اخبار بیت کویناطلاعیه صرافی

بیتفینکس یا مشتریان؟ چه کسی بیت کوین‌های مسروقه را به دست خواهد آورد؟

با گذشت چند روز از توقیف ۳.۶ میلیارد دلار بیت کوین‌های سرقتی صرافی بیتفینکس در سال ۲۰۱۶ توسط وزارت دادگستری آمریکا، ده‌ها تن از مشتریان خواستار بازگشت سرمایه‌شان در قالب بیت کوین شده‌اند.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کریپتوپوتیتو، بلومبرگ در گزارشی نوشته است وزارت دادگستری آمریکا پس از اعلام برنامه‌های خود مبنی بر تشکیل پرونده برای قربانیان هک صرافی بیتفینکس در سال ۲۰۱۶، شاهد افزایش گسترده تعداد افرادی بوده که مدعی بیت کوین‌ها شده‌اند.

دیوید سیلور، یکی از وکلای فعال در بخش کلاهبرداری‌های مالی و رمزارز در گفتگو با بلومبرگ خاطرنشان کرد از روز سه شنبه هفته گذشته که وزارت دادگستری موفق شد ۳.۶ میلیارد دلار بیت کوین را توقیف کند، ده‌ها نفر با او تماس گرفته‌اند و همه گفته‌اند که در این هک متضرر شده‌اند.

سیلور در این رابطه گفت:

جهان از سال ۲۰۱۶ بسیار تغییر کرده و همه خواهان بیت کوین‌های توقیف شده هستند.

بیتفینکس هم بیت کوین‌ها را می‌خواهد

در میان لیست طولانی کسانی که مدعی بیت کوین‌های توقیف شده هستند نام صرافی بیتفینکس نیز به چشم می‌خورد. این صرافی مدعی است پس از هک، برای کاربران متضرر شده چاره‌ای اندیشیده و این قضیه را به طور کامل حل و فصل کرده است.

پس از این حمله که منجر به سرقت بیش از ۱۱۹۰۰۰ واحد بیت کوین از بیتفینکس شد، این صرافی ضرر وارده را به بیش از ۳۰ ٪ از حساب‌های کاربران تعمیم داد و برای جبران خسارت آنها اقدام کرد.

در همین راستا، بیتفینیکس توکنی با نام BFX عرضه کرد و به ازای هر یک دلار از دست رفته، یک واحد از آن را به مشتریان متضرر خود پرداخت کرد. مشتریان دو راه داشتند: یا اینکه توکن‌ها را در ازای دلار آمریکا بفروشند و یا اینکه به ازای آن، سهام بیتفینکس را دریافت نمایند.

بیتفینکس همچنین یک توکن حق بازیابی با نام RRT ایجاد کرد که این امکان را برای مشتریانی که BFX خود را به سهام این صرافی تبدیل کرده‌اند فراهم می‌کند تا در صورت پیدا شدن بیت کوین‌های مسروقه، حقی برای گرفتن آنها داشته باشند.

به گفته بیتفینکس، در حال حاضر حدود ۳۰ میلیون واحد توکن RRT وجود دارد و از آنجا که هر واحد از این توکن برابر با یک دلار آمریکاست، این صرافی بایستی ۳۰ میلیون دلار بیت کوین به مشتریان خود پرداخت نماید.

بیتفینکس روز سه شنبه در بیانیه‌ای از حق خود برای بازگرداندن بیت کوین‌های مسروقه سخن گفت و اظهار داشت:

بیتفینکس با وزارت دادگستری آمریکا همکاری خواهد کرد و فرآیندهای قانونی مناسب را برای حقوقمان و بازگرداندن بیت کوین‌های مسروقه دنبال خواهد کرد.

مشتریان موافق نیستند

با توجه به رشد چشمگیر بیت کوین در طول ۵ سال گذشته، بعضی از مشتریان معتقدند بیتفینکس بایستی ضرر آنها را در قالب همان بیت کوین‌های مسروقه جبران کند. بیت کوین‌های دزدیده شده در زمان هک حدود ۷۱ میلیون دلار ارزش داشتند اما ارزش آنها امروز از ۴.۵ میلیارد دلار فراتر رفته است.

آلن آرونوف، یکی از قربانیان که مدعی است حدود ۵۰۰۰۰ دلار سهام بیتفینکس را در اختیار دارد در این رابطه می‌گوید:

مسخره است؛ این بیت کوین من است که آنها از کیف پول چند امضاییم خارج کردند. من بیت کوینم را می‌خواهم. آنها می‌توانند سهام خود را پس بگیرند و من بیت کوین خودم را می‌گیرم. بسیار ممنونم.

چه کسی در نهایت صاحب بیت کوین‌ها خواهد شد؟

کلن داویر، دستیار سابق دادستانی آمریکا معتقد است با توجه به اینکه بسیاری از مشتریان به دنبال جبران ضرر و دریافت بیت کوین‌های خود هستند، فرآیندهای قانونی مربوط به این پرونده ممکن است تا چند سال به طور بینجامد:

این فرآیند ممکن است زمان زیادی طول بکشد. مطمئناً چندین سال تا زمانی که کسی پول خود را به دست آورد زمان احتیاج است.

منبع
cryptopotato

علی ابراهیمی

اول مهندسی کامپیوتر میخوندم اما بعد تصمیم گرفتم برم سمت علاقم و دندونپزشکی، با این حال اونقدر فضای کریپتو واسم جذاب بود که تصمیم گرفتم وارد این دریای عمیق بشم. به نظرم کریپتو یه سبک زندگیه و باید باهاش زندگی کرد تا موفق شد. دیفای علیرغم پیچیدگی‌هایی که داره حوزه مورد علاقه منه و به نظرم زودتر از چیزی که فکرش رو بکنیم جهان رو متحول می‌کنه.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا