اخبار بلاکچین

اتحادیه اروپا به دنبال اهداف خود در تکنولوژی بلاکچین

با رکود بازار ارزهای رمزنگاری‌شده در هفته‌های گذشته و افت قیمت‌ها، مؤسسات مالی سنتی، شرکت‌ها و دولت‌ها همه می‌خواهند از تکنولوژی بلاکچین برای اهداف خود استفاده کنند. اتحادیه اروپا هم یکی از همین سازمان‌هاست.
در تاریخ ۱۰ آوریل، ۲۲ کشور در اتحادیه اروپا بیانیه‌ مشارکت راجع به ایجاد یک بلاکچین اروپایی را امضا کردند. این همکاری بین المللی به منظور تثبیت اروپا به عنوان رهبر جهانی در توسعه و راه‌اندازی فن‌آوری بلاکچین است. اتحادیه اروپا اعتقاد دارد این کار وسیله‌ای برای همکاری میان کشورهای عضو برای تبادل تجربه و تخصص در زمینه های فنی، نظارتی، آماده سازی و راه اندازی است چرا که برنامه‌های کاربردی بلاکچین در سراسر بازار دیجیتال به نفع بخش عمومی و خصوصی است.

اتحادیه اروپا

ماریا گابریل، عضو هیئت کمیسیون اقتصاد و جامعه دیجیتال، نه تنها از امضای این مشارکت استقبال کرد، بلکه اظهار داشت:

در آینده، تمام خدمات عمومی از فن‌آوری بلاکچین استفاده خواهد کرد. بلاکچین یک فرصت عالی برای اروپا و کشورهای عضو است تا در سیستم های اطلاعاتی خود تجدید نظر کنند و اعتماد کاربر و حفاظت از اطلاعات شخصی را افزایش دهند و به ایجاد فرصت های جدید کسب و کار برای بهره‌برداری از شهروندان، خدمات عمومی و شرکت‌ها کمک کنند. مشارکتی که امروز راه‌اندازی شد، دولتها را قادر می سازد تا با کمیسیون اروپا همکاری کنند و توان بالقوه این فن‌آوری را به خدمت‌رسانی بهتر برای شهروندان تبدیل کنند.

از زمان راه اندازی انجمن بلاکچین اتحادیه اروپا در ماه فوریه امسال، کمیسیون اروپا ۸۰ میلیون یورو را به پروژه‌های بلاکچین که از پیشرفت تکنولوژیکی و اجتماعی حمایت می کنند، اختصاص داده است. این کمیسیون قصد دارد در طول چند سال آینده ۳۰۰ میلیون یورو برای پیشرفت بلاکچین هزینه کند.

اتحادیه اروپا

کشورهایی که در این همکاری مشترک حضور دارند: اتریش، بلژیک، بلغارستان، جمهوری چک، استونی، فنلاند، فرانسه، آلمان، ایرلند، لتونی، لیتوانی،  لوکزامبورگ، مالت، هلند، نروژ، لهستان، پرتغال، اسلواکی، اسلوونی، اسپانیا، سوئد، انگلستان.
البته برخی اعضای دیگر اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی اروپا این تفاهم‌نامه را امضا نکرده‌اند، مانند مجارستان، ولی برای پیوستن به این مشارکت دعوت شده‌اند.

اتحادیه اروپا

دو پروژه بلاکچین که در حال حاضر توسط اتحادیه اروپا در حال انجام است شامل:

       ۱- MHDMD، یک بلاکچین در حوزه سلامت و بهداشت

۲- DECODE، که ابزارهایی را فراهم می کند تا سازمان‌ها بتوانند حق انتخاب داشته باشند که اطلاعات شخصی خود را خصوصی نگه دارند               یا بنا به اهداف خود آن‌ها را به اشتراک بگذارند.

نظر شما راجع به این مشارکت چیست؟ آیا بلاکچین می‌تواند راهکاری نوین برای حل مشکل دولت‌ها باشد؟

منبع
bitcoinist

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا