اخبار خارجی

قیمت اتریوم پس از ۲ سال به ۷۰۰ دلار رسید!

اتریوم بزرگترین آلتکوین از لحاظ ارزش بازار، برای اولین بار پس از تاریخ ۲۱ می ۲۰۱۸ از سطح قیمت ۷۰۰ دلار در صرافی ها عبور کرد.

نمودار قیمت اتریوم

کاهش تسلط بیت کوین با افزایش قیمت اتریوم

اتریوم طی ۲۴ ساعت گذشته افزایش قیمت بیش از ۱۰ درصدی داشته است، در حالی که طی ۲ هفته گذشته ۳۱ درصد کاهش نسبت به بیت کوین را پشت‌سر گذاشته است.

در نتیجه، سهم بازار بیت کوین بیش از ۲ درصد از بالاترین سطح ۱۴ ماه اخیر خود که ۷۲.۲ درصد بود، کاهش یافته است.

سهم بیت کوین از ارزش بازار

روند صعودی اِتریوم بر روی سایر آلتکوین‌ها نیز تأثیرگذار بوده است، به طوری که آلتکوین‌های برتر نظیر بیت کوین کش و چین لینک نیز افزایش قیمت بیش از ۱۰ درصدی داشته‌اند.

اتریوم با رکورد قیمت خود فاصله زیادی دارد

اگرچه جامعه ارز دیجیتال طی روزهای گذشته شاهد ثبت رکوردهای قیمت متوالی بیت کوین بوده است، اما اِتریوم هنوز فاصله زیادی با رکورد قیمت ۱۴۱۹ دلار خود در اوایل سال ۲۰۱۸ دارد.

قیمت دومین ارز دیجیتال برتر بازار باید بیش از دو برابر شود تا به رکورد قیمت خود دست یابد. هرچند، طبق اطلاعات ارائه‌شده توسط IntoTheBlock، تقریبا ۸۸ درصد کل آدرس‌های اتریوم در سود قرار دارند.

سود و ضرر

طرفداران اتریوم معتقدند که عرضه قراردادهای آتی اِتریوم توسط CME Group در ماه فوریه ۲۰۲۱ می‌تواند محرک مهمی برای افزایش قیمت این ارز دیجیتال در سال آتی باشد.

اخیرا CME Group اعلام کرده است که قراردادهای آتی اتر را در تاریخ ۸ فوریه عرضه خواهد کرد. اما رایان واتکینس (Ryan Warkins) تحلیلگر مساری معتقد است با ورود سرمایه‌گذاران سازمانی و خرید اتر توسط آنها در سال آینده، CME کار سختی در پیش دارد.

وی در توییتر نوشت:

پیش‌بینی من برای سال ۲۰۲۱ به این صورت است: در سال ۲۰۲۱ شاهد خرید اتر توسط سازمان‌ها خواهیم بود. پس از پذیرش بیت کوین به عنوان یک دارایی ارزشمند، این موضوع به ذهن شما خطور می‌کند که سایر ارزهای دیجیتال نیز ممکن است ارزشمند باشند. از اینجا به بعد، حرکت از بیت کوین به سمت اتریوم آسان خواهد بود. قراردادهای آتی CME کار سختی در پیش دارند. اگر تقاضای زیادی برای اتر نبود، محصولی برای آن عرضه نمی‌کردند.

گفتنی است اگرچه قیمت اتر به ۷۰۰ دلار رسیده است، اما پنج ساعت قبل از آن ۶۲۴ دلار بود. اتریوم که دومین ارز دیجیتال از لحاظ ارزش بازار است، ارزش بازار آن در حال حاضر به ۸۰ میلیارد دلار رسیده است.

بیت کوین نیز در تعطیلات کریسمس در روند صعودی قرار داشت و در مقطعی، قیمت آن به ۲۹,۰۰۰ دلار رسید. قیمت بیت کوین در حال حاضر به ۲۶,۹۰۰ دلار رسیده است.

مجموع حجم تراکنش‌های اتر در ۸ صرافی برتر به بیش از ۲.۳ میلیارد دلار رسیده است. میانگین حجم معاملات روزانه طی ۷ روز گذشته نیز ۲.۱۷۵ میلیارد دلار بوده است.

منبع
u.today

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا