اخبار آلتکویناخبار عمومی

انتشار آمار جدید؛ محبوبیت ارزهای دیجیتال افزایش می‌یابد!

مردم هر روز بیشتر با ارزهای دیجیتال آشنا می‌شوند و براساس یک نظرسنجی انتظار می‌رود که علاقه به بیت کوین در اروپا دوبرابر شود. این نظرسنجی به درک مردم از ارز دیجیتال و پیش بینی آینده آن ها پرداخته است. این تحقیق بیش از ۱۳ کشور اروپایی و هم چنین ایالات متحده و استرالیا را مورد بررسی قرار داده است و حاوی نتایج غیرمنتظره‌ای است.

کشورهای کم درآمد از بیت کوین بیشتر می‌دانند

غول بانکداری هلندی  ING نظرسنجی انجام داده است که نحوه درک مردم از ارزهای دیجیتالی مانند بیت کوین را در سال ۲۰۱۸ مشخص می‌کند. این نظرسنجی بین ۱۵۰۰۰ نفر در ۱۳ کشور اروپایی، ایالات متحده و استرالیا انجام شده است. در این نظرسنجی بررسی می‌شود که مردم سراسر جهان چگونه ارز دیجیتال را خرج، پس انداز و سرمایه گذاری می‌کنند و نظرشان درباره آن چیست. هم چنین این سوال در نظرسنجی پرسیده شده است که آیا ارز دیجیتال رایج تر خواهد شد؟

این نظرسنجی به صورت آنلاین از تاریخ ۲۶ مارس الی ۶ آوریل انجام شد و بیانگر درک بالای افراد در خصوص ارز دیجیتال می‌باشد. ۶۶ درصد مردم اروپا درباره ارزهای دیجیتالی شنیده‌اند که ۷۷ درصد آنها مرد هستند. ساکنین چندین کشور کم درآمد مانند ترکیه (۷۰ درصد) ، رومانی (۷۵ درصد) و لهستان (۷۷ درصد) بیشتر از مردم اروپا درباره ارزهای دیجیتالی مطلع هستند. استرالیایی ها ( ۷۰ درصد) بیشتر از آمریکایی ها (۵۷ درصد) از وجود بیت کوین آگاه می‌باشند. جالب است که افراد جوان تر در محدوده سنی ۲۵-۴۴ سال لزوما دانش بیشتری درباره ارزهای دیجیتال نسبت به سایر افراد نداشته‌اند. برای مثال، ۶۰ درصد از افراد اروپایی ۶۵ سال به بالا درباره ارزهای دیجیتالی مطلع هستند. افراد آشنا به تکنولوژی در اروپا، که معمولا از گوشی های تلفن همراه خود برای امور بانکی استفاده می کنند (۶۹درصد) نسبت به سایر افراد (۵۹ درصد) از ارز دیجیتال مطلع می‌باشند.

در اکثر موارد، افراد برای سرمایه گذاری در بیت کوین ترجیح می‌دهند از اطلاعات وبسایت‌های متخصص در این زمینه بهره ببرند. فقط سرمایه گذارهای سه کشوراسپانیا، لوکزامبورگ و فرانسه تمایل به استفاده از راهنمایی متخصصین سازمان های مالی و بانک ها دارند. این در حالی است که مردم ایتالیا جز دو گروه می‌باشند. تعداد افراد متکی به راهنمایی های دوستان، بستگان و یا الگوریتم های نرم افزاری کم می‌باشند.

کمتر از یک سوم مردم اروپایی گفته اند که هیچگاه نمی‌خواهند بر روی ارزهای دیجیتالی سرمایه گذاری کنند. اتریشی ها و افراد بالای ۶۵ سال بی اعتمادترین افراد به ارز دیجیتال بوده اند. تنها ۱۴ درصد افراد جوان، ۱۸-۳۴ سال مایل نبوده اند که بر روی ارز دیجیتال سرمایه گذاری کنند.

یک چهارم اروپایی ها می‌خواهند صاحب ارز دیجیتال شوند

میزان افرادی که در اروپا صاحب ارز دیجیتال می باشند هم چنان کم است. ۹ درصد اروپایی ها بیت کوین یا سایر ارزهای دیحیتال را خریداری کرده‌اند. این مقدار در استرالیا (۷ درصد) و ایالات متحده (۸درصد) می‌باشد. لوکزامبورگ (۴ درصد) و بلژیک (۵درصد) کمترین سهم و کشورهای اروپای شرقی نظیر لهستان (۱۱درصد) و رومانی (۱۲ درصد) بیشترین سهم را دارند. ترکیه نیز با سهم ۱۸ درصدی در صدر جدول قرار دارد. در اروپا، کسانی که با تلفن همراه امور بانکی خود را انجام می دهند(۱۲ درصد) ، آقایان (۱۳ درصد) و افراد جوان بین ۲۵-۳۴ سال (۱۶ درصد) دارای ارز دیحیتال می‌باشند.

خبر خوب این است که یک چهارم اروپایی ها (۲۵ درصد) می‌خواهند در آینده صاحب ارز دیحیتال شوند. این موضوع منجر به افزایش ۱۶ درصدی صاحبان ارز دیجیتال خواهد شد. اشخاصی که با گوشی های هوشمند امور بانکی خود را انجام ‌می دهند بیشتر تمایل دارند در آینده ارز دیجیتال بخرند. در کل افراد اروپایی که کمتر از ارزهای دیجیتال مطلع می‌باشند تمایل کمی برای خرید ارز دیحیتال نشان داده‌اند. میزان افرادی که می‌خواهند ارز دیجیتال بخرند در استرالیا ۱۵ درصد و در آمریکا ۲۱ درصد می‌باشد.

اروپایی ها خوش بین تر از استرالیایی ها و آمریکایی ها می‌باشند

چندین سوال دیگر از افراد پرسیده شد تا نگرش آن ها را درباره آینده بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال جویا شوند. مردم اروپا معمولا خوش بین تر از ساکنین استرالیا و ایالات متحده می‌باشند. اطلاعات ۱۳ کشور اروپایی نشان می دهد که ۳۵ درصد افراد معتقدند ارزش ارزهای دیجیتال طی ۱۲ ماه آتی افزایش خواهد یافت. این مقدار در آمریکا ۳۴ درصد و در استرالیا ۲۲ درصد می‌باشتد. ساکنین کشور ترکیه (۵۱ درصد) از این نظر از سایر افراد خوش بین تر می‌باشند و ۲۰ درصد ساکنین لوکزامبورگ انتظار دارند که ارزش کوین‌های دیجیتالی مجددا افزایش یابد.

۳۵ درصد افراد اروپا معتقدند که آینده خریدهای آنلاین در اختیار ارزهای دیجیتال می‌باشد. ۳۲ درصد این افراد نیز می‌گویند بیت کوین و آلتکوین ها پیشتاز سرمایه گذاری های مالی می‌باشند. در کشور استرالیا، این تعداد افراد به ترتیب ۱۸ و ۱۹ درصد می‌باشند. تقریبا ۳۱ درصد مردم آمریکا فکر می‌کنند که ارزهای دیجیتال برای خریدهای آنلاین به کار خواهند رفت و ۲۹ درصد معتقدند در سال های آتی، ارزهای دیجیتال تبدیل به ابزار اصلی سرمایه گذاری خواهند شد.

از مردم اروپا که ارز دیجیتال خریده اند یا در فکر تهیه آن هستند، پرسیده شده است که آیا آن ها از ارز دیجیتال برای خرید یا اهداف خاصی استفاده می‌کنند؟ هنگامی که صحبت از تراکنش ها و خریدهای روزانه می‌شود کمتر از نیمی از پاسخ مردم اروپا، بین ۴۰-۴۹ نمی‌خواهند روش خرید خود را تغییر دهند.

در بین سایر افراد، ۲۳ درصد گفته اند که وسایل کم ارزشی مانند چای یا قهوه خود را با بیت کوین خریداری می‌کنند، ۲۱ درصد تمایل داشته اند که مالیات یا قبض های ماهانه خود را با ارز دیجیتال پرداخت کنند، ۲۶ درصد معتقدند که خرید بلیت هواپیما با بیت کوین ایده خوبی است، ۳۰ درصد آماده خریدهای آنلاین بین المللی هستند و ۲۰ درصد بیان داشته اند که بیت کوین را برای پرداخت هزینه و شهریه دانشگاه فرزندان خود پس انداز می‌کنند. به طور کل، گردآورندگان این تحقیق نتیجه گرفته اند که افراد جوان تر و ساکنین کشورهای کم درآمد، ارزهای دیجیتال را به عنوان یک ‌گزینه پرداخت و‌ خرید در نظر می‌گیرند. در حال حاضر ۱۵ درصد اروپایی ها موافقت کرده‌اند که حقوق خود را به صورت ارز دیجیتال دریافت کنند.

منبع
bitcoin

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا