اخبار خارجی

به‌روز رسانی مرج اتریوم ممکن است تا ۳ ماه آینده در شبکه اصلی انجام شود

پرستون فن لون (Preston Van Loon)، توسعه‌دهنده اتریوم می‌گوید انتقال شبکه اتریوم به اثبات سهام به احتمال زیاد در ماه آگوست امسال (مرداد ۱۴۰۱) اتفاق خواهد افتاد.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین‌تلگراف، به نظر می‌رسد که انتقال اتریوم به مکانیسم اجماع اثبات سهام (PoS) که مدت‌ها در انتظار آن بودیم و بارها و بارها به تعویق افتاده بود، در ماه آگوست رخ خواهد داد.

پرستون فن لون، یکی از توسعه‌دهنده‌های اصلی شبکه اتریوم، به شرکت‌کنندگان در کنفرانس Permissionless  گفت اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود، این انتقال که به نام ادغام (The Merge) شناخته می‌شود، در ماه آگوست رخ خواهد داد.

توییتر توسعه دهنده اتریوم در مورد آمادگی ادغام آن
توییت محقق اتریوم در مورد انتقال شبکه به اثبات سهام منبع: توییتر

فن لون در حضور افراد حاضر در کنفرانس که تعدادشان به ۵٬۰۰۰ می‌رسید گفت که تیم توسعه‌دهنده اتریوم در تلاش است تا قبل از پیاده‌سازی بمب سختی شبکه، این انتقال را انجام دهد. وی گفت:

تا جایی که ما می‌دانیم، اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود، انتقال اتریوم در ماه آگوست منطقی است. اگر قراری مبنی بر به تعویق انداختن دوباره بمب سختی نیست، پس بهتر است فرآیند انتقال اتریوم را زودتر آغاز کنیم.

جاستین دریک (Justin Drake)، محقق اتریوم، نیز اظهار داشت انجام سریع فرآیند ادغام، اولویت اصلی است و تمایل شدید خود برای تحقق این امر قبل از پیاده‌سازی بمب سختی را به اشتراک گذاشت.

بمب سختی شبکه اتریوم کدی است که به صورت تدریجی موجب افزایش سطح سختی استخراج مبتنی بر گواه اثبات کار اتریوم می‌شود تا به مرور موجب افزایش زمان تولید بلاک شود. این روند تا آنجا ادامه پیدا می‌کند که زنجیره اتریوم برای ماینینگ غیرقابل استفاده شود. این خصوصیت به عنوان ابزاری برای ناگزیر بودن تغییر مکانیزم اتریوم از گواه اثبات کار (PoW‌) به گواه اثبات سهام (PoS‌) طراحی شده است.

تیم بیکو (Tim Beiko)، توسعه دهنده اتریوم در ۱۱ آوریل (۲۲ فروردین)، اعلام کرد که ادغام یک بار دیگر به تعویق افتاده است. علی‌رغم موفقیت آمیز بودن آزمایش شدو فورک، (shadow fork test) بیکو گفت ادغام آن‌طور که انتظار می‌رفت در ژوئن (خرداد) اجرا نخواهد شد. به گفته بیکو، توسعه‌دهندگان باید به سرعت عمل کنند تا با بمب سختی مواجه نشوند، در غیر این صورت، باید یک روز دیگر را برای اجرای بمب سختی معرفی کنند:

اگر توسعه‌دهندگان فکر می‌کنند نمی‌توانند قبل از اینکه زمان تایید تراکنش‌ها در هر بلاک بسیار کند شود، ادغام را در شبکه اصلی مستقر کنند، باید دوباره بمب سختی را به تعویق بیندازند.

براساس گزارش قبلی میهن بلاکچین، ادغام در شبکه آزمایشی Ropsten قرار است در ۸ ژوئن (۱۸ خرداد ۱۴۰۱) انجام شود. پس از این اتفاق شبکه اتریوم شاهد یک نقطه عطف بزرگ در آزمایش انتقال شبکه به اثبات سهام خواهد بود. این فرآیند آزمایشی نشان می‌دهد زمانی که ادغام واقعی بین اتریوم و زنجیره بیکن (Beacon Chain) اتفاق بیفتد و شبکه اتریوم تبدیل به یک شبکه PoS شود، چه اتفاقاتی خواهد افتاد.

اگر ادغام (The Merge) در ماه آگوست با موفقیت پیاده‌سازی شود، آخرین نقطه عطف در نقشه راه اتریوم، ارتقای شاردینگ (Sharding) خواهد بود که قرار است در اوایل سال ۲۰۲۳ (اواخر ۱۴۰۱) فعال شود. اما تا آن زمان، شبکه به استفاده از شبکه‌های لایه دومی مانند پالیگان (Polygon) و آپتیمیسم (Optimism) برای حل مشکلات مربوط به مقیاس‌پذیری و حجم بالای تراکنش‌ها ادامه خواهد داد.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا