اخبار اتریوماخبار بلاکچین

بودجه لازم قرارداد هوشمند اتریوم ۲.۰ تامین شد؛ تب و تاب اتریوم تمامی ندارد!

قرارداد هوشمند مورد نیاز برای راه اندازی فاز صفر اتریوم ۲.۰ بودجه کافی برای شروع فعال‌سازی مورد انتظارترین نسخه اتریوم را دارد. این کار مدل اقتصادی، استفاده از منابع و نظارت Ethereum را تغییر می‌دهد.

خرید ارز دیجیتال با ۱۰ هزار تومان!

تو صرافی ارز پلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو معامله کنی!

همین الان شروع کن

قرارداد سپرده اتریوم ۲.۰، که در اوایل ماه نوامبر منتشر شد، بیش از ۵۴۰۰۰۰ اتر به ارزش ۳۰۰ میلیون دلار، تا اواخر دوشنبه ۳ آذر ماه به دست آورده است که این امر اطمینان حاصل می‌کند زنجیره بیکن (Beacon) برای اتریوم ۲.۰ هفته آینده راه‌اندازی می‌شود، و به طور رسمی دومین ارز بزرگ دنیای کریپتو از مکانیزم اجماع گواه اثبات کار به مکانیزم گواه اثبات سهام تغییر می‌کند که اینکار به امید حل تعدادی از مسائل و مشکلات آن، از جمله مقیاس پذیری است.

بنیاد اتریوم پیش از این تاریخ راه اندازی را برای ۱ دسامبر (۱۱ آذر ماه) تعیین کرده بود، با این فرض که میزان ۵۲۴۲۸۸ اتر تا ۲۴ نوامبر در آن استیک شده باشد. پس از آنکه بیش از ۱۵۰۰۰۰ ETH طی ۲۴ ساعته گذشته استیک شد ، این هدف تنها چند ساعت مانده به پایان زمان‌بندی آن کامل شد.

آخرین ۲۵٪ از اتر مورد نیاز برای ایجاد قرارداد در چهار ساعت پایانی واریز شد. این قرارداد تا ساعت ۲۲:۴۵ روز دوشنبه، فقط ۳۸۵۴۴۰ ETH در خود ذخیره داشت.

اتریوم دوشنبه شاهد افزایش قیمت خود در حدود ۱۰٪ در یک دوره ۲۴ ساعته بود و برای اولین بار در دو سال گذشته از ۶۰۰ دلار عبور کرد. قیمت اتر در حال انتشار این خبر در محدوده ۶۰۷ دلاری معامله می شود.

زنجیره بیکن (Beacon) اتریوم ۲.۰

ساختار بیکن چین در اتریوم ۲

این را هم باید بدانید که، خود شبکه هنوز راه اندازی نشده است. راه اندازی بلاک چین  اتریوم ۲.۰ از طریق یک بلاک چین موقت که از طریق گواه اثبات سهام اثبات اداره می‌شود به نام “زنجیره بیکن” فعال می‌شود تا به صورت موازی در کنار شبکه موجود اتریوم اجرا شود.

مراحل اولیه توسعه اتریوم ۲.۰ تاثیری بر کاربران موجود و برنامه‌های غیرمتمرکز در اتریوم نخواهد گذاشت.

ذینفع اصلی زنجیره بیکن در راه اندازی اتریوم ۲.۰ اعتبار سنج‌ها خواهند بود، که کارشان مانند ماینرها است اما در الگوریتم گواه اثبات سهام فعالیت دارند. اعتبارسنج‌ها مانند ماینرها، در ازای پردازش تراکنش‌ها و ایجاد بلاک‌های جدید، پاداش‌هایی را در شبکه کسب می‌کنند.

برای تبدیل شدن به یک اعتبارسنج اتریوم ۲.۰ ، کاربر باید حداقل ۳۲ ETH را از طریق قراردادهای هوشمند در شبکه استیک کند.

در ابتدای شروع به کار شبکه، انتظار می‌رود اعتبارسنج‌ها تقریباً ۲۰٪ مبلغ استیک خود را سالانه به عنوان پاداش بدست آورند. بیش از ۱۶۳۰۰ اعتبارسنج در حین راه‌اندازی شبکه را ایمن می‌کنند.

فعال سازی زنجیره Beacon اولین مرحله از چهار مرحله انتقال اتریوم ۲.۰ است که با پردازش اعتبارسنج‌ها آغاز می‌شود و در نهایت منجر به انتقال کامل همه کاربران و dapp‌ها به شبکه جدید می‌شود.

چندین نظریه در مورد نحوه واکنش بازارهای کریپتو به تغییر سیستم اتریوم و تا زمانی که از دو زنجیره استفاده می‌کند و کامل نشده، وجود دارد.

دنی رایان، یکی از توسعه‌دهنده‌گان بنیاد اتریوم، در صحبت ماه جولای خود با CoinDesk گفت:

من معتقدم که اتریوم ۲.۰ با گذشت زمان مقدار چشمگیری  ارزش ذاتی به سیستم اضافه می‌کند. من فکر می‌کنم که بازارهای کریپتو بسیار جدید هستند و مردم مشکل بدانند که چگونه به ارزش آنها پی ببرند اما از نظر ارزش ذاتی اتریوم ۲.۰ ارتقاء باور نکردنی است که اتریوم را قادر می‌سازد که به ستون فقرات اینترنت غیر‌متمرکز تبدیل شود

منبع
coindesk

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا