اخبار خارجی

آیا توییتر بر قیمت اتر تاثیرگذار است؟

قیمت اتر در هفته جاری بیش از ۴۰ درصد کاهش یافت و در روزی که به پنج شنبه سیاه معروف شده است حتی به حدود ۱۰۰ دلار نیز رسید. در ساعات اخیر، قیمت اتر به محدوده ۱۲۰ الی ۱۳۰ دلار برگشت.

در سال ۲۰۱۷، اتر و بیت کوین شاهد افزایش قیمت بسیار زیادی بودند که این موضوع حتی در تعداد توییت های مربوط به اتریوم نیز تاثیرگذار بود. در آن سال، تعداد توییت های مرتبط با اتریوم به طور میانگین در هر روز به ۱۲,۶۲۲ توییت رسید. هرچند در سال ۲۰۱۸ که قیمت اتر با کاهش ۷۸.۶ درصدی مواجه شد، میانگین تعداد توییت ها به ۱۵,۰۲۹ توییت افزایش یافت.

میانگین تعداد توییت های مرتبط با اتریوم در سال ۲۰۱۹ کاهش چشمگیری داشت و به ۴۶۲۱ توییت رسید.

توییت ها و تاثیر آنها بر حجم معاملات اتر در سال ۲۰۱۷

هنگامی که رابطه بین حجم معاملات روزانه اتر و تعداد توییت های اشاره شده به اتریوم در یک روز را تحلیل می‌کنیم، به رابطه معناداری بین آنها در سال ۲۰۱۷ می‌رسیم. هنگامی که تعداد توییت ها یک درصد افزایش یافته است، حجم معاملات این ارز در همان روز شاهد افزایش تا ۱.۶۱۲ بود.

هم چنین شاهد رابطه مستقیم دیگری بین توییت های روزانه و حجم معاملات قراردادهای آتی مشاهده‌ شده است. هنگامی که تعداد توییت ها یک درصد افزایش یافته است، حجم معاملات قراردادهای آتی اتر نیز با افزایش ۱.۵۸۴ درصدی مواجه بود.

حفظ روند حجم معاملات در سال ۲۰۱۸ و کاهش آن در سال ۲۰۱۹

در سال ۲۰۱۸، رابطه مستقیمی بین توییت های منشن کننده اتریوم و حجم تراکنش ها وجود داشت، اما مقدار آن نسبت به بازه زمانی سال ۲۰۱۷ کمتر بود. در سال ۲۰۱۷، افزایش یک درصدی تعداد توییت ها با افزایش ۰.۳۲۱ درصدی حجم معاملات اتر همراه بود.

هنگام بررسی قابلیت پیش بینی توییت ها از حجم معاملات روز بعد، نسبت به سال ۲۰۱۷ تأثیر کمتری از توییت ها مشاهده شده است. در سال ۲۰۱۸ هنگامی که توییت ها یک درصد افزایش می‌یافتند، حجم معاملات اتر شاهد افزایش ۰.۲۹۶ درصدی بود.

علیرغم رابطه مستقیم بین توییت های اتریوم و حجم معاملات در سال های گذشته، سال ۲۰۱۹ شاهد رابطه معکوس بین این دو متغیر بودیم. در این سال هنگامی که توییت ها یک درصد افزایش می‌یافت، حجم معاملات با کاهش ۰.۱۶۷ درصدی مواجه بود. هنگام تحلیل تاثیر توییت ها بر حجم معاملات روز بعد شاهد کاهش ۰.۲۲۲ درصدی بودیم.

این نکته ای بسیار جالب است، زیرا بازگشت سود اتر در این سال منفی ۲.۸۶ درصد بود. به نظر می‌رسد که افزایش توییت ها منجر به کاهش خرید و فروش اتر شده است.

عدم تاثیر توییت ها بر افزایش قیمت

هدف اصلی بیان این رابطه، تعیین این موضوع است که آیا تعداد توییت ها می‌تواند تاثیری بر افزایش قیمت آینده داشته باشد یا خیر. هرچند نمی‌توانیم رابطه های معناداری بین این متغیرها در سال های مورد تحلیل پیدا کرد.

آیا سال ۲۰۲۰ دارای روند مشابهی با سال ۲۰۱۷ خواهد بود؟

قیمت اتر در شروع سال ۲۰۲۰ از ۱۳۰ دلار به ۲۷۴ دلار در اواسط ماه فوریه رسید که بیانگر افزایش ۱۱۱ درصدی بود. پس از این افزایش قیمت، کل بازار با اصلاحیه ای مواجه شد که منجر به کاهش قیمت اتر به ۸۶ دلار شد. در روزهای اخیر، قیمت اتر اندکی بازیابی شده و به ۱۲۰ دلار رسیده است.

همزمان تعداد توییت های منشن کننده اتریوم روند صعودی داشته است و میانیگن روزانه تعداد توییت ها از ماه ژانویه تا فوریه و ۵ مارس از ۳۲۱۸ به ۴۳۵۵ توییت رسید. افزایش قابل توجه تعداد توییت ها در تاریخ ۱۳ و ۲۸ فوریه رخ داد.

اگرچه به نظر می‌رسد ارتباط اندکی بین روند توییت ها و افزایش قیمت اتر وجود دارد، اما تاثیر چشمگیری در تعداد توییت ها بر افزایش قیمت در سال ۲۰۲۰ مشاهده نشده است.

با این حال، همانطور که در سال های گذشته مشاهده شد، ارتباط مشخصی بین تعداد توییت ها و حجم معاملات اتر وجود دارد. هنگامی که توییت ها یک درصد افزایش یافته است، حجم معاملات اتر شاهد افزایش ۱.۲۶۵ درصدی بوده است.

۳ ارز دیجیتال برتر و تعداد توییت های آنها

تحلیل ارتباط بین تعداد توییت ها و افزایش قیمت و حجم معاملات بیت کوین و XRP، نتیجه ثابتی را در طی این سال ها (۲۰۱۷ الی ۲۰۱۹) در خصوص حجم معاملات یا حجم قراردادهای آتی در یک روز را نشان داده است. هرچند رابطه بین تعداد توییت ها و افزایش قیمت در موارد معدودی رخ داده است.

هنگامی که سرمایه گذاران این نتایج را با نتایج اتر مقایسه می‌کنند، شاهد نتایج مشابهی در حجم معاملات هستند، اما این موضوع برای افزایش قیمت صادق نیست.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا