷۵ را نشان می‌دهد، تایید می‌کند. هم اکنون خرس‌های بازار شانس چندانی برای برنده شدن ندارند زیرا درخواست‌های روز افزون برای اتریوم تمام مقاومت‌هایی که بر اثر واگرایی نزولی ایجاد می‌شوند را شکسته است.

نمودار روزانه اتریوم بر حسب تتر
نمودار قیمت اتریوم، تایم فریم روزانه

اما در تایم فریم ۴ ساعته حمایت جدیدی بر اثر واگرایی مخفی صعودی در قیمت ۴۴۱۲ دلار ایجاد شده است (قیمت اتریوم در ساعت ۱۶ تاریخ ۴ نوامبر). انتظار می‌رود که در هفته آینده قیمت از سطح فعلی به سمت سطح مقاومتی  ۴۶۶۵.۱۹ حرکت کند.

نمودار 4 ساعته اتریوم بر حسب تتر
نمودار قیمت اتریوم، تایم‌فریم ۴ ساعت
این مطلب تنها ترجمه خبر منبع است و توصیه خرید و فروش و سرمایه‌گذاری در بازار رمز ارزها نیست.

تحلیل شما از نمودار قیمت اتریوم چیست؟ آیا بزرگ‌ترین آلتکوین بازار می‌تواند به قیمت ۵۰۰۰ دلار برسد؟

منبع
coingape

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا