آموزش کار با سایت اتر اسکن Etherscan.Io (قسمت سوم) – Gas Tracker

پس از بررسی و آموزش بخش های مهم سایت اتر اسکن در قسمت های اول و دوم، در این قسمت قصد داریم بخش بسیار کاربردی و مفید Gas Tracker را برای تراکنش های شبکه اتریوم مورد بررسی قرار دهیم.

ویدئوی آموزش Gas Tracker

 

همانطور که می‌دانید برای انجام تراکنش ها روی شبکه اتریوم، شما قادر خواهید بود کارمزد تراکنش ها را به صورت دستی انتخاب کنید اما این سوال پیش می‌آید که چه کارمزدی بالاترین سرعت را برای انجام تراکنش ها خواهد داشت؟

سایت اتر اسکن با قرار دادن بخشی به نام Gas Tracker این قابلیت را فراهم کرده تا بتوان با بررسی Gwei های مختلف، مدت زمان تایید تراکنش ها را مشاهده کرد. Gwei کارمزد تراکنش ها در شبکه اتریوم می‌باشد که بر حسب یک سری فرمول هایی حاصل می‌شود که برای اطلاعات بیشتر مقاله اتریوم را مطالعه بفرمایید.

همانطور که در شکل زیر مشاهده می‌کنید ابتدا وارد سایت etherscan.io می‌شویم و از نوار MORE قسمت SERVICE TRACKERS گزینه‌ی GAS Tracker را انتخاب می‌کنیم :

اتر اسکن - etherscan

پس از اینکه وارد این بخش شدیم می‌تواینم در Gwei های مختلف میزان زمان انجام و تایید تراکنش را مشاهده کنیم :

اتر اسکن - etherscan

قسمت ۱ در شکل بالا میزان Gwei هست که می‌توان آن را تغییر داد و با تغییر آن از طریق قسمت ۲ می‌توان مدت زمانی که تراکنش در آن Gwei مورد نظر انجام می‌گیرد را مشاهده کرد، قسمت ۳ نیز محلی است که از طریق ماژول آن می‌توانید Gwei های مختلف را مورد بررسی قرار دهید.

اگر شما قصد انجام تراکنشی در شبکه اتریوم را دارید و اگر می‌خواهید تراکنشتان در سریعترین زمان ممکن انجام شود پیشنهاد می‌شود قبل از انجام تراکنشتان به این بخش مراجعه کنید و از وضعیت شبکه و Gwei هایی که دارای بیشترین سرعت تایید تراکنش می‌باشند مطلع شوید.


54321
امتیاز 2.5 از 2 رای

منبع میهن بلاکچین
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر

  اشتراک  
اطلاع از
عضویت در کانال تلگرام میهن بلاکچین