اخبار اتریوماخبار بلاکچین

هش ریت شبکه اتریوم به ۱ پتاهش بر ثانیه نزدیک می‌شود

۲۰ روز پیش ارتقای شبکه اتریوم با نام Arrow Glacier صورت گرفت و به موجب آن عصر یخبندان (Ice Age) برای تغییر گواه اثبات کار به گواه اثبات سهام به مدت ۶ ماه به تعویق افتاد. در این هفته نیز هش‌ریت شبکه اتریوم توانست به رکوردی جدید دست پیدا کند و از میزان ۱ پتاهش بر ثانیه عبور کند.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از Bitcoin.com، در روز ۲۷ دسامبر (۶ دی) هش‌ریت شبکه اتریوم به میزان ۹۹۲.۵۹ تراهش بر ثانیه رسید. این در حالی است که حداکثر میزان هش‌ریت شبکه اتریوم در طی ۶ ماه گذشته ۱.۰۱۲۲ پتاهش بر ثانیه ثبت شده است.

نمودار هش‌ریت شبکه اتریوم در بازه ۶ ماهه
نمودار هش‌ریت شبکه اتریوم در بازه ۶ ماهه

در تاریخ ۲۱ مارس سال ۲۰۱۶ (۲ فروردین ۱۳۹۵) هش‌ریت شبکه اتریوم به میزان ۱.۵۱ تراهش بر ثانیه ثبت شد. این همان مقدار کاریست که ۱۰۰۰ دستگاه با قدرت ۱.۵ گیگاهش بر ثانیه انجام می‌دهد. اکنون این میزان رشد ۶۶,۱۲۵٪ را تجربه کرده است. با در نظر گرفتن هش‌ریت کنونی در نزدیکی ۱ پتاهش بر ثانیه، گویی ۱ میلیون دستگاه با قدرت ۱.۵ گیگاهش بر ثانیه مشغول استخراج در شبکه اتریوم هستند.

در میان استخرهای استخراج اتریوم، اترماین با ۲۸۲.۶۳ تراهش بر ثانیه در جایگاه نخست ایستاده است و به دنبال آن F2pool با ۱۳۴.۸۱ تراهش بر ثانیه قرار دارد. Poolin با ۱۰۳.۵۷ تراهش بر ثانیه، Hiveon با ۹۳.۳۲ تراهش بر ثانیه، Flexpool با ۴۶.۱۷ تراهش بر ثانیه، Nicehash با ۴۶.۱۷ تراهش بر ثانیه، 2miners با ۳۶.۸۶ تراهش بر ثانیه و Antpool با ۳۳.۴ تراهش بر ثانیه در رتبه‌های بعدی قرار دارند. در تاریخ ۲۷ دسامبر تعداد ۶۱ استخر استخراج اتریوم مشغول به فعالیت هستند.

در میان دستگاه‌های ماینر نیز، A11 Pro از شرکت Innosilicon با قدرت پردازشی ۱.۵ گیگاهش بر ثانیه در صدر ایستاده است که روزانه حدود ۸۴ دلار درآمدزایی دارد. در رتبه بعدی نیز A10 Pro Plus قرار دارد که درآمد روزانه آن ۴۱.۷۸ دلار است.

دستگاه‌های استخراج اتریوم با قدرت پردازشی ۱.۵ گیگاهش بر ثانیه نسبت به دستگاه‌های استخراج بیت کوین بسیار به صرفه‌تر هستند. در اواخر نوامبر، سودآورترین رمزارز در زمینه استخراج، کادنا (Kadena) بوده است، به طوری که با یک دستگاه با هشریت ۱۸ تراهش بر ثانیه، تا ۲۳۶ دلار در روز سود به دست می‌آمد. رمز ارزهای مبتنی بر الگوریتم اسکریپت (Scrypt) و ات‌هش (Ethash) نیز دومین و سومین رمزارزهای سودآور در آن روزها بودند که به ترتیب ۱۱۰ و ۱۰۵ دلار سود نصیب ماینرها میشد.

منبع
news.bitcoin

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا