اخبار اتریوم

نگرانی در رابطه با ETFهای اسپات اتریوم مانع اصلی رشد قیمتی اتریوم است

تایید اخیر صندوق های قابل معامله در بورس (ETF) اتریوم توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) در ۲۳ می (۳ خرداد) طبق پیش‌بینی‌ها پیش رفت. با این حال، معامله این ETFها در بازارهای ایالات متحده با تاخیر مواجه شده است، زیرا SEC پرونده‌های S-1 را برای هر یک از هشت صندوق جداگانه بررسی می‌کند. این نبود قطعیت مانع از عبور قیمت اتر از سطح مقاومت ۳۹۰۰ دلار شده است.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، برای سرمایه گذاران، تأثیر احتمالی بر روی ETF فیوچرز اتریوم گری‌اسکیل (ETHE) که به یک ابزار اسپات تبدیل می‌شود، نگران کننده است. اگر کارمزدها بالا بماند، می‌تواند منجر به خروجی‌های مشابه به آنچه که در ETF بیت کوین گری اسکیل (GBTC) تجربه کرد، شود.

نفوذ سیاسی و احساسات بازار

گمانه‌زنی‌ها حول فرآیند تصمیم‌گیری کمیسیون SEC است، و برخی تایید را به فشار سیاسی لحظه آخری دموکرات‌ها نسبت می‌دهند که هدفشان جلب آرا در انتخابات ریاست‌جمهوری آتی ایالات متحده است. با این حال، تحلیلگران توصیه می‌کنند که تصمیم کمیسیون بورس و اوراق بهادار با چارچوب قانون‌گذاری ETF‌های اسپات بیت کوین مطابقت دارد و از درگیری‌های قانونی جلوگیری می‌کند.

تریدرها در مورد اینکه آیا احساسات صعودی در بازارهای مشتقات اتریوم منعکس می‌شود یا اینکه قیمت اتر به دلیل انتظارات از تاخیر در راه‌اندازی ETF به طور مصنوعی سرکوب می‌شود، اختلاف‌نظر دارند. اقدامات اخیر جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، به ویژه وتوی قطعنامه‌ای با هدف لغو دستورالعمل SEC، بر نبود اطمینان بازار در مورد مقررات کریپتو افزوده است.

تحلیل معیارهای معاملاتی

توجه به معیارهای معاملاتی معطوف شده است تا احساسات بازار را در میان بلاتکلیفی‌های قانون گذاری و راه‌اندازی ETF اندازه بگیرد. قراردادهای پرپچوال تقاضای متعادلی را بین لانگ (خرید) و شورت (فروش) نشان می‌دهد. فاندینگ ریت پایین نیز نشان دهنده تعادل بین استفاده از اهرم است.

فاندینگ ۸ ساعت پرپچوال فیوچرز اتریوم - منبع: لویتاس
فاندینگ ۸ ساعت پرپچوال فیوچرز اتریوم – منبع: لویتاس

بررسی پریمیوم سالانه قراردادهای فیوچرز ماهانه ETH بینشی را در مورد احساسات بازار فراتر از قراردادهای پرپچوال ارائه می‌دهد. در حالی که این قراردادهای فیوچرز معمولاً دارای پرمیوم هستند، جهش‌ها نشان دهنده دوره‌های هیجان و تقاضای اهرمی است. علیرغم افزایش کوتاه‌مدت پریمیوم به ۱۵٪ در ۲۱ می (۱ خرداد)، داده‌های اخیر کاهش تدریجی را ترسیم کرده است که نشان دهنده محو شدن روند صعودی کوتاه مدت است.

اختلاف قیمت پیش‌بینی شده برای قراردادهای آتی اتریوم به مدت دو ماه نسبت به قیمت فعلی اتریوم - منبع: لویتاس
پرمیوم قراردادهای فیوچرز اتریوم ۲ ماهه نسبت به قیمت فعلی اتریوم – منبع: لویتاس

چشم انداز مقررات جهانی

با اقدامات قانون گذاری در مناطقی مانند هنگ کنگ، پاراگوئه و ادعای سوء استفاده از دارایی‌های دیجیتال توسط برخی کشورها، نگرانی‌ها فراتر از مرزهای ایالات متحده نیز رفته است. این عوامل به اعتماد پایین به جریان‌های ورودی قوی ETF ایالات متحده می‌افزاید، بر قیمت‌گذاری فیوچرز اتریوم تأثیر می‌گذارد و چشم‌انداز رشد کوتاه مدت آن را کاهش می‌دهد.

همگرایی بلاتکلیفی در رابطه با قانون گذاری و تاخیر راه‌اندازی ETF بر چشم انداز کوتاه مدت اتریوم سایه افکنده است. تریدرها در میان یک چشم‌انداز پیچیده قانون‌گذاری محتاط هستند، زیرا معاملات فیوچرز اتریوم نشان‌دهنده کاهش اعتماد بازار و پتانسیل محدود برای افزایش قیمت بالای ۴٬۰۰۰ دلار در آینده نزدیک است.

منبع
کوین تلگراف

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا