اخبار خارجی

پیام‌های منحصر به فرد در زمان مرج اتریوم؛ چه پیام‌هایی در این بلاک‌ها قرار دارد؟

به‌روزرسانی مرج اتریوم در تاریخ ۱۵ سپتامبر (۲۴ شهریور) در ارتفاع بلاک ۱۵،۵۳۷،۳۹۴ با موفقیت انجام شد. آخرین بلاک گواه اثبات کار و اولین بلاک گواه اثبات سهام دارای پیام‌های مخفی از جانب VanityBlocks و Hashkey Capital برای جامعه بودند.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین‌گیپ، جامعه کریپتو شاهد مورد انتظارترین و پیچیده‌ترین به‌روزرسانی تاریخ کریپتو بود. شبکه اصلی اتریوم (لایه اجرایی) سرانجام در تاریخ ۱۵ سپتامبر با بیکن چین (لایه اجماع) در ارتفاع بلاک ۱۵،۵۳۷،۳۹۴ ادغام شد. این موضوع به معنای انتقال شبکه اتریوم از PoW به PoS است که مصرف انرژی توسط شبکه اتریوم را تقریبا ۹۹.۹۵٪ کاهش می‌دهد. 

پیام آخرین بلاک اتریوم POW

آخرین بلاک PoW توسط F2Pool ایجاد شد و فقط دارای یک تراکنش و یک قرارداد تراکنش داخلی بود. پیامی توسط VanityBlocks در این تراکنش قرار داده شده بود که نقل قولی از عارف مشهور ترنس مک‌کنا (Terrence McKenna) است. در این پیام آمده است:

متعهد شوید و طبیعت با حذف موانع غیرممکن، به این متعهد شدن پاسخ خواهد داد. رویاهای غیرممکن را باور کنید تا دنیا به جای آنکه شما را زیر پا بگذارد، شما را بلند کند. نکته در اینجا است.

در واقع، این نقل قول مرتبط به سختکوشی توسعه‌دهندگان، محققان، هماهنگ‌کنندگان، کلاینت‌های اتریوم و سایر افرادی است که با مرج در تعامل بوده‌اند. به علاوه، سال‌ها کدنویسی، به‌روزرسانی، آزمایش و اصلاح مستمر باعث شد که شبکه اتریوم با موفقیت از PoW به PoS انتقال یابد.

پیام اولین بلاک اتریوم POS

علاوه بر این، Hashkey Capital نیز در اولین بلاک PoS پیامی قرار داده است. این پیام بدین شرح است:

پیش به سوی موج بعدی نوآوری در بلاکچین.

هم‌چنین، بلاک اول PoS دارای پاداشی معادل با ۴۵.۰۳ اتر به ارزش بیش از ۷۲,۰۰۰ دلار بود. این بلاک شامل ۸۰ تراکنش و یک قرارداد تراکنش داخلی است. هرچند، بلاک‌های بعدی دارای پاداش‌های بسیار کمتری هستند.

مرج یک تغییر الگو در اکوسیستم اتریوم است. با توجه به اینکه به‌روزرسانی مرج پایان یافته است، توسعه‌دهندگان می‌توانند بر فازهای سرج (Surge)، ورج (Verge)، پرج (Purge) و اسپلرج (Splurge) در نقشه راه اتریوم تمرکز کنند. مرج هم‌چنین مقدمه‌ای برای بهبود مقیاس‌پذیری، راندمان، سرعت و امنیت اکوسیستم اتریوم شناخته می‌شود.

ویتالیک بوترین موسس اتریوم پس از عرضه موفقیت‌آمیز مرج، در توییتر به جامعه اتریوم تبریک گفته است. بوترین در این خصوص گفت:

سرانجام انجام شد. عرضه به‌روزرسانی مرج را به شما تبریک می‌گویم. این لحظه‌ای بسیار مهم برای اکوسیستم اتریوم محسوب می‌شود. تمام افرادی که امروز به عرضه مرج کمک کرده‌اند باید بسیار به خود افتخار کنند.

آخرین بلاک تنها شامل یک تراکنش منحصر به فرد بود

آخرین بلاک تولید شده اتریوم توسط گواه اثبات کار، تنها شامل یک تراکنش است و به یک اثر هنری تبدیل شده است. داده‌های اتر اسکن نشان می‌دهد این تراکنش یک توکن NFT متعلق به مجموعه VanityBlock است. ابتدا توضیح دهیم که این مجموعه برای منحصر به فرد بودن توکن‌هایش، گس زیادی پرداخت می‌کند تا تراکنش دیگری نتواند در آن بلاک قرار بگیرد.

این مجموعه برای آنکه در این بلاک تنها تراکنش آنها قرار بگیرد به میزان ۳۰.۲ اتر (حدود ۵۰٬۰۰۰ دلار) کارمزد پرداخت کرده‌ است. این میزان معادل سقف گس هر بلاک (۳۰ میلیون گس) است به این معنی که هیچ تراکنش دیگری نمی‌تواند با آن در یک بلاک قرار بگیرد.

این توکن NFT اکنون در بازار اپن سی به مزایده گذاشته شده است و در زمان نگارش این خبر بالاترین پیشنهاد خرید آن معادل ۱۰ اتر است. تصویر و نام این توکن را در عکس زیر مشاهده می‌کنید.

توکن بی‌همتا VanityBlock  در آخرین بلاک اتریوم pow
منبع: اپن سی

فعالیت مجموعه VanityBlocks از یک سال قبل آغاز شده است. طبق اطلاعات این وبسایت، قرار بود که VanityBlocksهای بسیار بیشتری وجود داشته باشد. هدف اول VanityBlocks جمع‌آوری اولین مجموعه ۵۰ الی ۱۰۰ توکن NFT و سپس ۲۰۰ توکن NFT در هر سال بود. در پایان، VanityBlocks توانست قبل از ارتفاع بلاک ۱۵،۵۳۷،۳۹۳ تعداد ۱۷ بلاک ایجاد کند.

علاوه بر پرداخت گس بسیار زیاد، VanityBlocks هم‌چنین بلاک‌هایی با اعداد رند در ابتدای خود نظیر بلاک‌های ۱۴۱۱۴۱۱۴ و ۱۴۳۶۰۰۶۳ و ۱۴۴۰۱۴۴۰ را هدف قرار داده است.

هرچند، به دست آوردن بلاک ۱۵،۵۳۷،۳۹۳ فرآیند سخت‌تری بود. VanityBlocks در این خصوص گفته است:

ما تقریبا به مدت یک ماه روز و شب کار کردیم تا این بلاک خاص را ایجاد کنیم. ما ۱۵٪ شانس ایجاد این بلاک را داشتیم.

ما باید کد خاصی را می‌نوشتیم و با ماینرهای بزرگ همکاری می‌کردیم. مهم‌ترین همکاری ما با bloXroute و جذب سرمایه برای صدور این بلاک بود.

منبع
coingape

نوشته های مشابه

2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا