اخبار خارجی

رشد شدید قیمت اتریوم؛ تحلیل فاندامنتال و تکنیکال این ارز

قیمت اتریوم امروز با رشد چشمگیری مواجه شد و افزایش ۱۵ درصدی را تجربه کرد. قیمت این ارز دیجیتال در حال حاضر ۲۵۲ دلار است و از ۲۱۷ به ۲۵۳ دلار افزایش قیمت داشته است.

عوامل فاندامنتال زیادی موجب افزایش قیمت اتریوم شدند که در اینجا تک تک آنها را با هم بررسی می کنیم و سپس به تحلیل تکنیکال می پردازیم.

ادغام پروژه جی‌پی مورگان با شرکت کانسنسیس

جی‌پی مورگان چیس (JPMorgan Chase) غول بانکداری جهان قصد دارد به زودی پروژه بلاک چین خود به اسم کیوروم (Quorum) را با کانسنسیس سرمایه گذار و توسعه دهنده نرم افزارهای بر بستر اتریوم ادغام کند.

طبق گزارش روز سه شنبه رویترز، در حالی که مفاد معامله مورد نظر هنوز مشخص نشده است، اما این ادغام طی ۶ ماه آتی انجام خواهد شد. کیوروم ابتدا در سال ۲۰۱۶ معرفی شد و موجی از هیجان را با خود به همراه آورد، زیرا به طور رسمی بانک را به اتریوم متصل می‌کرد. جی‌پی مورگان در آن زمان بیان کرد که این پروژه متن باز، اولین قدم در جهت ایجاد سیستمی است که بتواند سازمان های خصوصی را از طریق شبکه های توزیع شده به یکدیگر متصل کند.

از آن زمان تاکنون، کیوروم دارای ویژگی های حریم خصوصی اتریوم شده و بازنگری های مهمی بر اساس زبان برنامه نویسی جاوا بر روی آن انجام شده است تا استفاده و اجرای آن برای کسب و کارها آسانتر شود.

از کیوروم هم چنین به عنوان بستر شبکه اطلاعات بین بانکی جی‌پی مورگان نیز استفاده شده است که اکنون بیش از ۳۶۵ بانک را شامل می‌شود. این پلتفرم به دنبال این است که به بانک های عضو خود امکان دهد تا اطلاعات را به صورت همزمان انتقال دهند و بررسی پرداخت های تایید شده را امکان پذیر سازد.

نسخه آزمایشی آلفای ماشین مجازی این پلتفرم

گروه تحقیقاتی اتریوم امروز نسخه آزمایشی آلفای ماشین مجازی Optimistic یا همان OVM را عرضه کردند. هدف از عرضه این نسخه، پشتیبانی از اجرای تمام قراردادهای هوشمند بر بستر زنجیره های Optimistic Rollup، راهکار مقیاس پذیری لایه دوم اتریوم است.

این ماشین مجازی به توسعه دهندگان امکان می‌دهد تا قراردادهای هوشمند لایه اول را بر بستر راهکار لایه دوم، با ابزار و زبان برنامه نویسی مشابه نظیر سالیدیتی اجرا کنند.

ماشین مجازی Optimistic جایگزین ماشین مجازی اتریوم (EVM) است که داخل EVM وجود داشت و به توسعه دهندگان امکان می‌دهد تا هنگام کار با Optimistic Rollup از مجموعه ابزارها و زبان برنامه نویسی مشابه استفاده کنند.

اخیرا تقریبا ۳.۵ میلیون دلار از جانب Paradigm و IDEO CoLab Ventures برای کمک به توسعه دهندگان به منظور اجرای Optimistic Rollup جمع آوری شده است.

هجوم ۱۰۰ هزار تاییدکننده به انجام تست فشار شبکه آزمایشی لایتهوس (Lighthouse) اتریوم ۲.۰

پروژه لایتهوس از سیگما پرایم (Sigma Prime) به تازگی شبکه آزمایشی اتریوم ۲.۰ را معرفی کرده و امیدوار است که بتواند ۱۰۰,۰۰۰ تاییدکننده را مدیریت کند. سیگما پرایم قبل از آنکه در دسترس عموم قرار بگیرد، آماده است که تست فشار (Stress test) را پشت سر بگذارد. پاول هاونر (Paul Hauner) توسعه دهنده ارشد لایتهوس ویدئویی در توییتر منتشر و شبکه آزمایشی اتریوم ۲.۰ را معرفی کرد. هاونر در خصوص این ویدئو گفت این شبکه آزمایشی با ۳.۲ میلیون اتر شبیه سازی شده اجرا خواهد شد.

کنترل قیمت در دست گاوها

گاوها هم چنان در حال افزایش قیمت اتر هستند و رسیدن این آلتکوین به اولین سطح کسب سود (TP) بر روی قیمت ۲۵۰ دلار را امکان پذیر می‌سازند. معامله کنندگان اکنون بر روی قیمت بالاتر از ۲۷۰ دلار متمرکز هستند، اما گپ معاملاتی در اندیکاتور VPVR نشان می‌دهد که افزایش قیمت اتر به ۲۸۰ دلار بر اساس افزایش حجم معاملات کاملا ممکن است. علیرغم این احتمال، هدف TP بر روی قیمت ۲۷۰ دلار قرار گرفته است.

معامله کنندگان متوجه تقاطع طلایی بین میانگین های متحرک ۲۰۰ و ۵۰ روزه خواهند شد. معمولا نزدیک شدن میانگین متحرک ۵۰ روزه به میانگین متحرک ۲۰۰ روزه به عنوان سیگنال قوی خرید در نظر گرفته می‌شود.

در صورتی که اتر بتواند به قیمت ۲۷۰ دلار برسد، TP بر روی ۳۰۰ دلار قرار می‌گیرد که دقیقا پایینتر از نقطه حجم معاملات زیاد بر روی اندیکاتور VPVR است.

در حال حاضر، اندیکاتور RSI در حال افزایش به ۸۴ است که در محدوده خرید بیش از حد قرار دارد و اندیکاتور MACD نیز به افزایش خود ادامه می‌دهد.

در بازه زمانی کوتاه تر، می‌توانیم مشاهده کنیم که حجم معاملات خرید به افزایش خود ادامه می‌دهد و شرایط اتر، صعودی باقی می‌ماند.

در بعضی نقاط، معامله کنندگان سود کسب خواهند کرد و این موضوع منجر به روند نزولی ارزهای دیجیتال برتر نظیر بیت کوین و اتر در کوتاه مدت خواهد شد. چنین توقفی ممکن است منجر به بازگشت قیمت اتر به سطح اصلاحی فیبوناچی ۲۳.۶ درصد بر روی قیمت ۲۲۷ دلار شود. این سطح مطابق با سطح حمایتی ۲۳۰ دلار، میانگین متحرک اندیکاتور باند بولینگر و حجم معاملات زیاد در اندیکاتور VPVR است.

سطح کمتر از این قیمت، سطوح حمایتی قوی ۲۲۶ و ۲۲۲ دلار است. اگر قیمت اتر به کمتر از بازوی پایینی باند بولینگر (۲۱۰ دلار) کاهش یابد، می‌توان انتظار کاهش به سطح اصلاحی فیبوناچی ۶۱.۸ درصد بر روی قیمت ۱۹۱ دلار را داشته باشیم. اما با در نظر گرفتن افزایش قیمت اخیر بیت کوین و اتر چنین شرایطی بعید به نظر می‌رسد.

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا