آموزشیتحلیل تکنیکال

آموزش کار با سایت اتر اسکن Etherscan.io؛ قسمت سوم: Gas Tracker

پس از بررسی و آموزش بخش های مهم سایت اتر اسکن در قسمت‌های اول و دوم، در این قسمت قصد داریم بخش بسیار کاربردی و مفید Gas Tracker را برای تراکنش‌های شبکه اتریوم مورد بررسی قرار دهیم.

ویدئوی آموزش Gas Tracker

کاربران گرامی میهن بلاکچین، در صورتی که ویدیوی این مطلب برای شما به‌نمایش درنمی‌آید، VPN خود را خاموش کرده و سپس صفحه را رفرش کنید. بعضی ویدیوهای سایت آپارات برای IPهای خارج از ایران به نمایش درنمی‌آیند.

همانطور که می‌دانید برای انجام تراکنش‌ها روی شبکه اتریوم، شما قادر خواهید بود کارمزد تراکنش‌ها را به صورت دستی انتخاب کنید؛ اما این سوال پیش می‌آید که چه کارمزدی بالاترین سرعت را برای انجام تراکنش ها خواهد داشت؟

سایت اتر اسکن با قرار دادن بخشی به نام Gas Tracker این قابلیت را فراهم کرده تا بتوان با بررسی Gwei های مختلف، مدت زمان تایید تراکنش‌ها را مشاهده کرد. Gwei کارمزد تراکنش‌ها در شبکه اتریوم است که بر حسب یک سری فرمول به دست می‌آید.

همانطور که در شکل زیر مشاهده می‌کنید، ابتدا وارد سایت etherscan.io می‌شویم و از نوار MORE قسمت SERVICE TRACKERS گزینه‌ GAS Tracker را انتخاب می‌کنیم :

اتر اسکن - etherscan

پس از اینکه وارد این بخش شدیم می‌توانیم در Gwei های مختلف، میزان زمان انجام و تایید تراکنش را مشاهده کنیم :

اتر اسکن - etherscan

قسمت ۱ در شکل بالا میزان Gwei است که می‌توان آن را تغییر داد و با تغییر آن از طریق قسمت ۲، می‌توان مدت زمانی که تراکنش در آن Gwei مورد نظر انجام می‌گیرد را مشاهده کرد. قسمت ۳ نیز محلی است که از طریق ماژول آن می‌توانید Gwei های مختلف را مورد بررسی قرار دهید.

اگر شما قصد انجام تراکنشی در شبکه اتریوم را دارید و اگر می‌خواهید تراکنشتان در سریعترین زمان ممکن انجام شود، پیشنهاد می‌کنیم قبل از انجام تراکنشتان به این بخش مراجعه کنید و از وضعیت شبکه و Gwei هایی که دارای بیشترین سرعت تایید تراکنش هستند، مطلع شوید.

آخرین به روز رسانی: ۱۳۹۹/۳/۱۰

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

8 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا