اخبار خارجی

تعداد تراکنش‌های ناموفق اتریوم در ماه گذشته از ۱.۲ میلیون فراتر رفت

تعداد تراکنش‌های ناموفق ماهانه شبکه اتریوم باز هم از مرز یک میلیون تراکنش عبور کرد.

به گزارش میهن بلاک چین و به نقل از کریپتو پوتیتو، تعداد تراکنش‌های ناموفق شبکه اتریوم در ماه می از مرز ۱.۲ میلیون تراکنش عبور کرد. این تعداد تقریبا ۲۰۰,۰۰۰ تراکنش بیشتر از ماه گذشته آن است و ۲٪ از کل تراکنش‌های ناموفق شبکه اتریوم را شامل می‌شود.
طبق گزارش مرورگر بلاکچین بلاک‌چیر (Blockchair)، از ۱ الی ۳۱ می دقیقا ۱,۲۲۸,۱۳۱ تراکنش در شبکه اتریوم ناموفق بوده‌اند.

ناموفق بودن تراکنش ممکن است به دلیل خطاهای مختلفی رخ دهد که از جمله آن‌ها می‌توان به امضا تراکنش توسط ارسال‌کننده اشتباه یا ارسال تراکنش‌های با مقدار منفی اشاره کرد. همچنین این خطاها ممکن است به دلیل نداشتن موجودی کافی ارسال‌کننده برای پرداخت کارمزد شبکه نیز رخ دهد. کارمزد زیاد به یک مسأله مهم و قدیمی شبکه اتریوم تبدیل شده است، به طوری که هزینه کارمزد گس در ابتدای ماه جاری به ۴۷۴.۵۷ Gwei رسیده است.

گس واحد اندازه‌گیری هزینه محاسباتی و پردازشی تراکنش‌های مختلف بر بستر شبکه اتریوم است. حداقل کارمزد تراکنش همواره ۲۱,۰۰۰ Gwei است، اما ممکن است بر اساس شرایطی مختلف که بر شبکه حاکم است، هزینه گس نیز تغییر کند.

۱.۲ میلیون تراکنش ناموفق شامل تمام تراکنش‌هایی است که کارمزد تراکنش به همراه دارند. در سه روز اول ماه می (اردیبهشت)، بیش از ۸۳,۰۰۰ تراکنش ناموفق به وجود آمده است.

در ماه آوریل و مارس (فروردین و اردیبهشت) نیز شاهد یک میلیون تراکنش ناموفق در هر ماه بودیم. متاسفانه این تراکنش‌های ناموفق هنوز کارمزدی که ارسال‌کننده‌ها پرداخت کرده‌اند را به آنها برنگردانده است.

۵ مورد از تراکنش‌های ناموفق این ماه هزینه‌ای بیش از ۳ اتر تقریبا معادل با ۶۰۰۰ دلار داشته‌اند.

ویتالیک بوترین مدعی است که هزینه تراکنش‌های اتریوم پس از به‌روزرسانی مرج و انتقال شبکه به گواه اثبات سهام به شدت کاهش خواهد یافت.

منبع
cryptopotato

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا