اخبار خارجی

کیف پول متامسک (MetaMask) از گوگل پلی حذف شد!

کیف پول اتریوم متامسک (MetaMask) در فروشگاه گوگل پلی به حالت تعلیق درآمد. دلیل ذکر شده از طرف گوگل این بوده است که که متامسک ماینینگ از طریق تلفن همراه را امکان پذیر می‌سازد که این ادعا توسط ارائه دهنده این کیف پول رد شده است.

رد ارائه ماینینگ موبایل توسط متامسک

متامسک ماینینگ موبایل را رد کرده است، هرچند این موضوع هنوز توسط تیم گوگل در حال ارزیابی مجدد است.

متامسک در توییتر نوشت: در هفته گذشته، کلاینت اندروید متامسک توسط تیم توسعه دهنده فروشگاه گوگل پلی به حالت تعلیق درآمد. تیم توسعه دهنده گوگل بیان کرده است که سیاست آنها، ماینینگ در تلفن های همراه را ممنوع می‌کند که ما نیز چنین اقدامی انجام نمی‌دهیم. درخواست ما رد شده است.

 

فروشگاه نرم افزاری گوگل درباره نرم افزارهای مرتبط با ارز دیجیتال و مخصوصا برنامه هایی که خدمات مالی ارائه می‌دهند سختگیر بوده است. گوگل پلی میزبان چندین برنامه قانونی است اما با کیف پول های جعلی مواجه شده است که کلیدها و دارایی های کاربران را سرقت کرده اند.

ماینینگ از طریق موبایل پدیده تقریبا شناخته نشده ای در عرصه ارزهای دیجیتال است. نکته جالب این است که تنها پروژه ای که ماینینگ موبایل ارائه می‌دهد کیف پول الکترونوم (Electroneum) است که هنوز بدون محدودیت در گوگل پلی وجود دارد. این کیف پول، ماینینگ شبیه سازی شده ارائه می‌دهد که بار بیش از حد بر روی پردازنده موبایل وارد نمی‌کند اما استخری از کوین های استخراج شده ETN را مجددا توزیع می‌کند.

به این دلیل، حذف متامسک از گوگل پلی مشکوک به نظر می‌رسد. در سال ۲۰۱۹، معنای ماینینگ به طور دقیق مشخص نیست. برخلاف کاربرد اصلی الکترونوم برای عملیات هشینگ، این برنامه های جدید، شکل های مختلفی از ماینینگ شبیه سازی شده هستند.

ارتباط با برنامه های مالی شخص ثالث بر بستر اتریوم

کیف پول متامسک که به شبکه اتریوم متصل است، از نظر تئوری برای یکی از روش های رایج ماینینگ شبیه سازی شده قابل استفاده است. قرارداد هوشمند فعال فعلی، ایجاد توکن HEX به ازای اتر را امکان پذیر می‌سازد. این فرآیند بیشتر شبیه خرید توکن به جای ماینینگ است، اما با قوانین گوگل در خصوص ارائه برنامه های مالی مرتبط با ارز دیجیتال در تناقض است.

از نظر تئوری، متامسک روشی برای استخراج توکن HEX ارائه می‌دهد که فعالیت کلاهبردارانه در نظر گرفته می‌شود.

هرچند کیف پول متامسک منکر این موضوع می‌شود و اکنون، تیم توسعه دهنده متامسک در تلاش است تا آن را به گوگل پلی برگرداند. این اقدام از جانب جامعه ارز دیجیتال نیز پشتیبانی می‌شود.

متامسک ابزاری برای دسترسی به چندین برنامه توزیع شده بوده است و به عنوان پلاگین به مرورگرها اضافه شده و به یکی از کیف پول های محبوب اتریوم تبدیل شده است. تعلیق متامسک زمانی انجام شده است که غول های اینترنتی بار دیگر به عرصه ارزهای دیجیتال حمله کرده اند، به طوری که یوتیوب نیز تولیدکنندگان محتوای ارز دیجیتال را به حالت تعلیق درآورده است.

گوگل پلی هم چنان میزبان بعضی از برنامه های مرتبط با ارز دیجیتال است، اما رویکرد جدیدی به ارائه آنها اتخاذ کرده است. عملکرد جستجو برای کلمه ارز دیجیتال (Cryptocurrency) غیرفعال شده است. این موضوع، یافتن برنامه ها و کیف پول ها را دشوارتر می‌سازد. این ممنوعیت برای اکوسیستم اتریوم که پلتفرمی با بیشترین استفاده برای فعالیت های توکن، دیفای، گیمینگ و سایر کاربردها است شدیدتر می‌باشد.

منبع
bitcoinist

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا