اخبار اتریوماخبار بلاکچین

به‌روزرسانی Dencun اتریوم احتمالا به سال ۲۰۲۴ موکول خواهد شد

بر اساس اظهارات توسعه‌دهندگان اتریوم در جلسه ۲۱ سپتامبر (۳۰ شهریور)، احتمالا تاریخ اجرای به‌روزرسانی دنکون (Dencun) در این بلاکچین به سال ۲۰۲۴ موکول خواهد شد.

به نقل از کریپتواسلیت، اگرچه به‌روزرسانی دنکون تا حد زیادی کامل شده اما هنوز در حال توسعه است و به آزمایش بیشتری نیاز دارد. تیم بیکو (Tim Beiko)، یکی از اعضای بنیاد اتریوم تاکید کرد این به‌روزرسانی هنوز باید در یک شبکه آزمایشی راه‌اندازی شود و به همین خاطر ممکن است راه‌اندازی آن در شبکه اصلی تا سال میلادی جدید به تاخیر بیفتد.

بیکو در جلسه توسعه‌دهندگان اتریوم گفت:

من فکر می‌کنم اگر قبل از رویداد Devconnect [۱۳-۱۸ نوامبر] این به‌روزرسانی را در یک شبکه آزمایشی انجام ندهیم، احتمالا بعید است بتوانیم قبل از تعطیلات کریسمس آن را در شبکه اصلی راه‌اندازی کنیم.

تیم توسعه اتریوم پیش از این نیز تاریخ دقیقی برای به‌روزرسانی دنکون مشخص نکرده بود. با این حال، پیش‌بینی می‌شد این به‌روزرسانی قبل از پایان سال ۲۰۲۳ در شبکه اصلی فعال شود.

اخبار مربوط به تعویق افتادن احتمالی ارتقای دنکون اتریوم در حالی منتشر می‌شود که راه‌اندازی شبکه آزمایشی هولسکی (Holesky) به دلیل مشکلات پیش آمده به عقب افتاده و همچنان منتظر راه‌اندازی مجدد است.

در طول جلسه توسعه‌دهندگان، برخی در رابطه با اینکه شبکه هولسکی پیش از رویداد Devconnect در ماه نوامبر برای آزمایش به‌روزرسانی دنکون آماده شود ابهاماتی مطرح کردند. با این حال، پریتوش جایانتی (Parithosh Jayanthi)، عضو بنیاد اتریوم اعلام کرد شبکه هولسکی در تاریخ ۲۸ سپتامبر (۶ مهر) راه‌اندازی می‌شود و برای آزمایش ارتقای دنکون پیش از رویداد Devconnect آماده خواهد بود.

جایانتی پیشنهاد کرد اولین فورک Dencun در بستر شبکه گئورلی، شبکه آزمایشی پیشین اتریوم انجام شود. فعالیت این شبکه به زودی به پایان می‌رسد. وی همچنین پیشنهاد کرد فورک‌های دوم و سوم دنکون در آینده در شبکه هولسکی آزمایش شود. این توسعه‌دهنده در آخر افزود:

اگر دنکون در شبکه هولسکی عملکرد خوبی نداشته باشد، راه نجات دادن آن را پیدا می‌کنیم.

دنکون دو به‌روزرسانی دنب (Deneb) و کنکون (Cancun) را با یکدیگر ترکیب کرده و ویژگی‌های جدید مختلفی را به ارمغان می‌آورد. قابل توجه‌ترین ویژگی این به‌روزرسانی، Pro-dankharding است که به مقیاس‌پذیری شبکه اتریوم کمک خواهد کرد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا