اخبار خارجی

تاثیر هاردفورک Muir Glacier؛ زمان بلاک اتریوم ۲۵ درصد کاهش یافته است!

طبق آمارهای اخیر، پس از هاردفورک Muir Glacier، زمان بلاک اتریوم ۲۵ درصد کاهش یافته است و از ۱۷ ثانیه به ۱۲.۶۹ ثانیه رسیده است.

بلاک چین اتریوم در ماه گذشته با فعالیت بسیار زیادی مواجه بوده است. پس از پشت سر گذاشتن دو هاردفورک و دشواری های زیاد، این پروژه بار دیگر به سرخط اخبار تبدیل شده است و آمارهای اخیر نشان می‌دهند که زمان بلاک این بلاک چین ۲۵ درصد کاهش یافته است.

قبل از هاردفورک Muir Glacier که چند روز قبل صورت گرفت، تکمیل شدن هر بلاک در این بلاک چین ۱۷ ثانیه طول می‌کشید. اکنون که این هاردفورک بار دیگر بمب سختی را به تعویق انداخته است، توانسته زمان بلاک را تا ۲۵ درصد کاهش دهد و باعث شده است کامل شدن هر بلاک تقریبا ۱۲.۶۹ ثانیه طول بکشد.

یکی از پیامدهای این تغییر، این نکته است که موجودی اتریوم تقریبا ۲۵ درصد افزایش می‌یابد. به عبارت دیگر، اثرات تاخیر بمب سختی کاملا قابل توجه است. تعداد کوین های استخراج شده پس از این تاخیر از ۱۰,۰۰۰ به ۱۲,۰۰۰ اتر افزایش یافت و متخصصان پیش بینی می‌کنند که این تعداد به ۱۳,۵۰۰ اتر برسد.

اگرچه تاخیر بمب سختی به طور کل یک نکته خوب در نظر گرفته می‌شود، اما هم چنین باعث می‌شود نرخ تورم سالانه به ۵ درصد برسد. علاوه بر این، بسیاری از افراد پیش بینی می‌کنند اگر گواه اثبات سهام هیبرید عرضه شود، نرخ تورم در تابستان ۲۰۲۰ حتی بیشتر هم شود.

متخصصان معتقدند پس از رسیدن نرخ تورم به این سطوح، حداقل تا سپتامبر ۲۰۲۱ ثابت خواهد شد، زیرا در این تاریخ، بمب سختی مجددا بازمی‌گردد. طبق گفته توسعه دهندگان اگرچه هاردفورک اخیر سومین تاخیر بمب سختی را به همراه داشته، اما این بمب کاملا کنار گذاشته نشده است. در عوض، ۲۰ ماه بعد مجددا باز خواهد گشت.

هرچند اگر برنامه توسعه دهندگان موفق باشد، گواه اثبات سهام کامل قبل از فعال شدن بمب سختی عرضه شده و گواه اثبات کار به طور کامل کنار گذاشته می‌شود. خوشبختانه، نرخ تورم ۵ درصدی نیز با عرضه گواه اثبات سهام کنار گذاشته می‌شود و این موضوع باعث باثبات تر شدن بلاک چین و بازگشت نرخ تورم به ۰.۲۲ درصد خواهد شد.

مسیر طولانی پیش روی اتریوم

البته تمام این زمانبندی ها صرفا به طور تقریبی و بر اساس برنامه ها و اهداف توسعه دهندگان می‌باشند. هرچند این نکته قابل ذکر است که احتمال تغییر این برنامه ها نیز وجود دارد، به طوری که گواه اثبات سهام چندین سال قبل قرار بود که عرضه شود. در واقع، بمب سختی یک ناهنجاری و خطا نیست، بلکه ابزاری است که هدف آن، ارائه مشوق به توسعه دهندگان برای افزایش سرعت توسعه اتریوم است.

متاسفانه پیشروی به سمت ناشناخته ها که فناوری بلاک چین را در برگرفته است، این تاخیرها را به همراه داشته و منجر به پیشرفت کندتر نسبت به پیش بینی های پنج سال قبل شده است. اگرچه این موضوع کاملا قابل درک است، اما باید به عنوان مثالی از نکته در نظر گرفته شود که چگونه تمام این تخمین ها و پیش بینی ها همراه با این فرض است که توسعه های مورد نظر طبق برنامه پیش برود، هرچند اغلب اوقات چنین شرایطی رخ نمی‌دهد.

انتقال اتریوم از گواه اثبات کار به گواه اثبات سهام یک مسأله به شدت پیچیده است و در نتیجه نباید برای آن عجله کرد. در عین حال، توسعه دهندگان مطمئن هستند که بالاخره به هدف خود دست خواهند یافت که همان کاهش نرخ تورم به ۰.۲۲ درصد و ثابت شدن آن است.

منبع
bitcoinist

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا