آموزش کار با سایت اتر اسکن Etherscan.io (قسمت اول) – چک کردن تراکنش ها و بررسی کیف پول

در این ویدیوی آموزشی سایت اتر اسکن (etherscan.io) مورد بررسی قرار گرفته است که در بخش اول آن قصد داریم نحوه‌ی مشاهده‌ی تراکنش ها و همچنین بررسی کیف پول را آموزش دهیم.

 

برخی از سایت ها هستند که اصطلاحا مرورگر بلاک یا بلاک چین نام دارند‌ که اطلاعاتی را در رابطه با شبکه و بلاک چین کوین های مختلف در اختیار کاربران قرار می‌دهند به این صورت که در نمایی کاربر پسند می‌توان اطلاعات مربوط به کیف پول ها و تراکنش ها را مشاهده کرد. سایت etherscan.io از جمله سایت های مرورگر بلاک چین می‌باشد که اطلاعات شبکه اتریوم را به نمایش می‌گذارد و می‌توان تراکنش های اتریوم و یا توکن های بر بستر شبکه اتریوم را مشاهده و از ابعاد مختلف مورد بررسی قرار داد.

ابتدا با وارد کردن آدرس سایت etherscan.io، وارد سایت شده و با صفحه‌ی زیر مواجه می‌شوید که اطلاعات کلی در رابطه با شبکه اتریوم در اختیار ما قرار می‌دهد که با یک نگاه می‌توان کلیتی از اوضاع شبکه را متوجه شد.

اتر اسکن

برای اینکه بتوانید به کیف پول خود دسترسی داشته باشید و تراکنش های خود را ملاحظه کنید لازم است یکی از موارد زیر را در کادر مربوط به جستجو وارد کنید:

  • آدرس عمومی
  • Txhash
  • بلاک
  • توکن
  • Ens

اتر اسکن

پس از اینکه یکی از راه های جستجو را اعمال کردید می‌توانید اطلاعات کیف پول خود و همچنین اطلاعات تراکنش های خود را مشاهده کنید.

بعنوان مثال پس از وارد کردن آدرس عمومیتان صفحه ای باز می‌شود که اطلاعات حساب شما و تراکنش های شما را به معرض نمایش می‌گذارد. در این جا مشاهده می‌کنید که دارایی حساب شما، تعداد تراکنش هایی که انجام داده اید و همچنین ریز تراکنش هایتان به نمایش گذاشته شده است که OUT به معنی خروج توکن و IN به معنی ورود توکن به حساب کیف پولتان می‌باشد:

اتر اسکن

جمع بندی

سایت اتر اسکن از جمله سایت هایی است که از طریق آن می‌توان اطلاعات مفیدی را در رابطه با شبکه و تراکنش هایی که روی شبکه اتریوم انجام می‌شود، به دست آورد. همچنین ویژگی های متعدد دیگری دارد که می‌توانید سایر امکانات سایت etherscan.io را در قسمت‌های بعدی این ویدیو دنبال کنید.

 


54321
امتیاز 4.1 از 7 رای

منبع میهن بلاکچین
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر

  اشتراک  
جدید ترین قدیمی ترین محبوب ترین
اطلاع از
پوریا

سلام
وقت شما بخیر
می خواستم بدونم چطور می توانم میزان تراکنش ها و تعداد کیف پول هایی که یک توکن را دریافت کردن را متوجه بشم

سپیده سلیم

سلام .من از یک صرافی مقداری از ارزمو انتقال خواستم بدم به یک صرافی دیگه . ولی به اشتباه آدرس عمویی که تو سایت اسکن اتروم بودو به سایت مبدا دادم الآن من بایدر چطور ارزمو برگردوننم

عضویت در کانال تلگرام میهن بلاکچین