اخبار خارجی

تحلیل جنجالی: اتریوم از نظر تکنولوژی به پایان خود نزدیک شده است !!

منتقد تندرو بیت کوین و ارزهای دیجیتال؛ سامسون مو (Samson Mow)؛ اعتقاد دارد اتریوم به دلیل پر شدن ظرفیت شبکه از جهت تکنولوژیکی به پایان خود نزدیک میشود.

چالش اتریوم با توسعه زیرساخت شبکه خود

طبق آمار سایت Etherscan.io توکن اصلی شبکه اتریوم، اتر، از جهت استفاده داخل شبکه ای به بیش از ۹۰ درصد رسیده است. این موضوع به اعتقاد خالق این شبکه یعنی ویتالیک بوترین باعث افزایش هزینه تراکنش ها برای کسانیکه از قابلیت های شبکه استفاده میکنند؛ خواهد شد. یکی از دلایل اصلی افزایش استفاده از توکن اتر؛ کمپانی تتر است که قبلا روی شبکه Omni فعالیت میکرد اما به تازگی توکن های خود را به شبکه اتریوم منتقل کرده است.

در ماه گذشته کمپانی تتر چیزی حدود ۲۶۰۰۰ دلار کارمزد تراکنش ها به ماینرهای شبکه اتریوم پرداخت کرده است. به نظر تحلیلگران بسیاری این اتفاق برای اتریوم و پر شدن ناگهانی شبکه؛ در سال ۲۰۱۷ هم با عرضه بازی کریپتوکیتیز رخ داد و باعث ایجاد مشکلاتی شد که با انتقال تتر به این شبکه مجددا در حال وقوع است. اما نکته مهم و بحرانی که بسیاری را نگران کرده است این است که انتقال تتر روی شبکه اتریوم؛ ۱۷.۵ برابر سنگین تر و بزرگ تر از زمانی است که بازی کریپتوکیتیز عرضه شد.

سامسون مو (Samson Mow) یکی از منتقدان پر و پا قرص اتریوم

یکی از منتقدان اساسی و جدی اتریوم و طرفدار بیت کوین؛ سامسون مو است که در پی همین اتفاق در توییتر خود واکنش نشان داده است و گفته اتریوم به جهت تکنولوژیکی به پایان عمر خود نزدیک می شود:

اتریوم به جهت تکنولوژیکی به مرگ خود نزدیک شده است. هرچه استفاده از این شبکه بیشتر شود؛ مرگ آن هم زودتر فرا می رسد. خوشبختانه توکن تتر روی شبکه لیکوئید که مقیاس پذیر تر است هم وجود دارد و میتواند از این طریق به تراکنش با شبکه لایتنینگ هم دست بیابد.

سامسون تنها منتقد اتریوم نیست و جف دورمن (Jeff Dorman) مدیر یک شرکت مدیریت دارایی در آمریکا نیز در مصاحبه بلومبرگ راجع به اتریوم گفت:

مشکل توسعه دهندگان این است که منتظر مانده اند تا آپدیت جدید اتریوم پیاده شود و بعد شروع به ساختن دوباره اتریوم بکنند.

در نهایت اگر بخواهیم منفی یا مثبت به این اتفاقات اتریوم نگاه نکنیم؛ باید این نتیجه را بگیریم که اتریوم باید هرچه سریعتر تحولی در روند کنونی شبکه و احساسات جریان یافته بین جامعه ایجاد کند.

توکن اتر در زمان انتشار این خبر با ارزش ۱۸۵ دلار و حجم بازار ۲۰ میلیارد دلاری معامله میشود. برای مشاهده نمودار و اطلاعات بیشتر از دومین ارز دیجیتالی بازار کریپتو به اینجا مراجعه کنید.

منبع
bitcoinist

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا