اخبار خارجی

به‌روزرسانی مرج اتریوم در شبکه راپستن به زودی انجام می‌شود

اتریوم در آستانه نقطه عطفی بزرگ قرار گرفته است. قرار است فرآیند مرج (ادغام) شبکه آزمایشی راپستن (Ropsten) در تاریخ ۸ ژوئن (۱۸ خرداد) انجام شود. بدین شکل، اتریوم گامی دیگر به اجماع اثبات سهام نزدیک خواهد شد.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین تلگراف، پاراتی جایاناتی، یکی از توسعه‌دهندگان اتریوم روز دوشنبه در گیت هاب درخواستی برای کد پیکربندی مرج شبکه آزمایشی راپستن ارائه کرد که نشان می‌دهد مراحل پیاده‌سازی به اتمام رسیده و همه چیز آماده است.

راپستن یکی از چندین شبکه‌های آزمایشی است که توسط بنیاد اتریوم در سال ۲۰۱۷ راه‌اندازی شد و در حال حاضر، توسط تیم توسعه (Geth) به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

از آنجایی که راپستن معماری مشابه با شبکه اصلی اتریوم دارد، یکی از بهترین تست نت‌های این شبکه محسوب می‌شود. به همین دلیل، این امکان برای توسعه‌دهندگان فراهم شده تا پیش از اجرای به‌روزرسانی در شبکه واقعی، آن را امتحان کنند.

با ادغام شبکه آزمایشی راپستن، شاهد ترکیب اجماع اثبات کار با لایه اجماع اثبات سهام در این شبکه آزمایشی خواهیم بود. ادغام شبکه آزمایشی راپستن، اتفاقی که پس از مرج شبکه اتریوم رخ می‌دهد را شبیه‌سازی می‌کند. در نهایت قرار است زنجیره بیکن با شبکه اصلی اتریوم ادغام شود و الگوریتم اجماع اتریوم به اثبات سهام تبدیل شود.

توسعه‌دهندگان جامعه اتریوم به ادغام تست نت راپستن خوش‌بین هستند. پرستون ون لون، توسعه‌دهنده اتریوم در این رابطه می‌گوید:

ادغام روی تست نت راپستن در تاریخ ۸ ژوئن انجام می‌شود. ادغام این شبکه آزمایشی نقطه عطفی بزرگ برای شبکه اصلی اتریوم است که اواخر سال جاری انجام خواهد شد.

توییت پرستون ون لون

یکی دیگر از توسعه‌دهندگان اصلی اتریوم که با نام trent_vanepps در توییتر فعالیت می‌کند، هفته گذشته، پیش از تایید خبر ادغام راپستن، خاطرنشان کرد شبکه‌های آزمایشی گرلی (Georli) و سپولیا (Sepolia) هم می‌توانند برای فرآیند ادغام مورد استفاده قرار بگیرند.

البته تیم بیکو، یکی از توسعه‌دهندگان اصلی اتریوم ماه گذشته گفته بود که فرآیند ادغام نهایی تا «چند ماه پس از ژوئن» آماده اجرا نخواهد بود. وی در آن زمان اظهار داشت:

هنوز تاریخ مشخصی وجود ندارد، با این حال، ما قطعا در آخرین فصل اثبات کار اتریوم هستیم.

یکی دیگر از اتفاقاتی که نشان می‌دهد مسیر توسعه اتریوم به خوبی طی می‌شود، اطلاعیه هفته گذشته بنیاد این شبکه بلاکچینی است. هفته گذشته بنیاد اتریوم اعلام کرد برنامه پاداش برای پیدا کردن باگ‌های شبکه اصلی اتریوم برای مکانیسم‌های اجماع اثبات سهام و اثبات کار به حالت یکپارچه درآمده است و دیگر برنامه مجزایی برای هردو آنها وجود ندارد.

به طور کلی، برای گزارش باگ‌ها در شبکه اتریوم حداکثر ۲۵۰،۰۰۰ دلار پرداخت می‌شود. البته این رقم بسته به زمان‌های مختلف، مانند ارتقاهای شبکه‌های آزمایشی عمومی که قرار است در شبکه اصلی اجرا شوند، دوبرابر می‌شود.

در اطلاعیه بنیاد اتریوم آمده است:

با این اتفاق، در مجموع افزایشی ۱۰ برابری برای پاداش پیدا کردن باگ در لایه اجماع و افزایشی ۲۰ برابری را برای شبکه اصلی شاهد هستیم.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا