اخبار خارجی

همایش هکاتون (hackathon) با خبرهای خوبی درباره اتریوم ۲ به پایان رسید

همایش سالانه هکاتون (hackathon) اتریوم در شهر دنور ایالت کولورادو روز گذشته با توسعه چندین پروژه چشمگیر و خوش بینی هایی در خصوص عرضه اتریوم ۲.۰ به پایان رسید.

دیفای بازیگر اصلی همایش هکاتون

این همایش سالانه شب گذشته با مراسم برندگان مسابقات برنامه نویسی و خوش بینی های جدید برای نسخه بعدی محبوب ترین پلتفرم برنامه های غیرمتمرکز و قراردادهای هوشمند به پایان رسید.

این همایش نظر اسپانسرها و توسعه دهندگان بزرگی از سراسر جهان را به خود جلب کرده است که برای ایجاد پروژه هایی بر بستر شبکه اتریوم با یکدیگر رقابت می‌کنند. قبل از رویداد هکاتون، هفته BUILD برگزار شد که میزبان کارگاه ها و دموهای فناوری و پنل هایی برای جامعه روبه‌رشد بلاک چین بود.

در همایش امسال در بین دسته بندی های مختلف برنامه های غیرمتمرکز، بازی ها، اینترنت اشیا، قراردادهای هوشمند، مقیاس پذیری و افزونه ها برای پلتفرم های محبوبی نظیر متامسک، تمرکز و توجه بسیار زیادی به دیفای شده بود.

امور مالی غیرمتمرکز یا همان دیفای در سال گذشته در عرصه ارزهای دیجیتال بیشترین رشد را داشته است و این روند در سال ۲۰۲۰ نیز ادامه یافته است، به طوری در آخر هفته گذشته، مجموعا ۱.۲ میلیارد دلار در این عرصه مسدود شده است.

یکی از پیامدهای نامناسب برای یکی از شرکت کننده های حاضر در این همایش، نفوذ به پروتکل وام دهی دیفای bZx بود که طی آن، پلتفرم معاملاتی Fulcrum پس از سرقت وام سریع ۱۰,۰۰۰ اتر توسط هکر، از کار افتاد.

تیم اوگیلوی (Tim Ogilvie) مدیرعامل Staked که همکاری نزدیکی با bZx دارد گفت:

خطرات بزرگی وجود دارد. این عرصه ای جدید بوده و با سرعت زیادی در حال رشد است. این موضوع بدان معنا است که در این مسیر ممکن است شکست هایی رخ دهد.

ویتالیک بوترین نیز نظرات خود در خصوص بازارهای دیفای و آینده آن را بیان کرد. وی گفت:

به نظر من ساده ترین برنامه های دیفای بیشترین کاربرد را دارند. برنامه هایی نظیر استیبل کوین ها، دارایی های مصنوعی، صرافی های غیرمتمرکز.

مهم ترین خبر نیز توضیحات بیشتر در خصوص انتقال مورد انتظار به اتریوم ۲.۰ بوده است که بوترین در خصوص این موضوع نیز صحبت هایی بیان کرد.

صحبت های بوترین در خصوص اتریوم ۲.۰

بوترین خوش بینی خود در خصوص تاریخ عرضه سرنیتی را بیان کرد و گفت که به نظر او اتریوم ۲.۰ طی چند ماه گذشته با سرعت زیادی در حال پیشرفت بوده است.

بوترین با تایید این موضوع که مدت هاست زمان راهکارهای مقیاس پذیری به سر آمده است افزود که گزینه های جدید نظیر رول آپ ها (Rollup) برای تسهیل رشد شبکه پیاده سازی شده اند. وی گفت:

امیدوارم که اتریوم ۲ به زودی عرضه شود، اما عرضه اتریوم ۲ حتی پنج سال نیز طول بکشد، رول آپ ها جایگزینی تا فعال شدن شاردینگ خواهند بود.

سپس از بوترین در خصوص نقش او در اتریوم ۲.۰ سوال پرسیده شد و اینکه آیا این پروژه بدون او هم ادامه خواهد یافت یا خیر. بوترین به دلیل حجم زیاد تحقیقات انجام شده درباره اتریوم مطمئن بوده است که بدون او نیز این پروژه به فعالیت خود ادامه خواهد داد.

منبع
bitcoinist

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا