اخبار بیت کوین

کیف پول‌های صرافی Mt. Gox «تراکنش‌های آزمایشی» ارسال بیت کوین را آغاز کردند

طبق اده‌های آرکهام، سه کیف پول مرتبط با صرافی Mt. Gox دو تراکنش در اوایل امروز انجام دادند که شامل مقادیر بسیار کمی بیت کوین بود. یکی از تراکنش‌ها مقدار کمی BTC را به یک صرافی ارسال کرد که یکی از پنج صرافی است که برای بازپرداخت به طلبکاران تعیین شده است.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، تعدادی از کیف پول‌های Mt. Gox در چند ساعت گذشته قبل از بازپرداخت ۹ میلیارد دلاری بیت کوین در حال انجام دو تراکنش بودند. به گفته Arkham Intelligence، این تراکنش‌ها شامل سه کیف پول بود که با این صرافی ورشکسته مرتبط هستند. بزرگترین تراکنش شامل انتقال ۲۴ دلار بیت کوین بوده است.

آغاز تراکنش‌های تستی صرافی Mt. Gox

هنگامی که دارایی‌های صرافی Mt. Gox آخرین بار با اندازه قابل توجهی جابجا شد، این وجوه عمدتا در سه کیف پول ادغام شدند. پس از این رویداد، ۲۴ دلار در یکی از کیف پول‌ها باقی مانده بود که زمانی به عنوان واسطه استفاده می‌شد. طبق داده‌های آرکهام، در چند ساعت گذشته، این مقدار کم بیت کوین به کیف پولی فرستاده شد و سپس آن را به کیف پول داغ صرافی بیت بنک (Bitbank) ارسال کرد. بقیه بیت کوین‌ها به یک کیف پول جدید ارسال شد.

بیت بنک یکی از صرافی‌هایی است که برای پشتیبانی از بازپرداخت Mt. Gox در نظر گرفته شده است. بازپرداخت‌ها مستقیما به طلبکاران انجام نمی‌شود. در مقابل، متولی صرافی در حال ارسال وجوه به پنج صرافی، یعنی کراکن (Kraken)، بیت استمپ (Bitstamp)، بیت بنک، بیت گو (Bitgo) و SBI VC Trade است. هر یک از این صرافی‌ها گفته‌اند که پس از دریافت، وجوه را در بازه‌های زمانی مختلف حداکثر تا ۹۰ روز در دسترس مشتریان خود قرار می‌دهند.

با این حال، از آنجایی که مقدار کمی بیت کوین از هیچ یک از کیف پول‌های اصلی به صرافی بیت بنک ارسال نشده است، مشخص نیست که آیا این یک تراکنش آزمایشی برای ارسال مقادیر بیشتر بوده است یا خیر.

متولی صرافی Mt. Gox قبلا گفته بود که بازپرداخت‌ها از ابتدای جولای آغاز می‌شود. تاریخ دقیق ارسال وجوه به صرافی‌ها به طور عمومی مشخص نیست.

قبل از بازپرداخت وجوه Mt Gox به طلبکاران، قیمت بیت کوین در ماه گذشته بیش از ۱۰٬۰۰۰ دلار کاهش یافته است. در حال حاضر قیمت بیت کوین تا ۵۶٬۹۵۲ دلار کاهش یافته که در ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۵٪ کاهش داشته است.

انتقالات بیت کوین از سوی دولت‌های آلمان و آمریکا ادامه دارد

طبق داده‌های آرکهام، امروز آدرس کیف پول دولت ایالات متحده (شروع با 349c6) ۲۳۷ BTC معادل تقریبا ۱۳.۶۷ میلیون دلار را به آدرسی که با bc1qvc شروع می شود، منتقل کرده است.

همچنین، داده‌های آرکهام نشان می‌دهد که به نظر می‌رسد دولت آلمان دسته دیگری از بیت‌کوین را به چند آدرس ارسال کرده است که بیشتر نشان‌دهنده قصد احتمالی آن برای فروش دارایی‌ها است.

کیف پول متعلق به دولت آلمان امروز در مجموع ۳٬۰۰۰ بیت کوین (۱۷۵ میلیون دلار) را به آدرس‌های مختلف منتقل کرد. ۱٬۷۰۰ بیت کوین به یک آدرس ناشناس ارسال شد که با «139Po» شروع می‌شود. انتقال‌های دیگر شامل ۵۰۰ بیت کوین به صرافی بیت استمپ، ۴۰۰ بیت کوین به کوین بیس و ۴۰۰ بیت کوین به کراکن بوده است.

تراکنش‌های اخیر به دنبال حرکت های مشابه در دو هفته گذشته است. روز سه شنبه، دولت آلمان حدود ۱۷.۶ میلیون دلار بیت کوین را به آدرس‌های خود در صرافی‌ها ارسال کرد. داده‌ها نشان می‌دهد دولت آلمان اکنون بیش از ۳۰۰ میلیون دلار بیت کوین به آدرس‌های شناسایی شده در صرافی‌ها و آدرس «139Po» ارسال کرده است. این کشور در حال حاضر ۴۰٬۳۵۹ بیت کوین به ارزش ۲.۳۲ میلیارد دلار در اختیار دارد.

معامله‌گران کریپتو به دقت حرکات انجام شده توسط دولت‌های آلمان و ایالات متحده و همچنین به روز رسانی‌های بازپرداخت بدهی از سوی صرافی منحل شده Mt. Gox را دنبال می‌کنند.

منبع
دبلاکدبلاک

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا