اخبار آلتکویناخبار اتریوماخبار بلاکچیناخبار خارجی

تحلیلگر کریپتو: ۲۰۲۲ سال انفجار قیمت اتریوم، سولانا و پالیگان است

آرون آرنولد (Aaron Arnold) تحلیلگر کریپتو معتقد است اتریوم، سولانا، پالیگان و دو آلتکوین دیگر در سال جاری رشد انفجاری خواهند داشت.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از دیلی هودل، آرون آرنولد یکی از تحلیلگران بازار کریپتو که در یوتیوب با نام Altcoin Daily فعالیت دارد در ویدیو یوتیوب جدید خود بیان کرد چند آلتکوین در سال ۲۰۲۲ رشد قابل توجهی خواهند داشت. وی گفته است که افزایش علاقه به توکن‌های NFT و دیفای، عامل اصلی خوش‌بینی او به چند رمزارز مختلف است. وی در این خصوص گفت:

من درباره کیفیت راهکارهای لایه اول و لایه دوم صحبت می‌کنم. درباره پروژه‌هایی صحبت می‌کنم که فعالیت واقعی در پروتکل خود دارند. این پروژه‌های رمزارز در سال جاری رشد انفجاری خواهند داشت؟ چرا اینطور می‌گویم؟ زیرا میزان فعالیتی که در حوزه‌های NFT و دیفای شاهد آن هستیم به روند صعودی خود ادامه خواهد داد.

آرنولد هم‌چنین در خصوص راهکار مقیاس‌پذیری لایه دوم پالیگان نیز خوش‌بین است. قیمت توکن MATIC با ۲.۵۷٪ کاهش نسبت به روز گذشته به ۲.۰۸ دلار رسیده است.

مورد بعدی که آرنولد درباره آن صحبت کرد، راهکار مقیاس‌پذیری برای توکن‌های NFT به اسم Immutable X بود. این راهکار در صدد این است تا تراکنش‌های بدون کارمزد و تقریبا آنی را امکان‌پذیر سازد. قیمت توکن IMX در حال حاضر با ۴.۶۷٪ کاهش به ۳.۵۴ دلار رسیده است.

آرنولد هم‌چنین به راهکار مقیاس‌پذیری لایه دوم دیگری به اسم متیس توکن (METIS) اشاره کرد. در حال حاضر این توکن با قیمت ۲۹۰ دلار در رتبه ۱۵۵ رمزارزهای برتر بازار قرار دارد.

طبق گزارش Intotheblock، اتریوم با یک‌ مانع در مسیر دستیابی به رکورد قیمت مواجه است و آن چیزی نیست جز محدوده قیمتی ۳۳۰۰ الی ۳۹۰۰ دلار.

نمودار روزانه قیمت اتر
نمودار روزانه قیمت اتر

بیش از ۵.۴۴ میلیون آدرس تقریبا ۲۱ میلیون اتر با قیمت ۳,۳۰۰ الی ۳,۹۰۰ دلار خریداری کرده‌اند که همین موضوع، مانعی بر سر راه رکوردشکنی قیمت اتر محسوب می‌شود. ایجاد یک کندل بالاتر از این سطح مقاومتی می‌تواند قیمت اتر را به طور چشمگیری افزایش دهد. در مقابل، سطح حمایتی اولیه بر روی ۲,۸۰۷ دلار قرار دارد که در این سطح قیمت، ۷.۴۲ میلیون آدرس اتریوم تقریبا ۲۴ میلیون دلار اتر خریداری کرده‌اند.

هم‌چنین به نظر می‌رسد که اتریوم وارد فاز انباشت شده است، زیرا سیگنال‌های خرید سرانجام برگشته‌اند. اندیکاتور نسبت ارزش بازار به ارزش واقعی (MVRV) نشان می‌دهد که در حال حاضر قیمت اتر کمتر از ارزش واقعی آن است. این شاخص فاندامنتال،‌ میانگین سود یا ضرر آدرس‌هایی را محاسبه می‌کند که در ماه گذشته به خرید اتریوم پرداخته‌اند.

اندیکاتور MVRV سی روزه بر روی منفی ۱۱.۱۲٪ قرار دارد. این موضوع نشان می‌دهد که اتریوم در «محدوده فرصت» قرار دارد. هرچه مقدار MVRV کمتر باشد، احتمال افزایش قیمت آن بیشتر خواهد بود.

تقاضا در شبکه اتریوم در سال ۲۰۲۱ افزایش یافت، به طوری که ۹.۹ میلیارد دلار کارمزد تراکنش در این سال پرداخت شده است. تقریبا در هر معیاری شاهد پذیرش اتریوم بوده‌ایم. معیارهایی نظیر کل سرمایه مسدودشده در دیفای، آدرس‌های فعال در شبکه، حجم معاملات پلتفرم اپن‌سی و فعالیت توسعه‌دهندگان برنامه‌ها همگی افزایش تصاعدی داشته‌اند.

علی‌رغم این موضوع، اتریوم در حال از دست دادن سهم خود از بازار NFT به سولانا است. طبق گزارش تحلیلگر جی‌پی مورگان، سهم اتریوم از بازار NFT مهم‌تر از سهم آن از دیفای است، زیرا توکن‌های NFT سریعترین رشد را در بین حوزه‌های مختلف حاضر در اکوسیستم کریپتو به خود اختصاص داده‌اند.

تحلیلگر جی‌پی مورگان در این خصوص گفته است:

اگر از دست دادن سهم اتریوم از بازار NFT در سال ۲۰۲۲ نیز ادامه یابد، مشکل بزرگتری برای ارزش اتریوم به وجود می‌آید.

همچنین طبق آمار و ارقام موجود، کارمزد تراکنش‌های شبکه اتریوم نسبت به هفت روز گذشته ۳۵٪ کاهش یافته است. در حال حاضر، میانگین کارمزد تراکنش در شبکه اتریوم، ۰.۰۰۹۹ اتر معادل با ۳۰.۸۵ الی ۳۳.۰۴ دلار است.

این هزینه فقط برای انتقال اتر است و تعامل با قراردادهای هوشمند برای انتقال توکن ERC-20 یا تبادل توکن، گرانتر خواهد بود.

میانگین کارمزد تراکنش در شبکه اتریوم
میانگین کارمزد تراکنش در شبکه اتریوم

ارزانترین روش لایه دوم برای انتقال اتر در روز چهارشنبه، ۰.۲۵ دلار هزینه به همراه داشت و از پالیگان هرمز (Polygon Hermez) استفاده کرده است.

هزینه متوسط ​​​​برای تراکنش اتریوم
هزینه متوسط کارمزد ​​​​برای تراکنش اتریوم

اگرچه اطلاعات BitInfoCharts نشان می‌دهد که میانگین کارمزد گس ۰.۰۰۴۷ اتر معادل با ۱۴.۷۸ دلار است، اما معیارهای ثبت‌شده در روز چهارشنبه ۱۰ ژانویه (۲۰ دی) نشان می‌دهد که کارمزد گس حتی به ۲۹ دلار نیز رسیده است.

پاداش ماینینگ اتریوم و بیت کوین
پاداش ماینینگ اتریوم و بیت کوین

اطلاعات نشان می‌دهند در تاریخ ۱۹ ژانویه (۲۹ دی) شبکه بیت کوین طی یک روز، ۷۶.۳ میلیون دلار به ماینرها پاداش ارائه داده است، در حالی که این مقدار در شبکه اتریوم ۸۷.۱ میلیارد دلار بوده است.

کارمزد تراکنش اتر با راهکار لایه دوم
کارمزد تراکنش اتریوم با راهکار لایه دوم

در روز چهارشنبه، کارمزد و هزینه انتقال توکن‌هایی که بر بستر شبکه اتریوم هستند ۱۵.۶۰ دلار و هزینه تبادل توکن ۳۴.۱۱ دلار در هر تراکنش بوده است. پس از راهکار لایه دوم پالیگان هرمز با کارمزد ۰.۲۵ دلار برای هر تراکنش، راهکار Zsync با ۰.۳۰ دلار، لوپرینگ با ۰.۳۲ دلار، آپتیمیزم با ۱.۴۲ دلار، آربیتروم با ۲.۱۴ دلار و شبکه بوبا با ۲.۳۸ دلار کارمزد تراکنش در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

منبع
bitcoindailyhodlu.today

نوشته های مشابه

2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا