اخبار خارجی

آمار جدید: عملکرد شبکه اتریوم بهتر از شبکه لایتنینگ و لیکویید بیت کوین است!

بیت کوین برترین ارز دیجیتال بازار است و حتی اگر با شرایط سخت از لحاظ قیمت مواجه شود باز هم عملکرد برون زنجیره ای آن باعث نجات بیت کوین می‌شود. پروژه هایی نظیر شبکه لیکویید (Liquid Network)، شبکه لایتنینگ و دیفای باعث رشد و پذیرش اکوسیستم بیت کوین شده اند.

زنجیره جانبی بیت کوین به اسم شبکه لیکویید با استفاده از توکن L-BTC خود که پشتوانه یک به یک با بیت کوین دارد، تراکنش های سریعتر و خصوصی را امکان پذیر می‌سازد.

طبق اطلاعات ارائه شده توسط Arcane Research، تا تاریخ ۱ دسامبر ۲۰۱۹ شبکه لیکویید دارای ۹۷ توکن L-BTC در گردش بود که طی یک ماه ۶ برابر شد و به ۶۰۰ توکن L-BTC رسید.

از آن زمان تاکنون شاهد رشد چشمگیر ۴۱۳ درصدی این توکن بودیم که می‌تواند نشانه ای از پذیرش این پروژه باشد.

شبکه لیکویید

درست است که شبکه لیکویید رشد خوبی داشته است اما شبکه لایتنینگ نیز از لحاظ راهکار مقیاس پذیری بیت کوین عملکرد خوبی از خود نشان داده است. این پروتکل پرداخت لایه دوم شاهد ۱۴ ماه رشد مستمری از زمان عرضه خود در ماه مارس ۲۰۱۸ بود، اما از آن زمان تاکنون روند نزولی را تجربه کرده است. هرچند اطلاعات مختلف بیان کرده‌اند که به بازگشت شبکه لایتنینگ به عنوان کانال های عمومی فعال نزدیک می‌شویم.

شبکه لایتنینگ

از آنجایی که اجماع محلی، ایجاد کانال های خصوصی بین طرفین مختلف تراکنش ها را امکان پذیر می‌سازد، احتمالا پذیرش این پروتکل بیشتر از مقدار بیان شده توسط کانال های عمومی بوده است. صرافی بیتمکس اذعان کرده بود که ۲۸ درصد کانال های شبکه لایتنینگ به صورت خصوصی هستند.

هرچند، دیفای در شبکه اتریوم از لحاظ رشد برون زنجیره ای توانسته است شبکه لایتنینگ و شبکه لیکویید را شکست دهد، مقصد بعدی خود را به سمت بیت کوین مشخص کرده است. Arcane گزارش داده است که توکن ERC-20 با پشتوانه بیت کوین، غالب ترین راهکار برون زنجیره ای از لحاظ تعداد بیت کوین های مسدود شده بود. طبق اطلاعات ارائه شده توسط Nansen، در شبکه اتریوم ۱۴,۹۶۱ بیت کوین به صورت پروتکل های بیت کوین توکنی شده، مسدود شده است. این مقدار ۴ برابر کل بیت کوین های موجود در شبکه های لایتنینگ و لیکویید است.

شبکه اتریوم

دیفای سال بسیار خوبی داشته است و توکن WBTC نیز با ۱۱,۱۳۶ بیت کوین مسدود شده، بزرگترین توکن بر بستر اتریوم است. به دلیل رشد نوآوری و برنامه های مختلف به این پلتفرم، موجودی بیت کوین های توکنی شده از ابتدای سال تاکنون ۱۴۳۹ درصد افزایش یافته است. با وجود رشد بیشتر دیفای نسبت به شبکه های لایتنینگ و لیکویید، توکن های بیت کوین ERC-20 تقریبا ۸۱.۲ درصد موجودی برون زنجیره ای بیت کوین را شامل می‌شوند.

منبع
ambcrypto

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا