دیفایویدیو

آموزش کار با سایت اتر اسکن Etherscan.io؛ قسمت اول: چک کردن تراکنش‌ها و بررسی کیف پول

در این ویدیوی آموزشی سایت اتر اسکن (etherscan.io) مورد بررسی قرار گرفته است و در بخش اول آن قصد داریم نحوه‌ی مشاهده‌ تراکنش‌ها و همچنین بررسی کیف پول در این وبسایت را آموزش دهیم.

کاربران گرامی میهن بلاکچین، در صورتی که ویدیوی این مطلب برای شما به‌نمایش درنمی‌آید، VPN خود را خاموش کرده و سپس صفحه را رفرش کنید. بعضی ویدیوهای سایت آپارات برای IPهای خارج از ایران به نمایش درنمی‌آیند.

برخی از سایت ها هستند که اصطلاحا مرورگر بلاک یا بلاک چین نام دارند‌ که اطلاعاتی را در رابطه با شبکه و بلاک چین کوین‌های مختلف در اختیار کاربران قرار می‌دهند؛ به این صورت که در نمایی کاربرپسند می‌توان اطلاعات مربوط به کیف پول‌ها و تراکنش‌ها را مشاهده کرد. سایت اتر اسکن از جمله سایت‌های مرورگر بلاک چین است که اطلاعات شبکه اتریوم را به نمایش می‌گذارد و می‌توان تراکنش‌های اتریوم و یا توکن‌های بر بستر شبکه اتریوم را مشاهده و از ابعاد مختلف مورد بررسی قرار داد.

ابتدا با وارد کردن آدرس سایت etherscan.io، وارد سایت شده و با صفحه‌ زیر مواجه می‌شوید که اطلاعات کلی در رابطه با شبکه اتریوم در اختیار ما قرار می‌دهد و با یک نگاه، می‌توان کلیتی از اوضاع شبکه را متوجه شد.

اتر اسکن

برای اینکه بتوانید به کیف پول خود دسترسی داشته باشید و تراکنش‌های خود را ملاحظه کنید، لازم است یکی از موارد زیر را در کادر مربوط به جستجو وارد کنید:

  • آدرس عمومی
  • Txhash
  • بلاک
  • توکن
  • Ens
اتر اسکن

پس از اینکه یکی از راه‌های جستجو را اعمال کردید، می‌توانید اطلاعات کیف پول خود و همچنین اطلاعات تراکنش‌های خود را مشاهده کنید.

بعنوان مثال پس از وارد کردن آدرس عمومیتان صفحه‌ای باز می‌شود که اطلاعات حساب شما و تراکنش‌های شما را به معرض نمایش می‌گذارد. در این جا مشاهده می‌کنید که دارایی حساب شما، تعداد تراکنش‌هایی که انجام داده‌اید و همچنین ریز تراکنش‌هایتان به نمایش گذاشته شده است؛ OUT به معنی خروج توکن و IN به معنی ورود توکن به حساب کیف پولتان است:

اتر اسکن

جمع بندی

سایت اتر اسکن از جمله سایت‌هایی است که از طریق آن می‌توان اطلاعات مفیدی را در رابطه با شبکه و تراکنش‌هایی که روی شبکه اتریوم انجام می‌شود، به دست آورد. شما می‌توانید ویژگی‌های متعدد دیگر سایت etherscan.io را در قسمت‌های بعدی این ویدیو دنبال کنید.

 

آخرین به روز رسانی: ۱۳۹۹/۳/۱۰

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
77 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا