اخبار خارجی

دستگاه اسیک ماینر A11 Pro اتریوم عرضه می‌شود

شرکت InnoSilicon دستگاه اسیک (ASIC) جدیدی برای استخراج اتریوم به بازار عرضه خواهد کرد. اما به نظر می‌رسد دستگاه جدید ماینینگ اتریوم توقعات کاربران را برآورده نخواهد کرد.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از بلاک‌کریپتو، این دستگاه استخراج اتریوم پس از انتظاری طولانی مدت با نام تجاری A11 Pro به بازار عرضه می‌شود. پیش‌تر انتظار می‌رفت که قدرت پردازشی این دستگاه برابر با ۲۰۰۰ MH/s و با توان مصرفی ۲۵۰۰ وات باشد که راندمان مصرفی ۱.۲۵ وات بر مگاهش بر ثانیه را به کاربران خود ارائه می‌دهد و از این نظر با اختلاف ۳۰٪، می‌توانست کارآمدترین دستگاه استخراج اتریوم لقب بگیرد.

اما با عرضه A11 Pro در چین مشخص شد که قدرت پردازشی واقعی این دستگاه برابر ۱۵۰۰ MH/s و توان مصرفی آن برابر ۲،۳۵۰ وات است. این بدان معنی است که راندمان مصرفی آن برابر ۱.۵۶ وات بر مگاهش بر ثانیه است و اگرچه کارامدی آن از حد انتظار ۲۰٪ پایین‌تر است اما به عنوان کارامدترین دستگاه استخراج اتریوم می‌توان از آن نام برد. شنیده‌ها از مراکز توزیع چین حاکی از این است که قیمت این دستگاه برابر ۱۷۰,۰۰۰ یوآن چین معادل ۲۷,۰۰۰ دلار است.

در این رابطه وبسایت اسیک ماینر که سایتی در زمینه تجهیزات استخراج انواع رمزارزها است در بنری به کاربران خود هشدار داده است که هش‌ریت A11 Pro برابر ۱۵۰۰ به جای ۲۰۰۰ مگاهش بر ثانیه است.

در واقع هنوز عرضه رسمی سری تجهیزات A11 صورت نگرفته است. شرکت InnoSilicon در توییتر خود در ماه مارس (فروردین) اعلام کرد یکی از کارمندان خود را به دلیل پیش‌فروش غیرقانونی این محصول اخراج کرده است. این کارمند A11 Pro را با وعده راندمان ۱.۲۵ وات بر مگاهش بر ثانیه و زمان تحویل بین آپریل و آگوست فروخته بود.

اخیرا تحقیقات پلیس در زمینه پیش‌فروش غیرقانونی سری محصولات A11 آغاز شده است. لطفا تا زمان اطلاعیه رسمی در این زمینه هیچ‌گونه خریدی انجام ندهید. بلا چن (کارمند اشاره شده) اخراج شد و دیگر با ما همکاری نمی‌کند. مراقب باشید تمام پیش‌فروش‌های A11 جعلی هستند.

باید به این نکته اشاره کرد که عرضه این دستگاه در زمانی صورت گرفته است که قرار است در ماه جون سال ۲۰۲۲ مکانیسم استخراج اتریوم به گواه اثبات سهام تغییر کند. در حال حاضر برای دستگاه‌های اسیک اتریوم به طور میانگین ۸ تا ۱۰ ماه طول می‌کشد تا سرمایه‌ای که برای خرید آن خرج شده است بازگردد. این میزان به سختی شبکه و قیمت اتریوم نیز وابسته است.

منبع
theblockcrypto

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا