اخبار خارجی

تحلیل تکنیکال قیمت اتریوم (۵ اسفند ۱۳۹۷)

قیمت اتریوم در روند افزایشی و گاوی قرار دارد و قیمت این ارز دیجیتال همچنان در حال افزایش است به طوری که امکان دارد این ارز دیجیتال به قیمت های ۱۷۰ و ۱۷۵ دلار برسد. روند گاوی اصطلاحی رایج در بورس است که به بازار افزایشی و صعودی گفته می شود.

طی هفته گذشته اتریوم شاهد افزایش قیمت بوده است و تلاش زیادی کرد تا سطوح مقاومتی ۱۴۹ و ۱۵۰ دلار را بشکند و از آنها عبور کند اما نتوانست موفق شود و سطوح حمایتی آن بر روی ۱۴۵ و ۱۴۶ دلار قرار گرفت. از آنجایی که قیمت این ارز دیجیتال بالاتر از میانگین متحرک ساده (۱۰۰) بود خریداران توانستند جایگاه خوبی در این بازار به دست آورند و سطوح مقاومتی ۱۴۹ و ۱۵۰ دلار را بشکنند و از آن عبور کنند.

در ادامه سطح مقاومتی ۱۵۴ دلار نیز شکسته شد و به سطح ۱۶۰ دلار رسید. نکته حائز اهمیت آن است که اتریوم در سال ۲۰۱۹ برای اولین بار بیش از ۱۶۵ دلار معامله شد. سطح اصلاحی فیبوناچی ۲۳.۶ درصد از ۱۳۹ تا ۱۶۶ دلار است که سطح حمایتی اولیه نیز همین مقدار می باشد. با این وجود حمایت های زیادی در سطوح قیمتی ۱۵۵ و ۱۵۳ دلار وجود دارد. سطح اصلاحی فیبوناچی ۵۰ درصد از ۱۳۹ دلار تا ۱۶۶ دلار است.

واضح است که قیمت این ارز دیجیتال بالای سطح حمایتی ۱۵۳ دلار باقی می ماند. سطح حمایتی اصلی در هنگام کاهش قیمت می تواند ۱۵۱ دلار باشد و سطح اصلاحی فیبوناچی ۶۱.۸ درصد کمترین قیمت را ۱۳۹ دلار و بیشترین قیمت را ۱۶۶ دلار نشان می دهد. با افزایش بیشتر قیمت، سطوح مقاومتی اولیه بر روی قیمت ۱۶۸ تا ۱۷۰ دلار می باشد. اگر قیمت از ۱۷۰ دلار عبور کند به ۱۷۵ دلار خواهد رسید.

نمودار قیمت اتریوم

نمودار بالا نشان می دهد که قیمت اتر روند افزایشی نسبت به سطوح قیمتی ۱۵۵، ۱۵۳ و ۱۵۱ دلار دارد. بنابراین شانس بیشتری وجود دارد تا قیمت به ۱۷۰ دلار نیز برسد.

اندیکاتورهای تکنیکال

  • اندیکاتور همگرایی/ واگرایی میانگین حرکتی (MACD) برای اتریوم نقطه گاوی و افزایشی را نشان می دهد.
  • شاخص قدرت نسبی (RSI) برای اتر بالاتر از سطح ۷۰ قرار دارد.
  • سطح حمایتی اصلی بر روی قیمت ۱۵۱ دلار قرار دارد
  • سطح مقاومتی اصلی بر روی قیمت ۱۷۰ دلار قرار دارد.

جهت اطلاع از قیمت های ارزهای دیجیتال می توانید به قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال میهن بلاکچین مراجعه نمایید.

منبع
newsbtc

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا